Estonia koor kutsub laulma (2019)

Tuletulemine (2019)Tuletulemine (2019)

2019. a. üldlaulupeo laulud on ammu lauldud, kuid mälestused sellest suurepärasest sündmusest ikka kajavad. Tänavune laulupidu oli eriti tähendusrikas välis-Eesti kooridele, kuna neid austati paaril erineval südamlikul viisil.


Reedel, 5. juulil jõudis laulupeotule tulemise teekond Metsakalmistule, kus tuld anti käest kätte maestro Gustav Ernesaksa haualt teiste laulupidude üldjuhtide haudadeni. Ka Roman Toi hauale (kuhu alles nädal varem paigutati hauakivi) pandi küünlad põlema laulupeotule leegist.

 


Teine erakordne moment oli, kui esimest korda austati kõiki väliseesti koore tule tulemise tseremoonial laulupeo alguses. Eesti Lauljate Liit Põhja-Ameerikas esinaine ning Estonia Koori dirigent Ingrid Silm oli palutud olla väliseesti kooride esindaja. Omal korral võttis ta tõrviku vastu ning andis selle edasi Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse juhatajale Aet Maateele. Sealt anti laulupeotuli eelmisele üldlaulupeo kunstilisele juhile Hirvo Survale ja lõpuks tänavusele üldlaulupeo juhile, Peeter Perensile, kes süütas laulupeotule, millega kontsert sai ametliku alguse.


On rõõm teada, et meie väliseesti koorid on ikka elus ning jõulised. On ka tähendusrikas, et meie side kodumaa koorikultuuri ja eluga on nüüd põhjalikult ühendatud. Meie töö käib siin edasi ning uus hooaeg on jälle käes.


Estonia Koor kutsub kõiki endisi ning uusi lauljaid meiega koos laulma! Estonia Koori harjutused toimuvad neljapäeviti kell 7 – 9.30 õ. Toronto Eesti Majas, 958 Broadview Avenue. Info: Hilja Laasen 416-806-5509 või This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Ootame Teid!