Subscribe Menu

Eesti kringli küpsetamine, meditsiiniajaloo ettekanne ja tulevane filmiõhtu

Montreali Eesti Selts (MES) korraldas 15. aprillil paeluva ürituse Montréalis asuvas eesti kirikus, keskendudes eesti kultuurile, köögile ja ajaloole. Üritus algas põneva kringli küpsetamise töötoaga, mida juhendas Beatrice.

Vasakult Hille Viires, Catherine Nurmila, Martin, Lilian, Matias ja Monika Dumbrille, Mark Altosaar, Tom Ventser, Sonia Dorda, Pia Loorits, Liina Tuvi, Kloee Paves ja Henri Paves. Foto: Mihkel Vaasa

Osalejad õppisid, kuidas valmistada täiuslikku eesti kringlit - maitsvat keerutatud saiakest, mida eestlased armastavad. Osalejad said ka oma värskelt küpsetatud meistriteosed koju kaasa võtta ja nautida.

Hiljem õhtul võõrustas MES Anu Raed, Tartu Ülikooli ajaloo doktoranti, kes esitas huvitava ettekande Eesti meditsiini ajaloo kohta. Anu erialased teadmised pakkusid osalejatele valgustavaid uuendusi ja panuseid, mis on kujundanud riigi tervishoiumaastikku.

See unustamatu üritus oli suurepärane võimalus osalejatele eesti kultuuri ja ajaloo sisseelamiseks. Kui jäite sellest üritusest ilma, ärge muretsege! Montreali Eesti Seltsil on tulevikuks plaanis veelgi põnevaid üritusi.

Märkige oma kalendritesse veel üks põnev üritus - filmiõhtu laupäeval, 6. mail! Seekord linastub kaasahaarav Eesti film ,,Apteeker Melchior“, mis põhineb samanimelisel populaarsel romaanide sarjal.

,,Apteeker Melchior“ leiab aset Tallinnas, kus tu...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We're relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Try the first 8 weeks for $1.

Go to Subscription Plans

Read more