Subscribe Menu

Aruvald ja Lightfoot – ühendatud laulus

Minule kui muusika kogujale tähendab hiljuti lahkunud Gordon Lightfooti ja noorema sõbra Priit Aruvalla ühendus midagi olulist. Gordon Lightfoot ilmselt lõi umbes 500 laulu ja need tihti peegeldasid tema kodumaad, meile koduks kujunenud Kanadat. Nende hulgast aga leidis Priit paraja pala, millest sai üle 40 aasta tagasi, kui veel elasime pagulasajastul, lootust andev eesti rahvuslik ühislaul.

Meenutan kiiresti mõlemat meest. Gordon Lightfooti mäletan hetkest enne, kui ta hakkas üksinda esinema. Tal oli tore partner ja nad moodustasid duo, nimega Two Tones. See oli kaua aega tagasi. Viibisin paaril korral tema kodulinna (Orillia) läheduses Mariposa Folk Festivalil ja panin tähele, et ta laulis siis laval oma sõbraga.

Mõned aastad hiljem kohtusin Priit Aruvallaga Põhja-Toronto keskkoolis, kus temast pidas lugu meie kooli muusikaosakonna juhataja, kes pani teda õpilasena suurt kooliorkestrit juhatama.

Kui minul oli vaja kord Metro Karavani raames kokku panna noortest meestest lauluansambel, tuli Priit minule appi. Esinesin isegi koos ,,Külapoistega“, kellele ma seadsin toredad palad. See siis Toronto Eesti Majas. Aasta hiljem - 1975 - palus P...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We're relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Try the first 8 weeks for $1.

Go to Subscription Plans

Read more