Subscribe Menu

Eesti Jõululaulud Euroopa Liidu Jõulukontserdil Ottawas

Reedel, 7. detsembril toimus Ottawas Notre Dame Cathedral'is suur Euroopa Liidu jõulukontsert. Euroopa Delegatsioon Kanadas ja ELi liikmesriikide alalised diplomaatilised esindused tegid juba viiendat aastat järjest selle traditsiooniks saanud jõulukontserdi näol haruldase kingituse linna muusikasõpradele. Euroopa jõululaulud kõlasid kolme Ottawa laste- ja noortekoori - Ottawa Children's Choir'i, Chorale De La Salle ja Calixa Lavallée Choir'i esituses.
Jõulukontserti kuulas ka Eesti asjur Kanadas Riho Kruuv oma perega. Foto: Ülle Baum
Reedel, 7. detsembril toimus Ottawas Notre Dame Cathedral'is suur Euroopa Liidu jõulukontsert. Euroopa Delegatsioon Kanadas ja ELi liikmesriikide alalised diplomaatilised esindused tegid juba viiendat aastat järjest selle traditsiooniks saanud jõulukontserdi näol haruldase kingituse linna muusikasõpradele. Euroopa jõululaulud kõlasid kolme Ottawa laste- ja noortekoori – Ottawa Children's Choir'i, Chorale De La Salle ja Calixa Lavallée Choir'i esituses.Kontserdi juhatasid sisse käsikelli mängivad laululapsed oma rongkäiguga „Procession” („Ceremony of Carols”, Benjamin Britten). Kontserdil esitati rohkesti Euroopa jõululaule viieteistkümnes erinevas keeles. Kontserdil kõlas ka kaks eesti jõululaulu eesti keeles. Ottawa Children's Choir esitas Jackie Hawley juhatusel Olav Ehala „Jõuluingel” ja Chorale De La Salle koor Rober Filioni juhatusel Carolus Steini ” Helisege, jõulukellad”. Mõlemad koorid teenisid suure aplausi. Kontserdi viimase numbrina laulsid kolm koori ja rohkem kui 1000 kuulajat üheskoos võimsa oreli saatel Austria jõululaulu „Stille Nacht”. Koore juhatas Ottawa Ülikooli professor ja Calixa Lavallée Choir'i dirigent, Laurence Ewashko. Orelil mängis Jennifer Loveless, Notre Dame Cathedral'i orelimängija. „Püha öö” sulatas esinejad ja publiku imeliselt ühte.

Muusika liidab inimesi ja riike. Euroopa Liidu suursaadik Kanadas Matthias Brinkmann rõhutas oma kõnes, et see jõulukontsert on tunnistuseks tihedatest kultuurisidemetest ja sõprusest Kanada ning Euroopa Liidu vahel. Iga kontserti kuulama tulnud tulnud muusikasõber sai lahkudes kingituseks Euroopa Liidu mütsi. Suur au oli mul seda jõulukontserti korraldada ja jõulueelset meeleolu Ottawas luua.

Häid jõule ja head uut aastat kõigile „Eesti Elu” lugejatele

Ülle Baum, Ottawa

 

 

Fotogalerii – Fotod: Ülle Baum


 

Read more