Subscribe Menu

Eestlased tulid Kanadasse piimatootmise nippe otsima

Loomi ja taimi armastavatele ning põllumajandusest, selle toodangust ja tootjatest lugu pidavatele torontolastele on sügiseti, novembrikuu esimesel paaril nädalal suureks rõõmuks näituseplatsi (CNE) hoonetes toimuv hiiglaslik põllumajandusnäitus-mess. Sinna kogunevad farmerid oma toodangut näitama/müüma/ostma, uurima, mida teistel põnevat pakkuda või ka lihtsalt tutvusi sobitama-uuendama. Kuna koos on asjatundjad, siis ilmselgelt jututeemadest, vähemalt sama ala inimestel või ka lihtsalt asjahuvilistel, puudust ei tule.

Kuigi mõtlesime kasutada pilti, kus Piimajõe farmi külalised uudistavad Royal Winter Fairil toimuvat, selgus, et niisugust fotot mitte kellelgi ei olnud. Nii leppisime pildiga, kus terve grupp: Kristine Feldmann – farmivanem, Karin Feldmann - loomakasvatusjuht/seemendaja, Raul Peetson - juhatuse esimees, Raiko Allikivi - loomaarst/seemendaja, Ragnar Kass - farmi mehaanik ja Triin Laidoner – raamatupidaja (OÜ Weiss, naaberfirmast) võttis enda hulka ka Eesti Elu toimetaja.

Tänavu täitus Royal Winter Fairidel väärikas verstapost – esimesest näitusest möödus sada aastat. Esimene sarnane ettevõtmine toimus 1922. aastal, kui nimekad karja- ja hobusekasvatajatest talunikud kokku tulid ja shorthornide kasvataja W. A. Drydeni eestvõttel selle tänaseni kestva suurürituse korraldasid, tahtes näidata Kanada talunike võimekust olla väärilisteks võistlejateks või partneriteks samal alal tegutsejatele üle maailma. Eestvedajate grupp sai toetuse kõigilt kolmelt valitsustasandilt ning 1920. a ka kõige kõrgemalt tasemelt - tollal valitsenud kuningalt George V-lt. Näitust plaaniti juba 1921.a sügiseks, kuid e...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We're relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Try the first 8 weeks for $1.

Go to Subscription Plans

Read more