Subscribe Menu

2023 on kuulutatud liikumisaastaks!

Kultuuriministeerium on 2023. aasta kuulutanud liikumisaastaks. Selle eesmärk on tekitada ühiskonnas rohkem huvi liikumisharrastuse ja tervislikumate eluviiside vastu ning seeläbi suurendada regulaarse liikumisharrastusega tegelejate arvu Eestis.

Tõuke- ehk soomekelkudega metsarajal. Liikumisaasta 2023 Facebooki lehelt

Kultuuriministeeriumi tellimusel ning Ühenduse Sport Kõigile koordineerimisel 2021. aastal läbi viidud uuringu kohaselt on kehaliselt piisavalt aktiivsed vaid umbes 40% täiskasvanutest ning 25% lastest. 

Avaüritusena kuulutati välja ,,Minu esimesed 23“, mille raames kutsuti inimesi õue liikuma ning jäädvustama oma 2023. aasta esimesed liikumismomendid, olgu need siis minutid, sammud või kilomeetrid. Kõiki oodatakse osalema! Tee 23 kükki, jaluta 23 minutit või jookse 2,3 km – valikuid, kuidas sina oma esimesed 23 täis saad on lõputult ning jõukohase viisi leiab endale igaüks!

Projekti „100 suusatundi“ raames annavad Eesti parimad suusatreenerid alates 15. jaanuarist kuu lõpuni tasuta suusatunde lastele, noortele ja täiskasvanutele erinevatel tervise- ja suusaradadel üle Eesti. Suusavarustust saab laenutuse olemasolul rentida suusakeskustest kohapeal. Hakkame liigutama!

Jälgige Liikumisaasta 2023 nimelisi sotsiaalmeedia lehekülgi ja kodulehte.

Read more