Üleilmne eesti keele nädal ehk eesti keele “Teeme ära!”PRESSITEADE
08.03.19
Eesti Instituut

Eesti Instituut kutsub ühe nädala jooksul, 23.-29. septembril 2019, kogu maailma eesti keelt õppima ja õpetama. Juba praegu õpib välismaal tuhatkond inimest eesti keelt kas ülikoolides või keelekursustel, samuti hoiavad paljud eestlased võõrsil oma järeltulijate emakeelt.

“Tähistame 14. märtsil emakeelepäeva. Kui palju aga teatakse laias maailmas meie keele ja maa kohta? Eesti keel, mida peetakse maailmas üheks kaunimaks, väärib keeleaastal rohkem tähelepanu ka väljaspool Eestit, ” rääkis Eesti Instituudi juht Katrin Maiste.

Septembris on plaan jõuda kolme miljoni inimeseni, kes õpivad eesti keeles ütlema mõned sõnad või väljendid, näiteks numbrid, tervitused või õnnesoovid.

Iga eesti keele oskaja saab kaasa aidata. Selleks ei pea olema keeleõpetaja, piisab vaid heast tahtest, et õpetada mõned sõnad välismaalasest sõbrale, tuttavale, kolleegile või naabrile.

“Ka Eestis on piisavalt neid, kellele meie kaunist emakeelt õpetada. Mõistagi ei saa keel sel moel kohe selgeks, kuid nii istutame keelevõrseid, millest mõni ehk kasvab tubliks puuks,” arvas Maiste.

Selleks, et teada saada kuidas ja kus eesti keelt õppida ja õpetada, leiab info peagi avanevalt veebilehelt keelest.estinst.ee. Lehelt leiab näpunäiteid keeleõppijale ja -õpetajale ning linke veebikursustele (Speakly, Keeleklikk), et soovijad saaksid eesti keelt edasi õppida. Iga õppur saab märkida oma asukoha veebilehel oleval maakaardil Gröönimaast Austraaliani. Samuti ootab Eesti Instituut eesti keele õppimisest sotsiaalmeediapostitusi ja videoid, mida jagatakse Facebooki lehel keelEST.

Ülemaailmse eesti keele nädala ettevalmistustele lükatakse hoog sisse Helsingis 7.-10. märtsil väliseesti õpetajate emakeelepäevadel.

Instituudi juht avaldas lootust, et Eesti kogukonnad maailmas aitavad rõõmuga keelt õpetada ning korraldada toredaid üritusi selleks, et anda välismaalastele aimu meie emakeele ilust.

Üleilmse eesti keele nädala korraldamist toetab Eesti Vabariigi Haridus- ja Teadusministeerium.


Lisateave:
Lea Kreinin
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
tel +372 631 4355
https://estinst.ee/uleilmne-eesti-keele-nadal-ehk-eesti-keele-teeme-ara/