Subscribe Menu

Barack Obama võitsi USA presidendivalimised

Ametisolev USA deokraadist riigipea Barack Obama osutus eilsetel presidendivalimistele edukamaks kui tema vabariiklasest rivaal Mitt Romney. Barack Obama kogus esialgsetel andmetel vähemalt 275. valijamehe hääle, mis kindlustasid tema tagasivalimise Valgesse Majja. Valimisvõidu Barack Obama kasuks otsustasid võtmeosariigid Ohio, Pennsylvania ja Iowa.
Barack Obama - www.wikipedia.org


 

 

 


President Toomas Hendrik Ilves õnnitles Barack Obamat Ameerika Ühendriikide presidendivalimiste võidu puhul

Eesti riigipea Toomas Hendrik Ilves saatis Barack Obamale õnnitluse Ameerika Ühendriikide presidendiks tagasivalimise puhul.

Euroopa ja Ameerika Ühendriigid seisavad ühiste väljakutsete ees, meie mõlema majandused vajavad uut käiku ja meie julgeolek peab olema valmis tänasteks, mitte eilseteks ohtudeks, kirjutas president Ilves.

Euroopa Liidul ja Ameerika Ühendriikidel kui liberaalsetel demokraatiatel lasub kohustus ja vastutus seista meie ühiste väärtuste eest, mida ohustavad nii autortaarne kapitalism kui ka füüsiline või küberruumi terrorism, tõdes Eesti riigipea.

“Eesti, Atlandi-ülese koostöö toetaja Euroopa Liidus ja pühendunud liitlane NATO-s, teeb kõik säilitamaks tugevaid sidemeid, mis meie vahel toimivad. Üheskoos suudame rohkem kui igaüks eraldi,” kirjutas president Ilves.

Vabariigi Presidendi Kantselei