Subscribe Menu

10 põhjust, miks Jõekäärule minna

10. LOODUSÕPETUS ja KALEVIPOEG

Jõekääru programm tugineb loodusele me ümber ning saab sellest inspiratsiooni ja jõudu.

Igal hommikul tõuseme päikesega ja heiskame lipud. Igal õhtul koguneme õue, et neid taas langetada. Üritame süüa kas päikeselise või pilvise taeva all nii palju kui võimalik. Ja tegevusi läbi viia õues.

Kalevipoja õpetus on eriline õhtu/poolik igal nädalal. Siis õpivad kasvandikud Eesti mütoloogiast ja selle sümbolismist – vesi, kivid, siilid, jne. Nende märkide mõju kajastub suve/kodu tegevustes, näiteks Amazing Race (Pöörane seiklus!) võistlustel ja iga/päevastes loodus/lähedastes toimetamistes.

9. SPORT

Hommiku/võimlemine, jooga, kerge/jõustik (track and field), jalg/pall ehk JALKA, korv/pall ehk KOSS, võrk/pall kolmel erineval väljakul, kaasa/arvatud murul ja rannal (,,Mängime võrku!“) on kõik osa meie iga/päevasest sportlikust programmist. Väikestel on eri spordi/programmid erinevate mängu/alade, kiikede, väli/klassi, liiva/kasti ja konna/tiigiga.

8. KUNST ja NAHATÖÖ

Igal aastal on meil professionaalne kunsti/õpetaja, kes abistab kunsti/programmi Elva Palo ja Lia Zifkini juhendamisel. Sel aastal tähistame Timmase tare 20. aasta/päeva perekonna/päeval laupäeval, 8. juulil. Laagris saab proovida eesti käsitöö eri vorme nagu vöö/kudumine (juhendas pikalt Mihkel Salusoo) ja naha/töö (Jaan Veenpere ja Endel Ruberg enne teda). Meil on oma/jagu noori, kellele on need alad väga meeldima hakanud ja nii pakume neid rõõmuga edaspidigi.

7. UJUMINE

Sinises basseini/vees saab iga/sugust nalja nabani! Ja kaelast saati! Möllata saab lõbusate vee/nuudlite ja teiste hõljuvate mängu/asjadega. Kuumal ajal on bassein kõikide parim sõber, üks/kõik mis vanuses oled. Meil on tänavu (sel aastal) ametis neli kiitusega lõpetanud vetel/päästjat. Bronwyn Pajo on suve/kodu vetel/pääste juhataja ja tema tööd toetavad Laas Kolga, Imbi Uukkivi ja Jaak Hemingway. Tore on tõdeda, et Bronwyni isa Toivo Pajo ja Laasi ema Monika Roose Kolga olid ka omal ajal laagri vetel/päästjate ülemused. Tänu tublidele vetel/päästjatele on kõikidel turvaline olemine Simcoe järve rannas, Taevaskojas, Kiviojal, kannu/sõitude ajal, aeru/laudadega (SUPi/laudadega) sõites ja isegi madalas konna/tiigis! (KROOKS!)

6. SAUN ja RAIDS (rünnakud / tünga tegemised)

Jõekäärul saab käia saunas mitu korda nädalas, mitte ainult enne tantsu/õhtut! Saun on hästi kuum koht, mida ka väikesed kasvandikud naudivad ja hüppavad sealt jahutavasse basseini! Osa sauna/õhtu põnevusest on ootamine, et näha, millist rünnakut või tünga (raid) teised on sinu tarele teinud ja põnevus, mis sellest tuleb ehk kuidas võib vastu teha väikest vaimukat nalja/rünnakut.

5. LÕKKED ja TANTSUD

Kui selja taga on nädala/jagu tihedat tegevust, meeldib kasvandikel lasta ennast vabaks tantsul! Iga tants on erineval teemal. Nende aja/lugu on põnev: on näha arengut poiste ja tüdrukute vahelisest tantsimisest üheskoos kobar-tantsimiseni. Igas vanuses sõbrad kõik koos ja rõõmsalt läbi/segi muusikat ja liikumist nautimas. Tantsu/õhtud jäävad igaveseks meelde ja DJ-d on neil õhtutel suve/kodu kõige olulisemad – on ju tegu väga lugu/peetud ametiga, see plaadi/keerutaja.

Lõkked liiguvad ehk tekkinud on toredaid uusi lõkke/platse. Viimati tegid suured poisid koos kasvatajatega uue lõkke/platsi ripp/silla (kiikuva silla) juurde. Paul Sambla õpetas möödunud suvel noortele ellu/jäämis/oskusi, kaasa/arvatud lõkke ehitamist. Lõkke/vana amet on ka au/väärt ja prestiižikas. Tore on näha, et igas vanuses kasvandikud laulavad suure rõõmuga ja lõkke/naljad on endiselt oodatud ja meenutatud.

4. TOIT

Jõekäärul on kuulsaid kokkasid ja mitte just kõige tavalisem laagri/toit. Eelmisel suvel olid kokkadeks Jaan ja Erin Kittask, kes valmistasid palju lõbusaid ja huvitavaid roogi nagu ,,karri kartul“ ja rebitud sea/liha (pulled pork) või/leibu, kala/tacosid ja palju muud.

Kokkamine on kasvatajate üks lemmiktegevusi tare/tegevuse näol. Kuulus tele/kokk Paul Lillakas tegi eelmisel aastal keskmistega lasanjet ja väikestega küpsiseid. Meil on traditsiooniks nii kringli kui ka pirukate küpsetamine. Raskust valmistab valik – kas suhkru- või liha/pirukad on sinu lemmikud. Perekonna/päeval – laupäeval, 8. juulil, kokkab Chef Paul Lillakas ning varasemalt on suureks toeks ja tõmbe/numbriks olnud Ülle Veltmann ja tema pirukad, mille müügi/tulu on kõik Jõekääru heaks läinud. Aasta tagasi müüs oma populaarset õuna/mett ja musta leiba Mihkel Vaasa. Igal aastal on maitsvaid üllatusi oodata.

3. KASVATAJAD

Parimad kasvatajad – võiks öelda TIPP ja LAGI – nii kohalikud kui Eestist. Jõekäärul on väga hea maine (tuntus) Eestis ja igal aastal on meil väga paljude toredate ja asja/tundlike inimeste seast võimalik valida, kes tulevad lastele õpetajateks, innustajateks ja ees/kujuks. Neil on palju eri/alalisi teadmisi, näiteks kunsti, kerge/jõustiku, kokanduse ja muudel aladel.

2. KASVANDIKUD

…tulevad kõikjalt üle terve maa/kera. Paljud on teise või kolmanda põlve suve/kodulased. Siin on pikad ja uhked traditsioonid, perekondade lood, ajalugu ja pühendumus, see on Sinu mängumaa, kus kogud hulka tarkust ka, enne/kõike naljaga.

1. EESTI KEEL

Võib-olla oled algaja eesti keele kõneleja ja saad vaid mõnest sõnast eesti keeles aru või oled rännanud kohale hoopis Eestist ja inglise keel on sinu teine keel. Suvekodus on väga erineva eesti keele/oskusega noori. Laagris on keele/kümblus (immersion) programm – kogu kava on eesti/keelne kolme nädala vältel, et lapsed arendaksid ja lihviksid oma keele/oskust vaatamata esi/algsele tasemele. Traditsiooniks on saanud päeva/sõna, iga päev on tundide ajal eesti keele tunnid igale tasemele, juhtideks on nii kohalikke kui Eestis sündinud kasvatajaid ning esimene nädal on endiselt eesti keele nädal neile, kes valdavad soravalt eesti keelt. Igal õhtul lipu/langetamise ajal antakse üle eesti keele märk, mis on väga lugupeetud tunnustus.

Kohtume eesti noorte suvisel mängumaal Kanadas!

Read more