Subscribe Menu

2022 EERO TalTech Stipendium

TalTech ja eriti inseneriteaduskond on tähtsad Eesti tulevikule ja majandusele. Sellepärast on Tal Tech püsinud elujõulisena rohkem kui 100 aastat ja EERO Kanada on jaganud andekatele õpilastele stipendiumi üle 30 aasta.

Eesti jätkusuutlik kohanemine nii globaalsete kui ka sisemiste muutustega eeldab majanduslikku, sotsiaalset ja kultuurilist innovatsiooni. Järgmine tehnoloogiline innovatsioon võib tulla TalTechi inseneriteaduskonnast.

EERO TalTech stipendium antakse Tallinna Tehnikaülikooli inseneriteaduskonna õpilasele, kellel on eeskujulikud hinded, kes tegutseb aktiivselt õpingute kõrval ja kes on majanduslikult kehvemas olukorras. Sel aastal oli üheksa kandidaati, kelle avalduste kvaliteet ja motivatsioon oli kõrgel tasemel.

2022 EERO Tal Tech stipendiumi saab Tootearenduse ja Robootika bakalaureuse tudeng Ott Kärner Tallinna Tehnikaülikooli aulas 8. detsembril. Ta paistab silma sellega, et suudab kooli kõrvalt poole kohaga tööl käia, lööb aktiivselt ja edukalt kaasa kahes erinevas projektis, hoides samal ajal nii hinded (keskmine hinne 4,9) kui ka vaimse ja füüsilise tervise kõrgel tasemel. Üks tema projektidest on FS Team Tallinn, mis on olnud Euroopas väga edukas, võites esikoha nii Itaalias kui Tšehhis ja kolmanda koha Ungaris. FS-võistluse põhieesmärk on kujundada, ehitada ja esitleda üheistmelise vormelauto prototüüpi amatöörvõistlejale. Ott on kaks aastat tegelenud FS Team Tallinnas kaardistamise algoritmide implementeerimisega.

Ott Kärner on pärit Saaremaalt ja tema peres on üksteist last. Lisaks temale õpivad nii ta õde kui ema kõrgkoolides.  EERO Kanadal on suur au anda EERO TalTech stipendium Ott Kärnerile ja soovime talle edu ka tulevikus. Palju õnne, Ott!

Ott Kärneri perekond Saaremaal.
Ott Kärneri perekond Saaremaal.

Read more