Subscribe Menu

EERO – Suur heategevuslik kontsert Ukraina põgenike toetuseks

Laupäeval, 23. aprillil saavad mitmed noored juba tuntud ning tulevased Eesti tähtmuusikud kokku Saku Suurhallis Tallinnas heategevuslikuks kontserdiks Ukrainast põgenenud laste toetuseks. Lindistust saame siin vaadata 24. aprillil (Eestis kell 10 õ, Torontos 3 pl ja Vancouveris 12 pl) ETV (Eesti Televisioon) veebilehe kaudu või EERO YouTube’ lingiga kell 5.30 õ Torontos või 2.30 pl Vancouveris.  Kava on mitmekesine ja huvitav, lisaks solistidele esinevad mitmed koorid ning ka suur ühendkoor tuntud dirigendi Kristjan Järvi Baltic Sea Philharmonic projektorkestriga ja Siim Aimla juhatatud bändi saatel. Kontsert on hea võimalus tutvuda mõningate tõusvate tähtedega muusikamaastikul ja ka noorema generatsiooni esinejatega, kes on juba kuulsust kogunud.

Laupäeval, 23. aprillil saavad mitmed noored juba tuntud ning tulevased Eesti tähtmuusikud kokku Saku Suurhallis Tallinnas heategevuslikuks kontserdiks Ukrainast põgenenud laste toetuseks. Lindistust saame siin vaadata 24. aprillil (Eestis kell 10 õ, Torontos 3 pl ja Vancouveris 12 pl) ETV (Eesti Televisioon) veebilehe kaudu või EERO YouTube’ lingiga kell 5.30 õ Torontos või 2.30 pl Vancouveris. 

Kava on mitmekesine ja huvitav, lisaks solistidele esinevad mitmed koorid ning ka suur ühendkoor tuntud dirigendi Kristjan Järvi Baltic Sea Philharmonic projektorkestriga ja Siim Aimla juhatatud bändi saatel. Kontsert on hea võimalus tutvuda mõningate tõusvate tähtedega muusikamaastikul ja ka noorema generatsiooni esinejatega, kes on juba kuulsust kogunud.

Esinejate nimekiri on külluslik ning iga muusik on oma väikese niši leidnud Eesti muusika maastikul. Üks nendest on 18-aastane Ingmar Kiviloo, kes on tegelikult üks kontserdi idee looja. Viiulivirtuoos Ingmar jõudis saate ,,Eesti otsib superstaari“ finaali ja mängib ansamblis Võlukeeled, kes on ka Torontos ning Põhja Ameerikas esinenud. Võlukeeled osalevad ka toetuskontserdil.

Korraldajad otsustasid, et kontsert on Ukrainast põgenenud laste vaimse tervise taastamise toetamiseks ning on kaasanud mitmed noored Eesti tippmuusikud õhtu kavasse.

Ka Eestis elavaid ja üles kasvanud ukraina päritolu esinejaid on programmis, sealhulgas folk-etno-tantsumuusika bändi Svjata Vatra asutajaliige ja karismaatiline tromboonimängija Ruslan Trochynskyi ning tema tütar Rute. Hiljuti toimunud telesaates ,,Aitame Ukrainat“ esitasid Ruslan ja Rute koos teiste Eestis elavate ukrainlastega nende koostöös kirjutatud lugu ,,Oi chyi to kin’ stoit“ ehk ,,Kelle hobune seal seisab.“

Eestis juba kuulsust näinud muusikud nagu Maarja-Liis Ilus ja Stefan on ka esinemas õhtu jooksul. Stefan on Armeenia päritolu kelle laul ,,Hope“ on valitud esindama Eestit tuleval Eurovisiooni laulukonkursil. Ta muusikal on huvitav kõla juures, mis eristab teda just tavalisest popmuusikast, eriline hing on tema paladel sees. Jaagup Tuisk on ka kindlasti muusik, kelle esinemist võib eriti oodata, tema kandva ning emotsiooni täis häälega võlub ta kindlasti kuulajaid.

Mitmete kooride hulgas on ka meie oma Täienduskooli Toronto Eesti Seltsi Koolikoor lindistamas videoesinemist ning võtab sel moel osa kontserdist. Selgelt on palju huvitavat ja põnevat kavas mida oodata!

Kontserdi toetajad on nii Eestis kui ka välismaal, nende hulgas on ka kohalik organisatsioon EERO, kes teeb koostööd MTÜ Eesti Pagulasabiga, et toetada Ukrainast Eestisse jõudnud põgenikke. EEROle saab annetada e-transferiga: eerolaekur@gmail.com või veebilehel www.EEROcanada.com või teha ülekanne Northern Birch Credit Unionis eriarvele. 

Aitame üheskoos Ukrainat nii, kuidas saame!

EERO jaoks Kati Kiilaspea