Subscribe Menu

Aleksa Gold püstitas uue Eesti rekordi

Torontost pärit Aleksa Gold tegi Eesti 105. sünnipäeval kingituse endale ja Eestile, püstitades uue Eesti rekordi naiste 400 meetri kompleksujumises.

Aleksa Gold poodiumi kõrgeimal astmel. Foto: Seyran Mammadov

Senine, 37 aastat tagasi püstitatud rekord kuulus Aivi Liiv-Kullale, uus rekordaeg on pikas basseinis 4.52,00, mis on varasemast 0,04 sekundit kiirem.

Aleksa võistles Kanada ülikoolide U SPORTS meistrivõistlustel ja Eesti ujumisliidu pressiteates ütles ta, et rekord polnud tegelikult tema eesmärk.

,,Ülikoolide meistrivõistlusel ei ole aeg nii oluline kui meeskonna punktid. Meie [Toronto Ülikooli] naiskond võitis eelmisel aastal ning ka sellel aastal oleme enne viimast päeva liidrid. Seega on eesmärk saada igalt alalt maksimumpunktid. Praegu tunnen end väga väsinuna, aga see on normaalne, sest energia läheb meeskonnale ja kaasaelamisele. 400 meetri kompleksi Eesti rekord ei olnud sellel võistlusel eesmärk, minu fookus on nendel võistlustel rinnuli- ja seliliujumisel,“ lausus ta. Muidugi oli Aleksa rõõmus, et suutis rekordi oma nimele võtta.

Terve nädalavahetus oli Aleksale väga edukas, kokku võitis ta neilt võistlustelt seitse medalit, olles üks kolmest võistlejast, kes nii mitu medalit suutis võita. Ujujaid oli kokku üle viiesaja. Aleksa võitis neilt võistlustelt kulla 200 m selili ja 4×100 m krool (teateujumine), hõbeda 50 m kroolis ja 400 kompleksujumises ning pronksi 100 m selili, 4 x 200 m krool (teade) ja 4×100 kompleks (teade) distantsidel.

Toronto Ülikooli naiskond, mida Aleksa Gold esindas, tuli ka võistkondlikult parimaks ning Aleksat tunnustati ka U SPORTS Female Community Service Award auhinnaga. Palju õnne, Aleksa!

Read more