Subscribe Menu

Eesti dokumentaalfilmide festival naaseb Torontosse

8. oktoober 2013, Toronto. Estdocs esitab uhkusega dokumentaalfilme, mis esietenduvad käesoleva aasta festivalil. Publik võib oodata maailma esietendusi, liigutavaid tõsielu lugusid ning mõtlemapanevaid küsimuste-vastuste sessioone filmitegijatega eestlaste leiutatud Skype'i teel.


Õhtused sündmused toimuvad neljapäevast 17. kuni pühapäeva, 20. oktoobrini 2013; seansside eel toimuvad vastuvõtud koos tasulise baariga. Unustage popkorn – kogu festivali vältel on külalistel võimalik nautida tasuta kringlit. Estdocsil on eesti keele mitterääkijaid teretulnud, festival tegutseb inglise keeles, kõik filmid on ingliskeelsete subtiitritega.

Seekordsel 9. aastal, sisaldab Estdocsi 2013. a kava mitmesuguseid lummavaid pealkirju. Teemad käsitlevad järgmiseid teemasid:

  • Eesti versioon Mad Men-ist; Nõukogude okupatsiooni ajastu reklaamide uuring
  • Eesti aktivistide kogukonnad; uurime Hõiva Wall Street liikumist ja erinevaid niinimetatud Piraadi poliitilisi erakondi Euroopas.
  • Profiil väikelinnast, mis on kodulinn tehasele, kus toodeti kunagi Nõukogude kosmonautidele toidutuube
  • Jeruusalemma lähistel õigeusu kloostris elav eakas nunn
  • Seitsme 1943. a klassikaaslase õudne reis, kes ülikooli asumise asemel saadeti sõtta võitlema oma riigi vabaduse eest.
  • Elu raskusi jälgides lugu kodutust naisest ja töötuks jäänud turvamehest
  • Eesti sõdurid, kelle õlgadel lasub missioon Afganistani lahinguväljadel
  • Eesti ühe kõige ikoonilisema hotelli ehitamise ajalugu.
  • Gustav Ernesaks, Eesti koorimuusika lipukandja.

„Liitusin Estdocs'iga tänavu ning see on olnud uskumatu teekond koos kõikide pühendunud noortega; oleme pühendunud looma kõige meeldejäävamat ja inspireerivamat festivali eales,” sõnas Kristi Doughty, Estdocs Festivali direktor. „Estdocs mängib olulist rolli Kanadas, filmid toovad publikule sisukaid, sageli enne rääkimata lugusid väikesest Eestist. Need spetsiaalselt valitud pealkirjad võivad rääkida väga erinevaid lugusid, kuid oma tuumas puudutavad nad ühiselt erinevate taustadega vaatajaid.”

Eesti animatsioon

Tänavu UUS: täiskasvanud on kutsutud nautima Eesti animatsiooni pärastlõunat laupäeval, 19. oktoobril. Eesti hea maine animatsiooni vallas pärineb aastast 1930. Tunniajane programm esitleb kriitikute poolt tunnustatud Eesti animafilme, mis kindlasti hämmastavad ja esitavad väljakutseid vaatajatele.

Estdocsil rullub lahti punane vaip käesoleva aasta galafilmile

Estdocs'il on hea meel esitada tänavust galafilmi „Üheshingamine”. Seda peetakse mitteametlikuks järjeks filmile „Laulev revolutsioon”, mis võitis peapreemia Estdocs'il 2007 ja saavutas järgnevalt tohutu rahvusvahelist tähelepanu. Režissöör Maureen Castle Tusty, Bestor Cram ja Mike Majoros, produtsendid USAs ja Eestis. Laulupidu tutvustav film on midagi enamat kui see, mida nad olid oodanud.

Tutvustame Marek Tamme

Seansijärgseid arutelusid modereerib Marek Tamm. Marek on kultuuriajaloo dotsent Eesti Humanitaarinstituudis ja vanemteadur Ajaloo Instituudis (mõlemad Tallinna Ülikooli kaudu).

Festival programm ja kokkuvõtted on saadaval internetis aadressil estdocs.com. Estdocsi üritused toimuvad 17.-22. oktoobrini 2013 erinevates paikades Torontos, k.a. Isabel Bader teatris, George Ignatieff Teatris, Toronto Eesti Majas ja Tartu College'is. Pileteid saab osta internetist, estore'is aadressil 958 Broadview Avenue, Suite 101, tartu College'is või ukse juures vahetult enne seanssi.

Estdocs

Estdocs, Eesti dokumentaalfilmide festival ja konkurss Torontos, on avalik festival ning žüriiga filmivõistlus, kus peaosas filmid, millel on seos Eestiga. Festivalil on esiletõstetud dokumentaalfilmitegemise talentide tipud Eestist ja kogu maailmast. Meie missiooniks on pakkuda 360° väljavaadet Eesti ajaloole, poliitikale, kunstile, kultuurile ja sotsiaalsetele aspektidele. Festivali laienev profiil on tänu kõrge kvaliteediga võistlustöödele ja provokatiivsetele küsimuste-vastuste sessioonidele peale seansse koos filmitegijate ja -ekspertidega Eestis leiutatud Skype'i kaudu.

Lisainformatsioon:
www.estdocs.com
info@estdocs.com
#Estdocs Follow @Estdocs
Facebook.com/EstDocs

Read more