Subscribe Menu

Ell Taburi südamlik mälestusõhtu New Yorgis

Ell Tabur, armastatud ja ettevõtlik laululind, lahkus aprillikuu lõpus kaks ja pool aastat tagasi. Arusaadaval põhjusel ei ole ajavahemikul suutnud tema sõbrad talle korraldada sobivat leinatalitust. Oli juttu mälestus-kokkutulekust, mis aga aina kippus edasi nihkuma tuleviku suunas.

Esinejad Ell Taburi mälestusõhtul New Yorgi Eesti Majas laupäeval, 15. oktoobril. Vasakult kohalik kava korraldaja Urmas Kärner, Hanna-Liina Võsa Eestist ja Andres Raudsepp Kanadast, kõik kolm pikemat aega Ell Taburi isiklikud sõbrad. Foto: erakogust

Viimaks ei kannatanud rahvas pikka ootamist välja ja toimuski südamlik mälestusõhtu asukohas, mis vaid paari minuti kauguses Elle tegelikust elukohast, ümber nurga New Yorgi Eesti Majast, kus laupäeval, 15. oktoobril leidiski aset vastav sündmus.

Ell Tabur, kui ta 1970. aastal esines Toronto Eesti Majas kohviku ,,Kajakas“ eeskavas. Arhiivifoto

Õhtu korraldamise juures oleks õige nimetada kõige enne Urmas Kärnerit, kelle vastutuseks oli mälestusõhtu kava. Ürituse mitme niidi kokku ,,punujaks“ oli Tiina Järver Ers, kes ka luges kuulajaskonnale ette mälestuskirjutise, mis oli varem ilmunud eesti ajakirjanduses allakirjutanu sulest.

Mälestusõhtu oli välja kuulutatud kui ,,Lepatriinu lend“, mis kajastab nii Elle kolmanda isikliku heliplaadi nimetust kui ka plaadi peamist laulu. Õhtu talaks tulekski pidada meloodilisi viise, mida Ell oli meile jätnud. Peamiselt helip...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We’re relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Go to Subscription Plans

Read more