Subscribe Menu

Eesti lehetegijad välismaal “Meediaruum 2022” mõttetalgutel Tallinnas

Oktoobrikuu alguses saabus e-posti teel üllatav ja rõõmustav kutse. Välisministeeriumi Üleilmse eestluse ja kultuuridiplomaatia osakond koos Sihtasutuse Kodanikuühiskonna Sihtkapitaliga (KÜSK) andis teada, et korraldab 1.-3. detsembrini Tallinnas seminari-mõttetalgud nimega MEEDIARUUM 2022. Kutse tutvuda Eesti meediamaastikuga läkitati välismaal ilmuvatele eesti ajakirjandusväljaannetele ning laiemalt teabevahendamisega tegelevatele inimestele. Kutse saabus välisministeeriumi “diaspora” e-aadressilt ja laekus laia diasporaasse ehk hakkasime heas mõttes rõngaks liituma.

2. jõulukuu päeval külastati Meediaruum 2022 mõttetalgute raames ka Presidendi Kantselei hoonet. Akendest avaneb vaade lumisesse roosiaeda ja päikesepaistes Kadrioru lossile. Ees vasakult: Kadri Linnas, presidendi kommunikatsiooninõunik Indrek Treufeldt, Riina Kindlam, Kärt Ulman, Sirle Sööt ja Marcus Kolga. Taga vas. Silver Tambur, Ülle Toode, Maarika Remmert, Kai Kiilaspea, Tauno Mölder, Jüri Trei, Aira Paschke ja Kristi Barrow, osaleja kõige kaugemalt – Austraaliast. Foto: Keit Spiegel

Kokkutulemise eesmärk oli toetada Eesti väliskogukondade väljaannete jätkusuutlikku tegutsemist ja suurendada välismaal elavate eestlaste nähtavust Eesti meediapildis. Arutleti meedia ja meediumite tulevikustsenaariumide üle ning mõtiskleti, millist meediat teha, et see oleks ka 10 aasta pärast elujõuline. Pakuti võimalust vahetada omavahel kogemusi ja luua kontakte Eesti meedia tegijatega. 

Ja tuldigi kaugelt. Kõige kaugem osalenu oli Kristi Barrow Sydney'st Austraaliast, kes loob võrgulehte "Estonians in Australia" ja loodab austraallaste lehe "Meie Kodu" taastada. ...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We're relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Try the first 8 weeks for $1.

Go to Subscription Plans

Read more