Subscribe Menu

71. tulbifestival Ottawas

Kuigi jätkuvalt on Kanada pealinnas oodatud öökülma, on üks maailma suurim tulpidefestival sellest hoolimata täies hoos, tuues kokku külalisi kogu maailmast. Ligi miljon tulpi on õitsemas nii Ottawas kui ka üle jõe Gatineau linnas Quebecis ja kogu linn on kui suur tulpidemeri.

Veel enne tulpidefestivali ametlikku algust oli neid imekauneid kevadlilli Ottawas rikkalikult õitsemas. Juuresolev foto on võetud 6. mail, mil Inglismaal krooniti kuningas Charles III. Sel puhul olid Kanada parlamendihooned saanud rohelise kuue. Foto:©Ülle Baum

Ottawa tulpidefestivali põhiüritused Commissioners pargis Dow's järve läheduses toimuvad juba 12. maist alates. Seal on Tulip Boutique, Tulip Markets, Tulips at Night ning igal õhtul muusika- ja valgusshow ,,The Battle of Atlantic“ Dow's järvel. Viimast on hea vaadata Blacklight Boardwalk’ilt. See on tänavusel festivalil uus huvitav üritus, kuna varem ilutulestikku ei toimunud. Pargis näidatakse ka filme tulpidest ,,Movies in the Park“ raames ning tulbipeenarde ääres on välja pandud ka kunsti- ja fotonäitused festivali ajaloo kohta, mis on kestnud siin linnas 71 pikka aastat.

Commissioners pargis õitseb juba 1953. a. alates üle 300,000 imeilusa tulbi. Nimelt sündis Tema kuninglik kõrgus printsess Margaret 19. jaanuaril 1943. a. Kanada riigi pinnal Ottawas Civic Hospital’is. Tema ristimine toimus Ottawas 29. juunil 1943. a. St. Andrew kirikus. Printsess Margareti ema Hollandi printsess Juliana elas Kanada pealinnas Teise maailmasõja ajal Rockcliffe Park'i piirkonnas 541 Acacia Avenue, kus praegu asub Kanada valitsuse opositsiooniliidri residents Stornoway. Kanadat ja Hollandit seob aastatepikkune ajalugu ja tugev sõprus. Tänutäheks ongi need tuhanded tulbid kingitud igal aastal Hollandi riigi poolt Vahtralehemaale.

Tulpidefestivali üheks peakorraldajaks on organisatsioon The Canadian Tulip Legacy, kes oma tegevusega mälestab ligi 7,500 Kanada sõdurit, kes kaotasid oma elu vabastamislahingutes Hollandis.

Tänavuse festivali finaaliks on 22. mail kell 9.45 õhtul toimuv mälestustseremoonia Canadian Forces Naval Reserve Division HMCS Carletoni juures Dow's järve ääres, kui süüdatakse mälestustõrvik, meenutamaks kõiki neid kangelaslikke mehi ja naisi, kes andsid oma elu võitluses vabaduse eest.

Read more