Use social media:

Sergei Kibus: Loodan, et ,,Teofrastus“ soojendab südameid ja muudab inimesi heatahtlikumateks

Sergei Kibus (vas) koos Ottawa animafestivali ühe eestvedaja Chris Robinsoniga. Foto: Ülle Baum ©2019Sergei Kibus (vas) koos Ottawa animafestivali ühe eestvedaja Chris Robinsoniga. Foto: Ülle Baum ©2019

Ottawas toimus 25.-29. septembrini 43. rahvusvaheline animafestival. Sellele iga-aastasele festivalile laekus filme 93 erinevast maailma riigist. 2,424 animafilmi seast valis žürii võistlema 117 filmi. Eesti filmikunstnik Sergei Kibus võitis oma filmiga ,,Teofrastus“ Ottawas eripreemia.

 


 

Toome siin ära Ülle Baumi intervjuu Sergei Kibusega.

 

 

Äsja lõppes Kanada pealinnas üks maailma juhtivamaid rahvusvahelisi animafilmide festivale - 43. Ottawa International Animation Festival (OIAF), kus Teie sel aastal valminud lühifilm ,,Teofrastus“ võitis eripreemia 6-12 a lastele mõeldud filmide kategoorias. Kas ,,Teofrastus“ on osalenud ja võitnud auhindu ka teistel rahvusvahelistel filmifestivalidel?

 

Jah, minu jaoks on see kõik ikkagi kui unenägu, aga tõepoolest - „Teofrastusel“ on olnud aasta jooksul väga palju festivale, väga erinevates maailma nurkades. Filmil on juba koguni 7 tunnustust, kolm neist Eestist: Eesti Kultuurkapitali Audiovisuaalse kunsti sihtkapitali 2019. a animafilmi preemia ning kaks tunnustust Eesti filmi- ja teleauhindade galalt – parima animafilmi ja parima filmikunstniku auhinnad.

 

Rahvusvaheliselt, lisaks Ottawa festivali eripreemiale, on film võitnud:

Hermína Týrlová nim auhind kategoorias ,,Uus talent vanuses alla 35“ - Sergei Kibus, Zlin Film Festival – International Film Festival for Children and Youth in Zlín (Tšehhi), 2019; parima animafilmi auhind, Busho International Short Film Festival (Budapest, Ungari), 2019; lastefilmide võistlusprogrammi Ex Aequo auhind, Festival de Cinema de Girona (Hispaania), 2019.

 

Film on osalenud võistlusprogrammides üle maailma paljudel huvitavatel festivalidel, millest suurimad: GLASAnimation Festival (California, USA), Filmfest Dresden (Saksamaa), Shanghai International Film Festival (Hiina), Galway Film Fleadh (Iirimaa).


„Teofrastuse“ maailma esilinastus toimus samuti väga huvitavas kohas, nimelt Antarktikas! Antarktis filmifestivalil Soome teadlaste ja Antarktika uurijate polaarjaamas nimega Aboa.

 

,,Teofrastus“ põhineb Astrid Reinla samanimelisel lasteraamatul. Kuidas tekkis algne idee teha selle teose alusel filmi? Kellele on film suunatud? Kas Teie filmi teostuses on peidus ka midagi palju sügavamat?

 

Astrid Reinla „Teofrastus“ oli minu abikaasa lapsepõlve lemmikraamat. Mina avastasingi selle tänu abikaasale. Ja kohe, kui ma selle umbes viis aastat tagasi esimest korda läbi lugesin, sain aru, et pean sellest filmi tegema. Lugu hakkas kohe jooksma silme ees. Minu film on suunatud kõikidele. Tean, et see on liiga ambitsioonikas soov, aga andsin endast parima, et lisada filmi mitu erinevat tasandit, mis kõnetaksid erinevaid sihtgruppe. Põhitasand on suunatud lastele ja noortele, see räägib kaastundest ja hoolimisest. Teine tasand on suunatud vanematele – filmis on kujutatud 80ndate Eestit just enne N. Liidu lagunemist. Ma üritasin ehitada filmi struktuuri üles nii, et see peegeldaks Eesti iseseisvumise lugu. Peategelane kass on justkui Eesti sümbol – algul on ta kodutu kass, täiesti omaette. Siis ta leiab endale ilusa maakodu – see on esimese vabariigi sümbol. Ehitasime selle maja vastavalt meie enda ettekujutusele Eesti-aegsest ideaal-kodust. Kuid mõne aja pärast kassi õnn puruneb, teda viiakse kuhugi rongiga… mis on sümboolne viide küüditamisele. Siis jõuab ta linna, Mustamäele, ühetaoliste hallide majadega ja segaduses inimestega kohta. See viitab loomulikult nõukogude ajale. Ja filmi lõpus naaseb kass koju – Eesti taasiseseisvub, kuid see protsess võtab aega. Film lõpeb mitte klassikalise „õnneliku lõpuga“, vaid kass taastub aeglaselt. Samm-sammult muutub ta taas õnnelikuks. Olen vaadanud palju filme ja kuulanud palju lugusid inimestest, kes olid küüditatud ja tagasi Eestisse jõudes nad ei kohanenud kohe, vaid tundsid ennast ebaloomulikult ja võõras olukorras. Tagasitulek ei ole nii lihtne, nagu võiks arvata.

 

Filmis on ka kolmas tasand, minule kõige isiklikum. See räägib üksindusest, hirmudest, traumadest ja usaldusest. Olen oma suhteliselt lühikese elu jooksul jõudnud nii mõndagi kogeda ning usun, et kõik need tunded on omased kõikidele olenditele – nii inimestele kui ka loomadele. Kui ise koged midagi kurba, siis sa ei tohiks soovida sama kogemust teistele. Loodan, et see film inspireerib inimesi oma valusatest kogemustest vabanema, soojendab südameid ja muudab inimesi heatahtlikumateks.

 

,,Teofrastus“ valmis detsembris 2018 ja siis oli ka filmi Eesti esilinastus. Maailma esilinastus oli jaanuaris 2019, nii et ametlikult on see aasta ,,Teofrastuse“ väljalase, rahvusvaheliselt. Kui kaua võttis filmi tegemine aega ja kui palju oli teil filmi tegemisel abilisi ning toetajaid?

 

Stsenaariumi esimesest kavandist filmi esilinastuseni läks kolm aastat. Algul töötasin omaette, tegin stsenaariumi ja kõik kaasnevad paberid ning joonistasin valmis detailse piltstsenaariumi (storyboard). Siis algas kunstnike eeltöö: animatsiooni testid, kavandid, dekoratsioonid, nukud ja kõik muu. See võttis umbes pool aastat. Meie film on eriti keerulises tehnikas – ma ise nimetan seda „plastiliini realismiks“. See tähendab, et kõik, mida filmis näeme, on tehtud inimeste kätega ja kõik on voolitud plastiliinist. Iga kivike Mustamäe majade paneelidel, iga puuleht ja detail maakodus ja rongis – kõik on plastiliinist ja kõik on andekate kunstnike kätetöö.

Seejärel algas animeerimise protsess. Filmimine võttis aega 7 kuud. Animaator tegi iga päev 3-5 sekundit filmimaterjali. Kassi liigutamine oli kõige keerulisem. Animaatoreid oli meil koguni neli, kuid põhianimaator, kes liigutas kassi, oli Olga Stalev. Peakunstnik oli Pärtel Tall, keda võib nimetada koguni Eesti plastiliini-eksperdiks. Operaator oli Ragnar Neljandi. Nuku- ja dekoratsioonimeistreid oli palju – Nukufilmi stuudio töötajad ja mõned praktikandid. Üks poiss oli näiteks Hispaaniast. Põhimeeskonda oli kokku umbes 20 inimest. Kuid filmi valmimisele aitasid kaasa ka paljud teised. Olen väga paljudele inimestele toetuse ja abi eest tänulik.

Kui filmivõtted said läbi, pidin otsima lisarahastust, et teha filmile helikujundus. Selleks käivitasime Hooandja (crowdfunding) kampaania ning toetajaid kogunes ligi 200. Kui muusika ja heli olid tehtud, ootas digitaalne järeltöötlus.

Kokkuvõtteks - kuigi film on lühike, võttis selle tegemine väga kaua aega ja see oli mu elu üks suuremaid ettevõtmisi. Kuid töö filmi kallal ei ole minu jaoks üldsegi läbi saanud. Tegelen põhiliselt ikka veel Teofrastusega. Reisin mööda maailma filmifestivale ja ka Eestit, näitan filmi kinodes, koolides ja kultuurikeskustes. Pean Teofrastuse Facebook’i lehekülge (www.facebook.com/teofrastusfilm), mis on mõeldud fännidele. Lisaks plaanin välja anda Teofrastuse filmiraamatu, mis räägib pikemalt filmi tegemisest ja festivalielust. Seetõttu võtan Teofrastuse nukufilmifestivalidele alati kaasa ja teen palju fotosid.

4. oktoobril kogunes 280 Eesti haridustöötajat SokosHotelli Viru konverentsikeskuses galaõhtule, kus tunnustati Tallinna parimaid haridustöötajaid ja -tegusid. Nende seas olite ka Teie ja saite 2019. a parima kutseõpetaja laureaadiks. Olite ka aasta Eesti parima õpetaja finalistide seas. Kui kaua olete pedagoogina tegelenud? Kuidas see Teile meeldib? Kus ja mida Te praegu õpetate?

Kõige huvitavam on see, et olen tegelenud õpetamisega vaid kolm aastat, ehk siis miinimumaja, mis on lubatud Haridusministeeriumi poolt, et üldse olla esitatud parima õpetaja konkursile. Olen väga üllatanud ja liigutatud, et mu õpilased pidasid õigeks minu kandidatuur üles seada. Mul on just algamas neljas õpeaasta ja peagi kohtun uute tudengitega. Iga aasta on erinev, aga kõik aastakäigud on olnud väga põnevad ja südamlikud. Iga kord juunis, kui õpilased esitavad lõputöid, on mul olnud väga kurb ja samal ajal uhke tunne - uhke tudengite üle ja kurb, sest meie aeg koos nendega saab otsa. Õpetan kahte ainet: fotograafiat ning heli- ja videotöötlust. Viimane hõlmab kõike, mis puudutab filmi, videot, filmimise tehnikat, montaaži, ja hiljuti olen kaasanud natuke isegi animatsiooni. Neid ained õpetan Tallinna Majanduskoolis kolmele erinevale kursusele: sotsiaalmeedia ekspertidele, e-turunduse spetsialistidele ja kinnisvaramaakleritele. Viimased saavad minult küll ainult oma eriala-spetsiifilist fotograafia lühikursust.

Majanduskool on kutsekool, aga sinna tulevad väga erineva tausta ja vanusega inimesed. Klassis tavaliselt 30-40 inimest, kelle seas on noori, otse keskkoolist tulnuid, aga ka mitme magistrikraadiga inimesi, kes on tulnud end täiendama. Õpetamine annab mulle väga palju. Tudengitega koos õpin ise, koostöö nendega on alati olnud lõbus, põnev ja produktiivne. Mu peamine õppemeetod on see, et ma ei sunni kedagi, vaid proovin nakatada enda entusiasmiga nende erialade vastu, inspireerida, tuua välja igaühe tugevused ja lihvida vigu. Pean tunnistama, et õpetamine on tihti palju raskem, kui näiteks filmitegemine. Samas pakub õpetamine rohkelt võimalusi ka ennast arenguteekonnal edasi viia.

Sel sügisel läksin ise uuesti kooli! Alustasin magistriõpinguid Tallina Ülikooli Aasia Uuringute erialal. Minu fookus on Hiina kultuuril ja poliitikal ning magistritöö teemaks „Hiina animatsiooni 100 aastat kui loomepotentsiaali kõverpeegel: siseriiklike poliitiliste muutuste ja globaalse animatsioonituru mõju Hiina animakultuurile“. Niisiis, teema on minu jaoks ühel ajal tuttav (animatsioon) kui ka täiesti uudne (Hiina kultuur ja poliitika). Hiina animatsioon on üle elanud palju turbulentseid muutusi ja arenguid, kuid jäänud maailma animatsiooni üldpildis teiste riikide varju. See on midagi, mis on minu jaoks huvitav ja teistsugune. Kuidas ma kõike korraga jõuan? Eks aeg näitab. Hetkel leian ennast jooksmas hiina keele tundide, Aasia poliitika ja kultuuri loengute, oma uute filmistsenaariumide ning enda tudengite foto- ja videotundide vahel. Igav mul igal juhul ei hakka!

Milliseid ideid andis Teile Ottawa rahvusvahelisest animafestivalist isiklikult osa võtmine? Kas see oli Teie esimene reis Kanadasse või olete varem Vahtralehemaal käinud?

Sellised suured festivalid alati inspireerivad. Tutvusin paljude toredate inimestega ja sain natuke lihvida oma uute filmide ideid. Ottawa on väga rahulik ja ilus linn.

Kanadas olen enne korra juba käinud. 2014. a osales EstDocs’i festivalil minu abikaasa Kadriann Kibuse dokumentaalfilm „Muhu: Ätsed ja roosid“, ma olin selle filmi operaator. Kuna see film tol aastal võitis, siis järgmisel aastal käisime tänu EstDocs’ile ka Torontos. Mul oli õnn kohtuda Kanada eestlastega. See kogukond on minu jaoks väga oluline ja mäletan soojalt paljusid inimesi. Näiteks seisab mul siiamaani raamaturiiulis Jack Lake’i ajalooteemaline koomiks, mis on minu meelest väga äge.

Millised huvid on Teil veel peale filmitegemise ja kas Teid ootavad ees reisid lähitulevikus?

Mulle meeldib tegeleda paljude erinevate asjadega ja mu huvide pagas on alati täis. Kui mul jääb filmide, õppimise ja õpetamise kõrvalt vaba aega, siis meeldib jalutada ja loodust nautida. Olen looduse- ja loomasõber ning vegan.

Sel aastal osales “Teofrastus” ligi kahekümnel festivalil, millest isiklikult kohal käisin viiel. Novembris ootavad ees veel kaks reisi. Kõigepealt sõidan koos “Teofrastusega” Tokyosse KINEKO lastefilmide festivalile. Siis lähen taas Hiina, seekord Pekingisse, Beijing Animation Weekfestivalile. Igale festivalile, kuhu “Teofrastus” valitakse, ma loomulikult ei jõua. Vahel saadame kellegi teise meie filmimeeskonnast.

Palju tänu Teile ,,Eesti Elu“ lugejate poolt ja soovime suurt edu edaspidises loomingulises töös! Kas on veel midagi, mida soovite intervjuu lõppu lisada?

Suur tänu põnevate küsimuste eest ja soojad tervitused „Eesti Elu“ lugejatele minu poolt.


Loe lisaks: EESTI FILM SAI ERIPREMIA OTTAWA RAHVUSVAHELISEL ANIMAFESTIVALIL

KUULA - Andres Kasekamp: Kanada hääl. NATO, kahepalgeline Trudeau ja The Band (10.12.2019)

KUULA - Andres Kasekamp: Kanada hääl. NATO, kahepalgeline Trudeau ja The Band …

Kanada hääl. NATO, kahepalgeline Trudeau ja The Band. Kommenteerib, informeerib ja presenteerib Toronto ülikooli professor Andr...

SUUR FOTOGALERII - RAHVAJÕULUPUU 2019 Toronto Eesti Majas

SUUR FOTOGALERII - RAHVAJÕULUPUU 2019 Toronto Eesti Majas

Laupäeval, 7. detsembril 2019.a toimus Eesti Sihtkapital Kanadas korraldatud Toronto Eesti Majas taaskordne RAHVAJÕULUPUU, ku...

EKNi KANDIDAATIDE ESITAMISE KUUPÄEV PIKENDATUD 14. JAANUARINI 2020.a

EKNi KANDIDAATIDE ESITAMISE KUUPÄEV PIKENDATUD 14. JAANUARINI 2020.a

1. detsember 2019. a.Toronto – Eestlaste Kesknõukogu Kanadas (EKN) pikendab liikmekandidaatide esitamise perioodi lõpptähtpäeva 14...

TORONTO EESTI ÜHISPANGA JA LÄTI ÜHISPANGA LIIKMED ANDSID OMA NÕUSOLEKU ÜHINEMISE KOHTA NORTHERN BIRCH CREDIT UNION NIME ALL

TORONTO EESTI ÜHISPANGA JA LÄTI ÜHISPANGA LIIKMED ANDSID OMA NÕUSOLEKU ÜHINEMI…

29. november 2019 - Toronto Eesti Ühispanga (ECU) ja Läti Ühispanga (LCU) nõukogu esimeestel on hea meel teatada, et kummagi pan...

Üleskutse kaasmaalastele

Üleskutse kaasmaalastele

Head kaasmaalased – väärtustame meie ühiskonna- ja kultuuritegelaste mälestust!Lähiajal tähistataks...

TÄHTIS TEADAANNE - EKN valija registreerimine

TÄHTIS TEADAANNE - EKN valija registreer…

Kõik Eesti päritolu kanadalased (kes on seisuga jaanuar 2020 vähemalt 18 aastat vanad) on oodatud...

IMPORTANT ANNOUNCEMENT - EKN Voter Registration

IMPORTANT ANNOUNCEMENT - EKN Voter Regis…

All Canadians of Estonian heritage (who are at least 18 years of age as of January 2020) are enco...

Torontos asutati Kaitseliidu Toompea Malevkonna Abistamisfond

Torontos asutati Kaitseliidu Toompea Malevkonna Abistamisfond

Kaitseliidu Toompea malevkond tähistab tänavu oma 95. aastapäeva. Seda ei ole sugugi vähe, et olla uhked oma kaitsetahte üle. 1. d...

MINU TARTU - Kogumisaktsioon Tartu College’i 50. sünnipäeva tähistamiseks

MINU TARTU - Kogumisaktsioon Tartu College’i 50. sünnipäeva tähistamiseks

2020. aasta septembris saab Tartu College 50-aastaseks. Nende aastate jooksul on see maja ühiselamuna olnud elupaigaks paljudele T...

METSAJÕULUPUU - 11. detsembril 2019.a Wilket Creek pargis

METSAJÕULUPUU - 11. detsembril 2019.a Wilket Creek pargis

Kolmap., 11. dets. kl 7 õ METSAJÕULUPUU Wilket Creek pargis (Eglinton & Leslie).Tooge kaasa küünal või taskulamp, kakaokruus j...

Juhtkiri - Braavo, Eesti õpilased, hurraa, Eesti õpetajad

Juhtkiri - Braavo, Eesti õpilased, hurraa, Eesti õpetajad

Eelmisel nädalal avaldati, et Eesti on Euroopa põhikooliõpilaste oskuste pingereas esimesel kohal. Ülemaailmse OECD rahvusvahelise...

Nädala portree - Eric Reppo: „Tallinnas on väga mõnus elada!“

Nädala portree - Eric Reppo: „Tallinnas on väga mõnus elada!“

Eric kasvas üles Torontos, käis Eesti lasteaias ja täienduskoolis, lõpetas ülikooli. Nüüd aga elab ta juba 13 aastat Eestis. Eric ...

Soovitus lastevanematele

Soovitus lastevanematele

Lapsevanemad, tädid-onud-sõbrad! Praegu on eriliselt tore aeg külastada oma väikestega Eesti Rahvusringhäälingu võrgulehekülge las...

New! Candies for Kadri and Mart

New! Candies for Kadri and Mart

Well, it has finally happened. Kalev confectionary company in Eesti began producing both Hallowe'en AND mardi- and kadri/päeva (St...

MY TARTU - Collection Campaign to Celebrate the 50th Anniversary of Tartu College

MY TARTU - Collection Campaign to Celebrate the 50th Anniversary of Tartu Coll…

In September 2020, Tartu College will celebrate its 50th birthday. Throughout these long years, this building has been a home to m...

EKN NOMINATIONS DEADLINE IS EXTENDED TO JANUARY 14, 2020

EKN NOMINATIONS DEADLINE IS EXTENDED TO JANUARY 14, 2020

December 1, 2019Toronto - The Estonian Central Council in Canada (EKN) is extending the nomination period deadline for its upcomin...

Female Powerhouses Steal the Limelight

Female Powerhouses Steal the Limelight

Saturday, November 30th served as an entertaining and purely fantastical night for all who attended night two of the scintillating...

ESTONIAN AND LATVIAN CREDIT UNION MEMBERS VOTE IN FAVOUR OF AMALGAMATION AS NORTHERN BIRCH CREDIT UNION

ESTONIAN AND LATVIAN CREDIT UNION MEMBERS VOTE IN FAVOUR OF AMALGAMATION AS NO…

29 November 2019 – The Chairs of the Boards of the Estonian (Toronto) Credit Union Limited (ECU) and the Latvian Credit Union Limi...

Meelelahutus: Karla kalendrisaba - Ringimäng

Meelelahutus: Karla kalendrisaba - Ringimäng

Mu sõber Ärman käis mul jälle külas. Jah, seesama Ärman, keda ma ikke poisiks kutsusin, nüid on ullem vanamehenäss kui mina. No ...


This website is supported by Estonian Life subscribers, contribute by subscribing today! :)

Üleskutse kaasmaalastele

Üleskutse kaasmaalastele

Head kaasmaalased – väärtustame meie ühiskonna- ja kultuuritegelaste mälestust!Lähiajal tähistataks...

TÄHTIS TEADAANNE - EKN valija registreerimine

TÄHTIS TEADAANNE - EKN valija registreer…

Kõik Eesti päritolu kanadalased (kes on seisuga jaanuar 2020 vähemalt 18 aastat vanad) on oodatud...

IMPORTANT ANNOUNCEMENT - EKN Voter Registration

IMPORTANT ANNOUNCEMENT - EKN Voter Regis…

All Canadians of Estonian heritage (who are at least 18 years of age as of January 2020) are enco...

MTÜ Lõimeleer korraldab väliseesti lastele suunatud eesti keele ja kultuuri laagrit Lõimeleer

MTÜ Lõimeleer korraldab väliseesti laste…

Lõimeleer on suvelaager välismaal elavatele eesti lastele ja noortele, kus on võimalus suhelda eaka...

Meelelahutus: Karla kalendrisaba - Ringimäng

Meelelahutus: Karla kalendrisaba - Ringi…

Mu sõber Ärman käis mul jälle külas. Jah, seesama Ärman, keda ma ikke poisiks kutsusin, nüid on u...

Anvil Jewellery on jälle avatud

Anvil Jewellery on jälle avatud

Torontos aadressil 1015 Queen St. E. asuv kullassepafirma Anvil Jewellery on tegutsenud aastast 196...

Trolls, Trump and Russian wrath

Jessika Aro was for a while a victim of the Russian Trolls wrath. But she hasn't submitted to their...

FOTOD - Küünlavalgusõhtu Ehatares

FOTOD - Küünlavalgusõhtu Ehatares

Reedel, 29. novembril 2019.a toimus eakate puhkekodus Ehatare küünlavalgusõhtu.

Eesti Elu Nr. 49 - 6. detsember 2019 - DIGILEHT

Eesti Elu Nr. 49 - 6. detsember 2019 - D…

Vaadake, mida huvitavat saab lugeda 6. detsembri 2019.a Eesti Elu /Estonian Life nädalalehest.&nb...

KUULA - Andres Kasekamp: Kanada hääl. Kindralkuberner ja Leonard Cohen (3.12.2019)

KUULA - Andres Kasekamp: Kanada hääl. Ki…

Kanada hääl. Kindralkuberner ja Leonard Cohen. Kommenteerib, informeerib ja presenteerib Toronto...

FOTOD - LAILA BIALI ja KADRI VOORAND @ Royal Cinema's

FOTOD - LAILA BIALI ja KADRI VOORAND @ R…

Laupäeva, 30. novembri 2019.a õhtul esinesid Torontos The Royal Cinema's LAILA BIALI (CAN) ja KADRI...

FOTOD - Kungla esines Distillery Districtis Toronto Christmas Marketil 2019

FOTOD - Kungla esines Distillery Distric…

Laupäeval, 30. novembril 2019.a esines Toronto Eesti Rahvatantsu Rühm Kungla juba mitmendat korda D...

Estonian and Latvian Credit Union members vote in favour of amalgamation as Northern Birch Credit Union

Estonian and Latvian Credit Union member…

We are pleased to announce that the motion to merge together with the Latvian Credit Union and amal...

Kanada kindralkuberner Julie Payette visiidil Eestis

Kanada kindralkuberner Julie Payette vis…

Kanada kindralkuberner Julie Payette kohtus oma kahepäevasel Eesti visiidil kolmapäeva hommikul Kad...

Ottawas algas 34. EL filmifestival

Ottawas algas 34. EL filmifestival

Hilisõhtutel lööb modernne Ottawa kesklinna kunstigalerii OAG ehitis särama erksates värvides. Nove...

EKN voter registration continues 

EKN voter registration continues 

To date, we have doubled our registration. Please continue to let your family, friends, colleagues,...

Let’s Celebrate Christmas – the Estonian Way!

Let’s Celebrate Christmas – the Estonian…

Some people dream of a white Christmas and chestnuts roasting on an open fire, some dream of Kringe...

FunniEst piletid eelmüügil

FunniEst piletid eelmüügil

Torontos reedel, 24. ja laupäeval, 25. jaanuaril 2020 toimuvale FUNNIEST’ile saab pileteid osta ala...

Toronto Eesti Maleklubi sügisturniiri võitis Martin Veltmann

Toronto Eesti Maleklubi sügisturniiri võ…

Toronto Eesti Maleklubi sügisturniir toimus 23. novembril Baptistikiriku allsaalis. Turniir peeti v...

TOIMETUSEL KÜLAS - Toimetusel külas - Melissa Brizuela: „Eestist lahkudes oli tunne, nagu lahkuksin kodust“

TOIMETUSEL KÜLAS - Toimetusel külas - Me…

Kuidas kohtumine tuntud Eesti ansambliga avas tee Eesti-armastusele ja eesti keele õppimisele Suur...

Märkmik: Vaataja silmad

Märkmik: Vaataja silmad

FOTO 1 - Mis on pildil? Laste loomingus on võrratut universaalsust – kae seda, mis kõnetab! Sõ...

MTÜ Lõimeleer korraldab väliseesti lastele suunatud eesti keele ja kultuuri laagrit Lõimeleer

MTÜ Lõimeleer korraldab väliseesti laste…

Lõimeleer on suvelaager välismaal elavatele eesti lastele ja noortele, kus on võimalus suhelda eaka...

Juhtkiri - Quo vadis, NATO ja Eesti

Juhtkiri - Quo vadis, NATO ja Eesti

Üle-eelmisel nädalavahetusel kohtusid Eesti kaitseminister Jüri Luik ja tema Kanada kolleeg Harjit ...

Lõimeleer to organise language and culture camps for foreign Estonian children

Lõimeleer to organise language and cultu…

The Lõimeleer series of summer camps is designed to give Estonian youngsters living abroad the chan...

Meelelahutus: Karla kalendrisaba - Vanuri tarkvara

Meelelahutus: Karla kalendrisaba - Vanur…

Noored inimesed elavad nüütsel ajal nina- ja näppusipidi aina kompluuteris. Muutkui vahivad, nuhi...

Eesti Keskuse Projekti Teade - Annetaja tutvustus: Anne-Mai Kaunismaa Kalevipoja laud

Eesti Keskuse Projekti Teade - Annetaja …

Anne-Mai Kaunismaa ja tema perekonna jaoks on tugev eesti kogukond ja selle toetamine alati olu...

Berlin Wall: has it really crumbled?

Berlin Wall: has it really crumbled?

This November, the Western world marked the 30th anniversary of the fall of the Berlin Wall. It's p...

Eesti Elu Nr. 48 - 29. november 2019 - DIGILEHT

Eesti Elu Nr. 48 - 29. november 2019 - D…

Vaadake, mida huvitavat saab lugeda 29. novembri 2019.a Eesti Elu /Estonian Life nädalalehes...

KUULA - Andres Kasekamp: Kanada hääl. Uus valitsus (26.11.2019)

KUULA - Andres Kasekamp: Kanada hääl. Uu…

Kanada hääl. Uus valitsus. Kommenteerib, informeerib ja presenteerib Toronto ülikooli professor ...

KANADA UUS VÄHEMUSVALITSUS KINNITATI AMETISSE

KANADA UUS VÄHEMUSVALITSUS KINNITATI AME…

Kanada kindralkuberneri Julie Payette’i ametlik residents majesteetlik Rideau Hall oli tähelepanu k...

EMW 2019: A Truly New Groove

EMW 2019: A Truly New Groove

Estonian Music Week (EMW) returned with a pop and a bang for it’s second year, running from Novembe...

Canada met Estonia and the result was magic:  Latitude44 builds connections to get innovators plugged in and turned on

Canada met Estonia and the result was ma…

They came, and they blew us away. Creative sparks flew as two of the world’s most progressive socie...

EESTI RAHVA JÕULUPUU - KUS JA MILLAL - SÄRAMAS

EESTI RAHVA JÕULUPUU - KUS JA MILLAL - S…

Rahvahulgad, tulge kokku Toronto Eesti Majja jõulutunnet looma 7. detsembril!Aasta kaunim jõulupuu ...

TÄHTIS TEADAANNE - EKN valija registreerimine

TÄHTIS TEADAANNE - EKN valija registreer…

Kõik Eesti päritolu kanadalased (kes on seisuga jaanuar 2020 vähemalt 18 aastat vanad) on oodatud...

Kanada eestlased annetasid 15 000 dollarit Tartu Ülikooli Kliinikumile kõnniroboti soetamisks

Kanada eestlased annetasid 15 000 dollar…

Akadeemilised Kanada Eesti Naised (AKEN) otsustasid toetada Tartu Ülikooli Kliinikumi kõnniroboti s...

Korporatsioon Sakala 110. aastapäeva tähistamine Torontos

Korporatsioon Sakala 110. aastapäeva täh…

Korp! Sakala, asutatud Tartus ametlikult 14. novembril 1909 (vana kalendri järgi), pidas 110. aasta...

Märkmik: Rõuge jõgi siin ja seal

Märkmik: Rõuge jõgi siin ja seal

Ida-Torontos, Eesti Kodu korterelamute ja nende naabermajast Ehatare vanadekodust kiviviske (ratast...

Toronto Eesti Meeskoori tähendusrikas jõulukontsert

Toronto Eesti Meeskoori tähendusrikas jõ…

Kui kohtume taas kahe nädala pärast toimuval Toronto Eesti Meeskoori jõulukontserdil, siis leiame s...

The Estonian Central Council: Renewal, Global Leadership and Action

The Estonian Central Council: Renewal, G…

Over the past four years, The Estonian Central Council in Canada, has been working towards renewal ...

EAF TEATAB MUUDATUSTEST JUHATUSES

EAF TEATAB MUUDATUSTEST JUHATUSES

Estonian American Fund (EAF) PRESSITEADE 18 november 2019EAF TEATAB MUUDATUSTEST JUHATUSESJuhatuses...

SUUR FOTOGALERII - RAHVAJÕULUPUU 2019 Toronto Eesti Majas

SUUR FOTOGALERII - RAHVAJÕULUPUU 2019 To…

Laupäeval, 7. detsembril 2019.a toimus Eesti Sihtkapital Kanadas korraldatud Toronto Eesti Majas ta...

EKNi KANDIDAATIDE ESITAMISE KUUPÄEV PIKENDATUD 14. JAANUARINI 2020.a

EKNi KANDIDAATIDE ESITAMISE KUUPÄEV PIKE…

1. detsember 2019. a.Toronto – Eestlaste Kesknõukogu Kanadas (EKN) pikendab liikmekandidaatide esit...

TORONTO EESTI ÜHISPANGA JA LÄTI ÜHISPANGA LIIKMED ANDSID OMA NÕUSOLEKU ÜHINEMISE KOHTA NORTHERN BIRCH CREDIT UNION NIME ALL

TORONTO EESTI ÜHISPANGA JA LÄTI ÜHISPANG…

29. november 2019 - Toronto Eesti Ühispanga (ECU) ja Läti Ühispanga (LCU) nõukogu esimeestel on h...

Torontos asutati Kaitseliidu Toompea Malevkonna Abistamisfond

Torontos asutati Kaitseliidu Toompea Mal…

Kaitseliidu Toompea malevkond tähistab tänavu oma 95. aastapäeva. Seda ei ole sugugi vähe, et olla ...

MINU TARTU - Kogumisaktsioon Tartu College’i 50. sünnipäeva tähistamiseks

MINU TARTU - Kogumisaktsioon Tartu Colle…

2020. aasta septembris saab Tartu College 50-aastaseks. Nende aastate jooksul on see maja ühiselamu...

METSAJÕULUPUU - 11. detsembril 2019.a Wilket Creek pargis

METSAJÕULUPUU - 11. detsembril 2019.a Wi…

Kolmap., 11. dets. kl 7 õ METSAJÕULUPUU Wilket Creek pargis (Eglinton & Leslie).Tooge kaasa küü...

MY TARTU - Collection Campaign to Celebrate the 50th Anniversary of Tartu College

MY TARTU - Collection Campaign to Celebr…

In September 2020, Tartu College will celebrate its 50th birthday. Throughout these long years, thi...

EKN NOMINATIONS DEADLINE IS EXTENDED TO JANUARY 14, 2020

EKN NOMINATIONS DEADLINE IS EXTENDED TO …

December 1, 2019Toronto - The Estonian Central Council in Canada (EKN) is extending the nomination ...

ESTONIAN AND LATVIAN CREDIT UNION MEMBERS VOTE IN FAVOUR OF AMALGAMATION AS NORTHERN BIRCH CREDIT UNION

ESTONIAN AND LATVIAN CREDIT UNION MEMBER…

29 November 2019 – The Chairs of the Boards of the Estonian (Toronto) Credit Union Limited (ECU) an...

Anvil Jewellery on jälle avatud

Anvil Jewellery on jälle avatud

Torontos aadressil 1015 Queen St. E. asuv kullassepafirma Anvil Jewellery on tegutsenud aastast 196...

FOTOD - Küünlavalgusõhtu Ehatares

FOTOD - Küünlavalgusõhtu Ehatares

Reedel, 29. novembril 2019.a toimus eakate puhkekodus Ehatare küünlavalgusõhtu.

FOTOD - LAILA BIALI ja KADRI VOORAND @ Royal Cinema's

FOTOD - LAILA BIALI ja KADRI VOORAND @ R…

Laupäeva, 30. novembri 2019.a õhtul esinesid Torontos The Royal Cinema's LAILA BIALI (CAN) ja KADRI...

FOTOD - Kungla esines Distillery Districtis Toronto Christmas Marketil 2019

FOTOD - Kungla esines Distillery Distric…

Laupäeval, 30. novembril 2019.a esines Toronto Eesti Rahvatantsu Rühm Kungla juba mitmendat korda D...

Estonian and Latvian Credit Union members vote in favour of amalgamation as Northern Birch Credit Union

Estonian and Latvian Credit Union member…

We are pleased to announce that the motion to merge together with the Latvian Credit Union and amal...

Kanada kindralkuberner Julie Payette visiidil Eestis

Kanada kindralkuberner Julie Payette vis…

Kanada kindralkuberner Julie Payette kohtus oma kahepäevasel Eesti visiidil kolmapäeva hommikul Kad...

EKN voter registration continues 

EKN voter registration continues 

To date, we have doubled our registration. Please continue to let your family, friends, colleagues,...

Let’s Celebrate Christmas – the Estonian Way!

Let’s Celebrate Christmas – the Estonian…

Some people dream of a white Christmas and chestnuts roasting on an open fire, some dream of Kringe...

Toronto Eesti Maleklubi sügisturniiri võitis Martin Veltmann

Toronto Eesti Maleklubi sügisturniiri võ…

Toronto Eesti Maleklubi sügisturniir toimus 23. novembril Baptistikiriku allsaalis. Turniir peeti v...

Read more (click on the following topic): Life - Opinion

KUULA - Andres Kasekamp: Kanada hääl. NATO, kahepalgeline Trudeau ja The Band (10.12.2019)

KUULA - Andres Kasekamp: Kanada hääl. NA…

Kanada hääl. NATO, kahepalgeline Trudeau ja The Band. Kommenteerib, informeerib ja pres...

Juhtkiri - Braavo, Eesti õpilased, hurraa, Eesti õpetajad

Juhtkiri - Braavo, Eesti õpilased, hurra…

Eelmisel nädalal avaldati, et Eesti on Euroopa põhikooliõpilaste oskuste pingereas esimese...

Nädala portree - Eric Reppo: „Tallinnas on väga mõnus elada!“

Nädala portree - Eric Reppo: „Tallinnas …

Eric kasvas üles Torontos, käis Eesti lasteaias ja täienduskoolis, lõpetas ülikooli. Nüüd ...

Soovitus lastevanematele

Soovitus lastevanematele

Lapsevanemad, tädid-onud-sõbrad! Praegu on eriliselt tore aeg külastada oma väikestega Ees...

New! Candies for Kadri and Mart

New! Candies for Kadri and Mart

Well, it has finally happened. Kalev confectionary company in Eesti began producing both H...

Meelelahutus: Karla kalendrisaba - Ringimäng

Meelelahutus: Karla kalendrisaba - Ringi…

Mu sõber Ärman käis mul jälle külas. Jah, seesama Ärman, keda ma ikke poisiks kutsusin, ...

Trolls, Trump and Russian wrath

Jessika Aro was for a while a victim of the Russian Trolls wrath. But she hasn't submitted...

KUULA - Andres Kasekamp: Kanada hääl. Kindralkuberner ja Leonard Cohen (3.12.2019)

KUULA - Andres Kasekamp: Kanada hääl. Ki…

Kanada hääl. Kindralkuberner ja Leonard Cohen. Kommenteerib, informeerib ja presenteeri...

TOIMETUSEL KÜLAS - Toimetusel külas - Melissa Brizuela: „Eestist lahkudes oli tunne, nagu lahkuksin kodust“

TOIMETUSEL KÜLAS - Toimetusel külas - Me…

Kuidas kohtumine tuntud Eesti ansambliga avas tee Eesti-armastusele ja eesti keele õppimis...

Käesolev veebileht on Eesti Elu paberlehe tellijate toetatud, toeta sinagi ja telli leht juba täna:)

 

Female Powerhouses Steal the Limelight

Female Powerhouses Steal the Limelight

Saturday, November 30th served as an entertaining and purely fantastical night for all who...

Ottawas algas 34. EL filmifestival

Ottawas algas 34. EL filmifestival

Hilisõhtutel lööb modernne Ottawa kesklinna kunstigalerii OAG ehitis särama erksates värvi...

FunniEst piletid eelmüügil

FunniEst piletid eelmüügil

Torontos reedel, 24. ja laupäeval, 25. jaanuaril 2020 toimuvale FUNNIEST’ile saab pileteid...

MTÜ Lõimeleer korraldab väliseesti lastele suunatud eesti keele ja kultuuri laagrit Lõimeleer

MTÜ Lõimeleer korraldab väliseesti laste…

Lõimeleer on suvelaager välismaal elavatele eesti lastele ja noortele, kus on võimalus suh...

Lõimeleer to organise language and culture camps for foreign Estonian children

Lõimeleer to organise language and cultu…

The Lõimeleer series of summer camps is designed to give Estonian youngsters living abroad...

EMW 2019: A Truly New Groove

EMW 2019: A Truly New Groove

Estonian Music Week (EMW) returned with a pop and a bang for it’s second year, running fro...

Toronto Eesti Meeskoori tähendusrikas jõulukontsert

Toronto Eesti Meeskoori tähendusrikas jõ…

Kui kohtume taas kahe nädala pärast toimuval Toronto Eesti Meeskoori jõulukontserdil, siis...

European Union Christmas Concert 2019

European Union Christmas Concert 2019

Join the European Union Delegation to Canada and the Diplomatic Missions of EU Member Stat...

Laila Biali interview

Laila Biali interview

Latitude 44 and Estonian Music Week are quickly approaching and will be taking place fro...


Estonian Life

Subscriptions

  
Subscribe to Estonian Life
and support the Estonian community
newspaper in Canada!


Subscriptions in Canada:

Annual - $160
Semi-annual - $87
Three months - $48
Digital - $95/year
Click here for other subscription options!

Payment options:
• By cash or cheque
at the Estonian Life office
Fund transfer
to Estonian Life account
at Estonian Credit Union or via 
their phone
(Phone# 416-465-4659)
• Cheque or money order
written out to 
Estonian Life
Interac e-Transfer® to
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 
PayPal/Credit Card

 
Report an event,
send your story or tip!

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 
 
JÕULUTERVITUSED 2019

Eesti Elu ajalehes ja veebil
Eestlaste Kesknõukogu Kanadas (EKN)
korraldusel.

Saatke oma jõulutervitused Eesti Elu
paber- ja võrgulehe kaudu!

„Soovime sugulastele, sõpradele,
tuttvatele ja kõikidele rahvuskaaslastele
üle maailma rõõmsaid jõulupühi ning
soovide ja lootuste täitumist
2020. aastal!"

Jõulutervituste/annetuste alammäär:
üksikisik – $15, perekond – $20.

Oma nimed saab isiklikult kirja panna:
Toronto Eesti Majas konsulaadis,
tel. 416-461-0764,
e-post: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.;
e-postiga EKN'ileThis email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.;
või Eesti Elu kontoris, tel 416-733-4550,
epost: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tšeki saajaks märkida: EKN
Aadress: 310 Bloor St. W,
Toronto, ON M5R 1W4
Tasuda saab ka panga ülekandega
Toronto Eesti Pangas EKN'i arvele
või sularahas Eesti Elu kontoris.
  
Nimede kirjapanemise viimane
tähtpäev: 16. detsember 2019.a


 Where to buy
Estonian Life
single copies
in Toronto:

 

  • Estonian Life office (3 Madison Ave. / 310 Bloor St. W.)
  • Estonian House office (958 Broadview Ave)
  • Leaside Pharmacy (close to Suomi Koti, 795 Eglinton Ave. E.)

  

Subscribe now!

 

 
Report an event,
send your story or tip!

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 
Eesti Elu - 3 Madison Ave., Toronto, ON M5R 2S2 - Ajalehe Tellimine - Kuulutuste tellimine - Tel: 416-733-4550 - Fax: 416-733-0944 - e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
This material may not be published, broadcast, rewritten, or redistributed. ©2012 - 2018 Eesti Elu. All rights reserved.
Made by CyberQA & Confirmo