Subscribe Menu

Canadian Army Run Ottawas

Pärast kaheaastast vaheaega toimus Ottawas pühapäeval, 6. novembril Canadian Army Run. 

Tuhanded sporti armastavad inimesed kogunesid linnavalitsuse hoone juurde, kus sel soojal päikesepaistelisel pühapäevahommikul anti start 5, 10 ja 5 +10 kilomeetrisele distantsile. 

©Ülle Baum

Jooks sai alguse kesklinnast, kulges Kanada parlamendi hoonete lähedusest kindralkuberneri residentsini ja lõppes Kanada rahvusliku sõjamemoriaali juures. Viiekilomeetrist distantsi läbis osa ka kindral Wayne Eyre (Chief of Defence Staff). 

©Ülle Baum

See traditsiooniline üritus sümboliseerib Vahtralehemaa relvajõudude ja rahva omavahelist sõbralikku koostööd ning austust. Paljud noored kaitseväelased võtsid erinevatest distantsidest entusiastlikult osa, kandes seljal rasket varustust. Paljud osavõtjad kandsid jooksuüritusel Ukraina lipu värvides riideid ja hoidsid finišijoonel uhkusega kõrgel väikest Ukraina lippu. Ka Ukraina suursaadik Kanadas Yuliia Kovaliv võttis jooksust osa. Osa võtsid teiste seas ka Leedu suursaadik Darius Skusevičius, Slovakkia suursaadik Vit Koziak, Islandi suursaadik Hlynur Gudjonsson ja Albaania suursaadik Ermal Muca. Osalejate seas olid ka Poola, Ungari, Euroopa Liidu Delegatsiooni, Tšiili, Ukraina, Leedu, Ameerika Ühendriikide ja Saksamaa saatkondade diplomaadid.

Oluline heategevuslik üritus Canadian Army Run sai alguse aastal 2008 ja jooksu toimumise aastate jooksul on kogutud ligi 4 miljonit dollarit Solder On ja Support Our Troops programmide toetuseks, mis on abiks sõjaväelastele ning nende perekondadele. Sel päeval kohtus Kanada kindralkuberner ja Commander-in-Chief of Canada Mary Simon isiklikult Rideau Hallis Soldier One liikmetega, nende kaitsejõududes teeninud veteranidega, kes on teenistuse ajal vigastada saanud. Oma kõnes ürituse ametlikul avamisel toonitas Mary Simon: ,,Today I wear a poppy to remember, to honour and show my support for everyone who serves our country, for their quality of life and for their physical and mental health.“

Read more