Subscribe Menu

FOTOD – EESTI KULTUURIMINISTER INDREK SAAR TÖÖVISIIDIL KANADAS

Eesti kultuuriminister Indrek Saar viibis töövisiidil Ottawas 5. ja 6. juunil ning Torontos 7. juunil. Esmaspäeva hommikul, 5. juunil kohtus hr. Indrek Saar The Honourable Peter Van Loan'iga (PC MP, Conservative critic for Canadian Heritage and National Historic Sites) tema kabinetis, mis asub Kanada parlamendi ajaloolises Centre Block'is. Sellele järgnes kohtumine immigratsiooni- ja kodakondsusministri Ahmed D. Husseniga.

6. juunil kohtus minister Kanada kultuuripärandiministri Mélanie Joly'ga ja Kanada Rahvusliku Kunstigalerii peadirektori Marc Mayeriga.
Foto: Ülle Baum (2017)


Tiheda töövisiidi viimasel päeval 7. juunil kohtus Indrek Saar Torontos Ontario provintsivalitsuse immigratsiooniminister Laura Albanesega, Eesti muusika promootoritega Kanadas ning Eesti kogukonna esindajatega Torontos nii Eesti Majas, mis on pikki aastaid olnud eestluse alalhoidmise ning eestvedamise tugipunktiks vahtralehemaal kui Tartu College'is. Viimases järgnes ümarlauavestlusele ka vastuvõtt, kuhu olid oodatud kõik, kes soovisid ministrit isiklikult näha. Oli võimalus ka esitada kultuuriministrile küsimusi, millist võimalust ka kasutati. Kõne all olid teemad valitsuse püsimise murest ja EV 100 märkimisest kuni rändeprobleemideni ning lõimumisraskute ületamiseni. Ümarlauast jäi kõlama taas kord vajadus olla omavahel tihedamas kontaktis nii asukohamaadel kui ka Eestiga; nii suudaksime ehk paremini ära kasutada olemasolevate inimeste võrgustikku-potentsiaali, kes oleksid valmis abiks olema erinevate projektide läbiviimisel ja aidata kaasa võimalike uute sidemete loomisel tulevikutegevustes.

Eesti kultuuriministeeriumi delegatsiooni kuulusid ka Maris Sild, ministri nõunik ja Piret Hartman, kultuurilise mitmekeseisuse asakantsler. Delegatsiooni saatis Gita Kalmet, Eesti Suursaadik Kanadas.

Eesti kultuuriministri visiit rõõmustas kõiki Kanada eestlasi ja kindlasti aitab kaasa Eesti ja Kanada kultuurisidemete tugevdamisele ning uuendamisele.


Ülle Baum, Ottawa

 

Käesolev veebileht on Eesti Elu paberlehe tellijate toetatud, toeta sinagi ja telli leht juba täna🙂


 

FOTOD – Ülle Baum (2017)
FOTOD – Taavi Tamtik (2017)
FOTOD – Peeter Põldre (2017)

Read more