Subscribe Menu

Arsise kellade ansambli kontserdituur „Mu süda, ärka üles!“ USAs ja Kanadas

Arsise kellade ansambel, mis loodi 1993. aastal, koosneb täna kaheksast mängijast ja ühest suurimast käsikellakogust, kus kõik kellad on valmistatud Malmarki käsitöönduslikus kellatehases Ameerikas. Oma tegevusaja jooksul on ansambel käinud esinemas maailma kõige erinevamais paigus: Lõuna-Aafrikas, Itaalias, Prantsusmaal, Saksamaal, Hispaanias, Inglismaal, Iirimaal, Rootsis, Norras, Soomes, Venemaal, Belgias, Lätis, Leedus, Portugalis, Poolas. Ameerikasse on jõutud viiel korral ja Kanadasse kahel korral. Tähtsündmusi on ansambli ajaloos olnud palju, seda nii võrratute esinemispaikade kui emotsiooniküllase publiku näol.
Arsise kellade ansambel.Ühed meeldejäävaimad on olnud Grand Prix võit Lõuna-Aafrikas ja EV Presidendi visiidi raames toimunud esinemine Hispaania kuningapaarile.

Selleaastase tuuri põhjuseks on esinemise kutsed mitmele muusikafestivalile – käsikellamuusikafestival Cincinnatis (National Seminar of Handbell Musicians of America), kammermuusikafestival Ottawas (Ottawa Chamber Music Festival) ja klassikalise muusika festival Quebeci provintsis (Classical Music Festival of Hautes-Laurentides). Antud tuuri teevad eriliseks mitte ainult esinemised mainekatel muusikafestivalidel, vaid ka asjaolu, et Arsise kontsertidel teeb kaasa üks Kanada tunnustatumaid muusikuid – klassikalise kitarri virtuoos Rémi Boucher. Kitarrist, kes on paljude rahvusvaheliste konkursside, auhindade ja stipendiumide võitja, on teada oma võrratu mängutehnika poolest. Ta on ette kandnud üle 10 maailma tuntuima kitarrikontserdi, sealhulgas spetsiaalselt temale kirjutatud teoseid. Rémi Boucher on esimene kitarrist Kanadas, kes pälvinud kõrgelt hinnatud Sylva Gelber'i auhinna. Ta on ka hinnatud pedagoog ja professor, töötades Québec'i Konservatooriumis.

Arsise kellade ansambli kontserdid koos solisti Rémi Boucher'iga on kui muusikaline jalutuskäik ümber maailma. Kontserdi esimeses pooles kuuleb muusikat tuntud helioojatelt nagu Bach, Grieg, Mozart või Boccherini, kelle temperamentne tants “Fandango” (originaalis keelpillidele) pole kunagi varem ette kantud käsikelladel. Spetsiaalne seade Rémi Boucher'ile ja Arsisele sai tehtud just antud tuuri jaoks. Kontserdi teine pool on pühendatud rahvamuusikale, kus erinevate rahvaste lood hällilaulude, serenaadide ja särtsakate tantsude kaudu käsikellade ning kitarri esituses publikuni tuuakse.

Selle ainulaadse Eesti-Kanada ühisprojekti jooksul antakse kokku 10 kontserti järgmistes paikades:

  • 17.07 Church of our Lady of Guadalupe, Doylestown, PA
  • 19.07 Asbury Center, Mt. Lebanon United Methodist Church, Pittsburgh, PA
  • 21.07 The historic Pavilion at the Hilton Netherland Plaza, Cincinnati, OH
  • 22.07 St Noel Church, Willoughby Hills, OH
  • 23.07 Knox Presbyterian Church, Waterloo, ON
  • 25.07 Toronto Eesti Maja, ON
  • 26.07 St. Paul's Anglican Sanctuary, Lindsay, ON
  • 27.07 The Church of St John The Evangelist, Ottawa, ON
  • 28.07 Church of Lac-du-Cerf, QC
  • 29.07 Church of St-Dominique in Quebec City, QC.

Detailse kontserdigraafiku leiab ansambli kodulehelt: www.arsis.ee

Arsise kellade ansambli mänedžer Tiina Kodumäe