Subscribe Menu

Austusest sündinud armastus

Sirje Vihma-Normet: Puhkus Viljandis. Autori kirjastus, 2022. 214 lk.

Eerik Purje—Kirjanik, luuletaja, reporter ja toimetaja
Eerik Purje—Kirjanik, luuletaja, reporter ja toimetaja

Nende kahe pealkirja (artikli ja raamatu) kokku sobitamine võib esimesel pilgul mõjuda küsitava katsena. On ju tegemist väga erudeeritud helilooja, muusikateadlase ja pedagoogi mälestusteosega.

Ometi selgub lugemisel, et autorile on just need kaks mõistet võrdselt tähtsad ja et seos nende vahel peegeldub pea igalt leheküljelt.

Sellest teosest kirjutamise teeb raskeks asjaolu, et autor ise on kõik olulise ära öelnud; rajanud niivõrd täiusliku monumendi, et iga lisatud sõna tundub liigsena, nagu lõhuks seda tervikut. Raamat on pühendatud autori abikaasa Leo Normeti mälestusele tema 100. sünnipäeva puhul. See on ühelt poolt austav ja lugupidav kummardus lahkunud muusikasuurusele, teiselt poolt väga isiklik ja intiimne tunnistus, kuidas ühised vaimsed huvid kaht inimest seovad, vaatamata põlvkonnapikkusele eavahele. Selle lugemine on nagu sisenemine pühamusse, kus tohid küll jälgida toimuvaid rituaale, kuid sakramendist osa saamiseks oled veel liialt patune.

Raamatu pealkiri sümboliseerib passiivset vastupanu riigikorrale, mis keelas ära Leo Normeti tudengipõlves koos Boris K...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We're relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Try the first 8 weeks for $1.

Go to Subscription Plans

Read more