Subscribe Menu

Ahjus küpsetatud lõhekala porgandiviiludega

Lõhekala on teatavasti väga kõrge toiteväärtusega, olles suurepärane vitamiinide, antioksüdantide, proteiini-, oomega-3 rasvhapete jm. allikas. Palju suurepäraseid omadusi pakuvad ka porgandid, näiteks silmade tervisele, immuunsüsteemile jm.

Recipe

  • 2-naelane tükk lõhefileed
  • porgandeid; kooritud ja pikkupidi viilutatud
  • sidrunimahla
  • oliiviõli
  • soola, sidrunipipart, kurkumipulbrit
  • kuivatatud basiiliku pulbrit

Method of preparation

Kuna porgandid küpsevad kauem, siis valmistada porgand ja kala eraldi ahjunõudes, alustades porgandiga, et mõlemad road valmiksid samaaegselt. Aga maitseained, mida kasutada, võivad olla peamiselt samad.

Panna porgandiviilud ahjunõusse, piserdada oliiviõli ja sidrunimahlaga ning lisada maitseaineid – soola, sidrunipipart, kurkumipulbrit ja kuivatatud basiiliku pulbrit. Segada korralikult läbi ja panna eelsoojendatud ahju 425 F kraadi juures küpsema.

Asetada kala ahjunõusse ning piserdada pealt sidrunimahlaga. Raputada peale maitseaineid – soola, sidrunipipart ja kurkumipulbrit. Panna ahju, kui porgandid on küpsenud juba umbes 10-15 minutit. Küpsetada umbes 25-30 minutit, vahepeal alandades temperatuuri 400 F kraadini. Temperatuuri võib küpsetamise ajal veelgi reguleerida. Porgandite nõu võib vahepeal välja tõsta ja neid segada, et viljad küpseksid ühtlaselt. Jälgida, et ei läheks liiga pruuniks.

Kala on valmis, kui kahvliga katsudes eraldub kergesti „helvesteks“.

 

 

Read more