Subscribe Menu

Eesti spordis on jutuks

„Must hobune“ Risto Lillemets napsas Euroopa medali!

„Must hobune“ Risto Lillemets napsas Euroopa medali!

Risto Lillemets (allikas: sport.err.ee)

Kui vaid telegrammstiilis meenutada, siis Eesti kergejõustikus on läbi aegade olnud säravaid mitmevõistlejaid. Esimene ilmarekordimees Aleksander Klumberg-Kolmpere, Heino Lipp, Rein Aun, Erki Nool, Maicel Uibo, jt. Sestap polnud imestada, et Euroopa tänavustele sisemeistrivõistlustele Istanbuli sõitnud kuueliikmelisest Eesti koondisest kolm läksid areenile seitsmevõistluses. Neist Maicel Uibo ja Hans-Christian Hausenberg koguni medalit jahtima. Ent nagu öeldakse, inimene plaanib, aga keegi teine otsustab. Ja nii hakkas mehi põhjusel või teisel välja kukkuma. Pooleli jätsid jalavigastuse süül ka Uibo ja Hausenberg. Ning lõpuks tõusis pjedestaalile hoopis visa saarlane Risto Lillemets ehk Eesti koondise „must hobune“. Olümpiavõitja Erki Noole käe all treeniv Lillemets sai prantslase Kevin Mayeri ja norralase Sander Skotheimi järel 6079 punktiga EM-pronksi.

Euroopa sisemeistrivõistlustel startisid veel nooruke kõrgushüppaja Karmen Bruus ning sprinterid Õilme Võro ja Karl Erik Nazarov. Bruus ...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We're relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Try the first 8 weeks for $1.

Go to Subscription Plans

Read more