Subscribe Menu

Algas Keeleruleti neljas hooaeg

Keelerulett alustas 24. jaanuaril Zoomi keskkonnas oma neljandat hooaega. See on tore võimalus eesti keele õppijatele juhuslikus grupis lühivestluste formaadis ja piiratud aja jooksul eesti keelt harjutada. Teemad selguvad kohtumisel. Positiivne ja vaba õhkkond on garanteeritud. Kohtumistele on oodatud nii keeleõppijaid, kelle eesti keele oskus on vähemalt A2 tasemel, kui ka eesti keelt emakeelena rääkivad inimesed.

Margarita Källo

Selline tore eesti keele harjutamise võimalus sai ellu kutsutud Covidi esimesel aastal, kui kontaktõpe ei olnud enam võimalik, ja tundub, et huvilisi on endiselt piisavalt.

Seekordne kohtumine läks eetrisse igaühe oma kodust, muidu on Keeleruleti tiim olnud ka rahvusraamatukogus või mõnes muus huvitavas kohas üritust juhtimas.

Nagu ikka võttis Ave Landrat, kes on üks Keeleruleti korraldajatest, kõigepealt rullid peast ja kohtumine võiski alata. Miks rullid? Aga sellepärast, et Keeleruletil ei ole miski lõplikult valmis, vaid siia tullakse eesti keelt harjutama ja end valmis sättima.

Keeleruleti tubade „arhitekt“ Mari Taalmann ehitas valmis vestlustoad, kus mentorite juhendamisel seekord esimeses toas räägiti alanud liikumisaastat silmas pidades liikumisest. Igaüks sai end eelnevalt tutvustada ja öelda, kus ta parasjagu viibis ja kust pärit on ning vastata esimesele küsimusele, kus ta end kodus liigutada saab. Seejärel vesteldi teemal: Milline liikumine mõjub tervisele hästi. Liikuda saab ju igal pool, kas või kodus koristades ja lastega mürades, aga loomulikult ka rattaga tööle sõites või erinevates trennides käies, talvel väljas suusatades ja uisutades, suvel ujudes jne.

Nagu alati oli Keeleruletil ka täna kahe vestlustoa vahel intervjuu ühe põneva külalisega, kelleks seekord oli Tallinna eesti keele maja juhataja Margarita Källo. Margarita on tõeline spordi- ja liikumise sõber, kel joogamatt isegi töö juures kaasas. Tema sinasõprus liikumisega algas juba lapsena, kui ta 4-aastasena baleriiniks tahtis saada. Ta käis erinevates tantsuringides lasteaiast alates ja kooli lõpetades hakkas tantsutreeneriks. Täiskasvanuna on ta jõudnud Tantsupööningu balleti treeningutele ja väikese lapse emana ka joogani.

Küsimusele: miks on liikumine oluline, vastas Margarita, et liikumine on elustiil, see annab tunde, et elad. Ta võrdles liikumist keeleõppega. Mõlemad nõuavad tugevat enesedistsipliini ja mõlema jaoks peab leidma aega ning märkama võimalusi enda ümber, et nii keelt kui liikumist igapäevaselt harrastada. 

Liikumisnipiks soovitas Margarita, et internetist saab igaüks leida erinevaid tasuta treeningprogramme ning valida endale meelepärase. Samas kontoris olles andis ta ka kaks harjutust õlavööle ja kaelale, mis arvuti taga istudes kõige rohkem pinges on. Proovisime neid harjutusi kõik koos ja need olid väga tõhusad ning panid vere ringlema ja aju sai taas paremini tööle hakata.

Seejärel lennutas Mari meid taas väikestesse töötubadesse, kus vestlesime saabunud jäneseaasta puhul jänestest. Seejärel sai igaüks öelda oma isikliku soovi uueks aastaks ja avaldada arvamust, kuhu Keelerulett alanud hooajal võiks külla minna. Mitmed keeleõppijad soovisid eesti keelt paremini rääkima hakata ja liituda keelesõbra programmiga. Sooviti rahu ja tervist ning rohkem liikuda. Keeleruletti taheti näha eetrisse minemas maailma kõige ilusamast Rahva Raamatu kauplusest, Rahvusooperist Estonia, Tallinna Vanasadama hoonest, kus Grenoble’i linnapea andis Tallinna linnapeale üle Euroopa rohepealinna tiitli, mõnest kohvikust jpm.

Oli meeleolukas ja vahva Keelerulett, mis hakkab toimuma taas iga kahe nädala tagant teisipäeviti kuni mai keskpaigani välja, kui hooajale taas punkt pannakse.

Aitäh Avele ja Marile nende tänuväärse töö eest! Rohkem infot Integratsiooni Sihtasutuse (INSA) kodulehel.

Read more