Subscribe Menu

Arne Roosman 90

Augusti lõpus pühitses kunstnik Arne Roosman oma 90. sünnipäeva Coe Hillis, Põhja-Ontarios.

Foto erakogust

Arne sünnipäev on tegelikult kevadel, 9. märtsil, kuid tütre Rebecca ülikooli-programm Šotimaal põhjustas sünnipäeva edasilükkamist.

Arne stuudio koosneb kahest väikesest majakesest, sisustatud nii tema enda kunstiga kui ka teiste Roosmani pere liikmete töödega.

Peres kasvas seitse last, kõik kunstilembelised ja andekad. Isa Axel oli eriti osav graafik ja tegi kavandeid esimese Eesti Vabariigi rahadele, markidele, ajakirjadele ja mujale. Oma tööde juures tarvitas ta ka vesi- ja õlivärve.

1942. aastal siirdus pere Saksamaale, kus elati mõni aasta põgenikelaagris ja sealt liiguti edasi Rootsi. Osa perest rändas Kanadasse ja jäi sinna peatuma. Ka Axel veetis mõne aasta Torontos, kuid pöördus tagasi Rootsi.

Pere kandis riigist riiki kaasas Axeli töid. Need on teinud pika matka ja pärast kavatsetud sügisnäitust Torontos lähevad Axeli tööd tagasi Eesti arhiivi, kuhu nad ka kuuluvad.

Sünnipäevalaps ise oli rõõmus ja lõbustas külalisi lauluga ning jutustas oma huvitavaist perekonna-rännakuist. 

Juubilari oli õnnitlema tulnud tuttavaid ja sõpru Ottawast, Torontost, Chicagost, Šotimaalt ja muidugi kohalikku rahvast.

Arnel on tulemas kaks näitust – Apsley Studio Tour 17. ja 18. septembril ning ,,26 maali“ Bancrofti galeriis novembris.

Axel Roosmani tööde näitus toimub hiljem sügisel.

Read more