Subscribe Menu

Algas Euroopa filmide maraton

Pärast Covidist tingitud kaht ,,tühja“ aastat rõõmustab november taas filmisõpru, sest jällegi käivitus Euroopa Liidu riikide filmifestival. Ning mitte ainult oma kodustelt ekraanidelt linateoseid uudistades. Paari nädala jooksul on filmisõpradel hea võimalus tutvuda kinosaalis erinevate riikide filmikunstiga, avastada ammu tuntud filmimaid, aga teha ka uusi avastusi.

Festivali peakoordinaator Jérémie Abessira ja Eesti Vabariigi auasekonsul Torontos Thomas Heinsoo.

Torontos algas EL filmifestival (või ingliskeelse lühendiga EUFF) piduliku õhtuga Alliance Française, 24 Spadina Road hoones, kuhu olid linastuseelsele koosviibimisele oodatud diplomaatiliste esinduste ja kultuuriinstituutide esindajad, sest nende vahendusel ja toetusel erinevad filmid festivalile jõuavadki.

Linastuse eel tervitasid külalisi festivalidirektor Jérémie Abessira ja Euroopa Liidu delegatsiooni esindaja Kanadas. 

Tänavu on juhtriigiks Tšehhi Vabariik ja nii oli avaõhtu filmiks samuti linateos Tšehhist, mille juhatas sisse Tšehhi peakonsul Torontos Petr Buriánek. 

Tšehhi peakonsul Torontos Petr Buriánek.

Avaõhtu filmiks oli Slavek Horaki režissöörikäe all valminud Havel, mis – nagu pealkirjastki nähtub – rääkis Václav Havelist, tuntud näitekirja...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We're relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Go to Subscription Plans

Read more