Use social media:

Sergei Kibus: Loodan, et ,,Teofrastus“ soojendab südameid ja muudab inimesi heatahtlikumateks

Sergei Kibus (vas) koos Ottawa animafestivali ühe eestvedaja Chris Robinsoniga. Foto: Ülle Baum ©2019Sergei Kibus (vas) koos Ottawa animafestivali ühe eestvedaja Chris Robinsoniga. Foto: Ülle Baum ©2019

Ottawas toimus 25.-29. septembrini 43. rahvusvaheline animafestival. Sellele iga-aastasele festivalile laekus filme 93 erinevast maailma riigist. 2,424 animafilmi seast valis žürii võistlema 117 filmi. Eesti filmikunstnik Sergei Kibus võitis oma filmiga ,,Teofrastus“ Ottawas eripreemia.

 


 

Toome siin ära Ülle Baumi intervjuu Sergei Kibusega.

 

 

Äsja lõppes Kanada pealinnas üks maailma juhtivamaid rahvusvahelisi animafilmide festivale - 43. Ottawa International Animation Festival (OIAF), kus Teie sel aastal valminud lühifilm ,,Teofrastus“ võitis eripreemia 6-12 a lastele mõeldud filmide kategoorias. Kas ,,Teofrastus“ on osalenud ja võitnud auhindu ka teistel rahvusvahelistel filmifestivalidel?

 

Jah, minu jaoks on see kõik ikkagi kui unenägu, aga tõepoolest - „Teofrastusel“ on olnud aasta jooksul väga palju festivale, väga erinevates maailma nurkades. Filmil on juba koguni 7 tunnustust, kolm neist Eestist: Eesti Kultuurkapitali Audiovisuaalse kunsti sihtkapitali 2019. a animafilmi preemia ning kaks tunnustust Eesti filmi- ja teleauhindade galalt – parima animafilmi ja parima filmikunstniku auhinnad.

 

Rahvusvaheliselt, lisaks Ottawa festivali eripreemiale, on film võitnud:

Hermína Týrlová nim auhind kategoorias ,,Uus talent vanuses alla 35“ - Sergei Kibus, Zlin Film Festival – International Film Festival for Children and Youth in Zlín (Tšehhi), 2019; parima animafilmi auhind, Busho International Short Film Festival (Budapest, Ungari), 2019; lastefilmide võistlusprogrammi Ex Aequo auhind, Festival de Cinema de Girona (Hispaania), 2019.

 

Film on osalenud võistlusprogrammides üle maailma paljudel huvitavatel festivalidel, millest suurimad: GLASAnimation Festival (California, USA), Filmfest Dresden (Saksamaa), Shanghai International Film Festival (Hiina), Galway Film Fleadh (Iirimaa).


„Teofrastuse“ maailma esilinastus toimus samuti väga huvitavas kohas, nimelt Antarktikas! Antarktis filmifestivalil Soome teadlaste ja Antarktika uurijate polaarjaamas nimega Aboa.

 

,,Teofrastus“ põhineb Astrid Reinla samanimelisel lasteraamatul. Kuidas tekkis algne idee teha selle teose alusel filmi? Kellele on film suunatud? Kas Teie filmi teostuses on peidus ka midagi palju sügavamat?

 

Astrid Reinla „Teofrastus“ oli minu abikaasa lapsepõlve lemmikraamat. Mina avastasingi selle tänu abikaasale. Ja kohe, kui ma selle umbes viis aastat tagasi esimest korda läbi lugesin, sain aru, et pean sellest filmi tegema. Lugu hakkas kohe jooksma silme ees. Minu film on suunatud kõikidele. Tean, et see on liiga ambitsioonikas soov, aga andsin endast parima, et lisada filmi mitu erinevat tasandit, mis kõnetaksid erinevaid sihtgruppe. Põhitasand on suunatud lastele ja noortele, see räägib kaastundest ja hoolimisest. Teine tasand on suunatud vanematele – filmis on kujutatud 80ndate Eestit just enne N. Liidu lagunemist. Ma üritasin ehitada filmi struktuuri üles nii, et see peegeldaks Eesti iseseisvumise lugu. Peategelane kass on justkui Eesti sümbol – algul on ta kodutu kass, täiesti omaette. Siis ta leiab endale ilusa maakodu – see on esimese vabariigi sümbol. Ehitasime selle maja vastavalt meie enda ettekujutusele Eesti-aegsest ideaal-kodust. Kuid mõne aja pärast kassi õnn puruneb, teda viiakse kuhugi rongiga… mis on sümboolne viide küüditamisele. Siis jõuab ta linna, Mustamäele, ühetaoliste hallide majadega ja segaduses inimestega kohta. See viitab loomulikult nõukogude ajale. Ja filmi lõpus naaseb kass koju – Eesti taasiseseisvub, kuid see protsess võtab aega. Film lõpeb mitte klassikalise „õnneliku lõpuga“, vaid kass taastub aeglaselt. Samm-sammult muutub ta taas õnnelikuks. Olen vaadanud palju filme ja kuulanud palju lugusid inimestest, kes olid küüditatud ja tagasi Eestisse jõudes nad ei kohanenud kohe, vaid tundsid ennast ebaloomulikult ja võõras olukorras. Tagasitulek ei ole nii lihtne, nagu võiks arvata.

 

Filmis on ka kolmas tasand, minule kõige isiklikum. See räägib üksindusest, hirmudest, traumadest ja usaldusest. Olen oma suhteliselt lühikese elu jooksul jõudnud nii mõndagi kogeda ning usun, et kõik need tunded on omased kõikidele olenditele – nii inimestele kui ka loomadele. Kui ise koged midagi kurba, siis sa ei tohiks soovida sama kogemust teistele. Loodan, et see film inspireerib inimesi oma valusatest kogemustest vabanema, soojendab südameid ja muudab inimesi heatahtlikumateks.

 

,,Teofrastus“ valmis detsembris 2018 ja siis oli ka filmi Eesti esilinastus. Maailma esilinastus oli jaanuaris 2019, nii et ametlikult on see aasta ,,Teofrastuse“ väljalase, rahvusvaheliselt. Kui kaua võttis filmi tegemine aega ja kui palju oli teil filmi tegemisel abilisi ning toetajaid?

 

Stsenaariumi esimesest kavandist filmi esilinastuseni läks kolm aastat. Algul töötasin omaette, tegin stsenaariumi ja kõik kaasnevad paberid ning joonistasin valmis detailse piltstsenaariumi (storyboard). Siis algas kunstnike eeltöö: animatsiooni testid, kavandid, dekoratsioonid, nukud ja kõik muu. See võttis umbes pool aastat. Meie film on eriti keerulises tehnikas – ma ise nimetan seda „plastiliini realismiks“. See tähendab, et kõik, mida filmis näeme, on tehtud inimeste kätega ja kõik on voolitud plastiliinist. Iga kivike Mustamäe majade paneelidel, iga puuleht ja detail maakodus ja rongis – kõik on plastiliinist ja kõik on andekate kunstnike kätetöö.

Seejärel algas animeerimise protsess. Filmimine võttis aega 7 kuud. Animaator tegi iga päev 3-5 sekundit filmimaterjali. Kassi liigutamine oli kõige keerulisem. Animaatoreid oli meil koguni neli, kuid põhianimaator, kes liigutas kassi, oli Olga Stalev. Peakunstnik oli Pärtel Tall, keda võib nimetada koguni Eesti plastiliini-eksperdiks. Operaator oli Ragnar Neljandi. Nuku- ja dekoratsioonimeistreid oli palju – Nukufilmi stuudio töötajad ja mõned praktikandid. Üks poiss oli näiteks Hispaaniast. Põhimeeskonda oli kokku umbes 20 inimest. Kuid filmi valmimisele aitasid kaasa ka paljud teised. Olen väga paljudele inimestele toetuse ja abi eest tänulik.

Kui filmivõtted said läbi, pidin otsima lisarahastust, et teha filmile helikujundus. Selleks käivitasime Hooandja (crowdfunding) kampaania ning toetajaid kogunes ligi 200. Kui muusika ja heli olid tehtud, ootas digitaalne järeltöötlus.

Kokkuvõtteks - kuigi film on lühike, võttis selle tegemine väga kaua aega ja see oli mu elu üks suuremaid ettevõtmisi. Kuid töö filmi kallal ei ole minu jaoks üldsegi läbi saanud. Tegelen põhiliselt ikka veel Teofrastusega. Reisin mööda maailma filmifestivale ja ka Eestit, näitan filmi kinodes, koolides ja kultuurikeskustes. Pean Teofrastuse Facebook’i lehekülge (www.facebook.com/teofrastusfilm), mis on mõeldud fännidele. Lisaks plaanin välja anda Teofrastuse filmiraamatu, mis räägib pikemalt filmi tegemisest ja festivalielust. Seetõttu võtan Teofrastuse nukufilmifestivalidele alati kaasa ja teen palju fotosid.

4. oktoobril kogunes 280 Eesti haridustöötajat SokosHotelli Viru konverentsikeskuses galaõhtule, kus tunnustati Tallinna parimaid haridustöötajaid ja -tegusid. Nende seas olite ka Teie ja saite 2019. a parima kutseõpetaja laureaadiks. Olite ka aasta Eesti parima õpetaja finalistide seas. Kui kaua olete pedagoogina tegelenud? Kuidas see Teile meeldib? Kus ja mida Te praegu õpetate?

Kõige huvitavam on see, et olen tegelenud õpetamisega vaid kolm aastat, ehk siis miinimumaja, mis on lubatud Haridusministeeriumi poolt, et üldse olla esitatud parima õpetaja konkursile. Olen väga üllatanud ja liigutatud, et mu õpilased pidasid õigeks minu kandidatuur üles seada. Mul on just algamas neljas õpeaasta ja peagi kohtun uute tudengitega. Iga aasta on erinev, aga kõik aastakäigud on olnud väga põnevad ja südamlikud. Iga kord juunis, kui õpilased esitavad lõputöid, on mul olnud väga kurb ja samal ajal uhke tunne - uhke tudengite üle ja kurb, sest meie aeg koos nendega saab otsa. Õpetan kahte ainet: fotograafiat ning heli- ja videotöötlust. Viimane hõlmab kõike, mis puudutab filmi, videot, filmimise tehnikat, montaaži, ja hiljuti olen kaasanud natuke isegi animatsiooni. Neid ained õpetan Tallinna Majanduskoolis kolmele erinevale kursusele: sotsiaalmeedia ekspertidele, e-turunduse spetsialistidele ja kinnisvaramaakleritele. Viimased saavad minult küll ainult oma eriala-spetsiifilist fotograafia lühikursust.

Majanduskool on kutsekool, aga sinna tulevad väga erineva tausta ja vanusega inimesed. Klassis tavaliselt 30-40 inimest, kelle seas on noori, otse keskkoolist tulnuid, aga ka mitme magistrikraadiga inimesi, kes on tulnud end täiendama. Õpetamine annab mulle väga palju. Tudengitega koos õpin ise, koostöö nendega on alati olnud lõbus, põnev ja produktiivne. Mu peamine õppemeetod on see, et ma ei sunni kedagi, vaid proovin nakatada enda entusiasmiga nende erialade vastu, inspireerida, tuua välja igaühe tugevused ja lihvida vigu. Pean tunnistama, et õpetamine on tihti palju raskem, kui näiteks filmitegemine. Samas pakub õpetamine rohkelt võimalusi ka ennast arenguteekonnal edasi viia.

Sel sügisel läksin ise uuesti kooli! Alustasin magistriõpinguid Tallina Ülikooli Aasia Uuringute erialal. Minu fookus on Hiina kultuuril ja poliitikal ning magistritöö teemaks „Hiina animatsiooni 100 aastat kui loomepotentsiaali kõverpeegel: siseriiklike poliitiliste muutuste ja globaalse animatsioonituru mõju Hiina animakultuurile“. Niisiis, teema on minu jaoks ühel ajal tuttav (animatsioon) kui ka täiesti uudne (Hiina kultuur ja poliitika). Hiina animatsioon on üle elanud palju turbulentseid muutusi ja arenguid, kuid jäänud maailma animatsiooni üldpildis teiste riikide varju. See on midagi, mis on minu jaoks huvitav ja teistsugune. Kuidas ma kõike korraga jõuan? Eks aeg näitab. Hetkel leian ennast jooksmas hiina keele tundide, Aasia poliitika ja kultuuri loengute, oma uute filmistsenaariumide ning enda tudengite foto- ja videotundide vahel. Igav mul igal juhul ei hakka!

Milliseid ideid andis Teile Ottawa rahvusvahelisest animafestivalist isiklikult osa võtmine? Kas see oli Teie esimene reis Kanadasse või olete varem Vahtralehemaal käinud?

Sellised suured festivalid alati inspireerivad. Tutvusin paljude toredate inimestega ja sain natuke lihvida oma uute filmide ideid. Ottawa on väga rahulik ja ilus linn.

Kanadas olen enne korra juba käinud. 2014. a osales EstDocs’i festivalil minu abikaasa Kadriann Kibuse dokumentaalfilm „Muhu: Ätsed ja roosid“, ma olin selle filmi operaator. Kuna see film tol aastal võitis, siis järgmisel aastal käisime tänu EstDocs’ile ka Torontos. Mul oli õnn kohtuda Kanada eestlastega. See kogukond on minu jaoks väga oluline ja mäletan soojalt paljusid inimesi. Näiteks seisab mul siiamaani raamaturiiulis Jack Lake’i ajalooteemaline koomiks, mis on minu meelest väga äge.

Millised huvid on Teil veel peale filmitegemise ja kas Teid ootavad ees reisid lähitulevikus?

Mulle meeldib tegeleda paljude erinevate asjadega ja mu huvide pagas on alati täis. Kui mul jääb filmide, õppimise ja õpetamise kõrvalt vaba aega, siis meeldib jalutada ja loodust nautida. Olen looduse- ja loomasõber ning vegan.

Sel aastal osales “Teofrastus” ligi kahekümnel festivalil, millest isiklikult kohal käisin viiel. Novembris ootavad ees veel kaks reisi. Kõigepealt sõidan koos “Teofrastusega” Tokyosse KINEKO lastefilmide festivalile. Siis lähen taas Hiina, seekord Pekingisse, Beijing Animation Weekfestivalile. Igale festivalile, kuhu “Teofrastus” valitakse, ma loomulikult ei jõua. Vahel saadame kellegi teise meie filmimeeskonnast.

Palju tänu Teile ,,Eesti Elu“ lugejate poolt ja soovime suurt edu edaspidises loomingulises töös! Kas on veel midagi, mida soovite intervjuu lõppu lisada?

Suur tänu põnevate küsimuste eest ja soojad tervitused „Eesti Elu“ lugejatele minu poolt.


Loe lisaks: EESTI FILM SAI ERIPREMIA OTTAWA RAHVUSVAHELISEL ANIMAFESTIVALIL

DIGITAL Estonian Life No. 26 - July 3, 2020 Take a look at other digital issues here:
Eesti Elu Nr. 25 - 26. juuni 2020 - DIGILEHT
Eesti Elu Nr. 24 - 19. juuni 2020 - DIGILEHT
Eesti Elu Nr. 23 - 12. juuni 2020 - DIGILEHT

 

All issues with table of contents available here: https://issuu.com/estonianlife

Any questions or comments - email us at digi@eestielu.ca


 

Rahvastikuminister hakkab uurima väliseesti kogukondi

Rahvastikuminister hakkab uurima väliseesti kogukondi

4. juuli 2020 - 10:35 - Rahvastikuminister Riina Solman kuulutas välja hanke leidmaks Eesti väliskogukondadele ja võimalikele...

KANADA PÄEV OTTAWAS 2020

KANADA PÄEV OTTAWAS 2020

1. juulil tähistas Kanada riik oma 153ndat sünnipäeva erakordsetes COVID-19 pandeemia tingimustes. Sellegipoolest ei tuhmunud Vaht...

Sinu käes on kõik mu ajad

Sinu käes on kõik mu ajad

Pühapäeval, 28. juunil 2020.a kogunes Toronto Eesti Baptisti Kogudus jumalateenistusele, millega ka märkisime tähelepandavat ülemi...

VIDEO - Jaanituli Vancouveri eestlaste virtuaalsel jaaniõhtul 2020

VIDEO - Jaanituli Vancouveri eestlaste virtuaalsel jaaniõhtul 2020

Vancouveri virtuaalne jaaniõhtu algas laupäeval, 27. juunil kell 7 õhtul Mäeotsal, Missionis, umbes tunniajase autosõidu kaugusel ...

Rapla Kirikumuusika festivalil esitatakse Arvo Pärdi ja Pärt Uusbergi loomingut

Rapla Kirikumuusika festivalil esitataks…

2. juulil algab XXVIII Rapla Kirikumuusika festival Rapla Maarja-Magdaleena kirikus unikaalse hübri...

Mõte pühapäevaks EELK Vancouveri Peetri koguduse õpetaja Algur Kaermalt - Õpi halastust ja ole rõõmus. Luuka 15:11-32

Mõte pühapäevaks EELK Vancouveri Peetri koguduse õpetaja Algur Kaermalt - Õpi …

Head lugejad!Ühe firma direktoril läks arvuti rikki ning seetõttu võttis ta õhtul kõne oma kompanii arvutispetsile. Teisel pool to...

Püha Johannese Kooli distantsõppe kogemusest

Püha Johannese Kooli distantsõppe kogemusest

Eestis sai 12. märtsil haridusministri otsusel teatavaks, et uue nädala algusest jäävad kõik Eesti koolid suletuks. Olukord nõudis...

Marika Blossfeldt propageerib maailmas eesti toitu, saades inspiratsiooni oma Eesti talust

Marika Blossfeldt propageerib maailmas eesti toitu, saades inspiratsiooni oma …

Marika Blossfeldt on tunnustatud tantsija, joogainstruktor, holistiline tervisenõustaja ja kokk. Ta on sündinud Eestis, kolinud vä...

Excelling in the Midst of Adversity (Part Four): Interview with Margi Taylor Self - A collaboration between Chaordic Design and Estonian Life

Excelling in the Midst of Adversity (Part Four): Interview with Margi Taylor S…

In connection with our last article about thriving as a means to excel in times of adversity, we spoke with Margi Taylor Self, to ...

Uus ingliskeelne raamat Peeter Tinitsalt

Uus ingliskeelne raamat Peeter Tinitsalt

Arstid päästavad elusid, kui olukorrad võimaldavad ...Koronerid määravad kindlaks kahtlaste surmade põhjuse ja viisi.Solvunud mehe...

Toronto eestlased tänavad....

Toronto eestlased tänavad....

Väino Einola on juba mitmendat aastat võtnud vabatahtlikult oma peale kohustuse, et kevadel istutada värvirikkaid lilli ja ilusaid...

Uute kohtumisteni, perekond Lainevool!

Uute kohtumisteni, perekond Lainevool!

30. juuni möödumisega kaasnes olulise Jõekääru ajaloo peatüki lõppakord. Rein ja Imbi Lainevool, ilmselt viimased originaalsed Jõe...

Avasta kodupaika.... Kadunud piirkond Armadale

Avasta kodupaika.... Kadunud piirkond Armadale

Suhteliselt kaugel ida pool Toronto kesklinna on Markhami tänaval põhja poole sõites Steelesi lähedal piirkond nimega Armadale ehk...

International Influences on Recreation in Estonia

International Influences on Recreation in Estonia

“Parim kink on elamus!” signs off an email newsletter from Piletilevi. “The best gift is an experience!” In a lot of ways, I agree...

Kanada päevik - Milline naiivsus

Kanada päevik - Milline naiivsus

Vahtralehemaal arutatakse nüüd pingelise elu keerises hetkeseisu kolmandat olulist ja valusat teemat. Mis tõepoolest on inimõigust...

Another perfect phone call

Another perfect phone call

DON: Is that you Vlad? VLAD: Yes it’s me Donnie. DON: Listen, congrats on your referendum win. You’ll have plenty of time to MRGA....

From sea to tarnished sea

From sea to tarnished sea

Some hundred or so people gathered in the early hours of July 1, 2017 in Wells Hill Park, at St. Clair and Bathurst to mark Canada...


This website is supported by Estonian Life subscribers, contribute by subscribing today! :)

Rapla Kirikumuusika festivalil esitatakse Arvo Pärdi ja Pärt Uusbergi loomingut

Rapla Kirikumuusika festivalil esitataks…

2. juulil algab XXVIII Rapla Kirikumuusika festival Rapla Maarja-Magdaleena kirikus unikaalse hübri...

From sea to tarnished sea

From sea to tarnished sea

Some hundred or so people gathered in the early hours of July 1, 2017 in Wells Hill Park, at St. Cl...

Meelelahutust: Volli veste - Naha alla poevad

Meelelahutust: Volli veste - Naha alla p…

Nii ümahtas vanalell, kui miski teda tõsiselt häiris ja vajadus oli ventiilist natuke auru lasta....

Northern Birch Credit Union - We are hiring a Member Service Representative

Northern Birch Credit Union - We are hir…

About You: You’re interested in a career in financial services, but want to work in a collaborative...

Eesti Elu Nr. 26 - 3. juuli 2020 - DIGILEHT

Eesti Elu Nr. 26 - 3. juuli 2020 - DIGIL…

Vaadake, mida huvitavat saab lugeda 3. juuli 2020.a Eesti Elu /Estonian Life nädalalehest. K...

VIDEO - Marcus Kolga CBC News - On China, Meng, Kovrig and Spavor

VIDEO - Marcus Kolga CBC News - On China…

Saturday, June 27, 2020 - Marcus Kolga CBC News - On China, Meng, Kovrig and Spavor

Marcus Kolga: Dark days ahead for Canada-Russia relations as Putin certain to win referendum

Marcus Kolga: Dark days ahead for Canada…

Next week, Russian voters have been told that they will “choose” whether to accept a constitutional...

Jaaniöö and Singing

Jaaniöö and Singing

Midsummer is inspirational! I first experienced midsummer eve bonfires held in the Estonian traditi...

Evelyn Koop: „Üks imeline päev, mis on kõige haruldasem tunnustus elus“

Evelyn Koop: „Üks imeline päev, mis on k…

Hiljuti pühitses juubelisünnipäeva Evelyn Koop – võimlemisklubi Kalev Estienne asutaja ja president...

Days of work and joy

Days of work and joy

NATO troops pitched in on June 15 and 16 to move the Tartu Christian Adolescents’ Home to its new h...

We're Listening with EMW: Duo Ruut's Face-to-Face Musical Synthesis

We're Listening with EMW: Duo Ruut's Fac…

With Estonian Music Week, one of our hopes is to bring newer artists and artists we don't have the ...

Juhtkiri - Heitlik homne

Juhtkiri - Heitlik homne

Teame, et eilset muuta ei saa ja homset ei ennusta keegi. Kas või seda, et ta tulebki, kuna nagu ku...

Mõte pühapäevaks Toronto Vana-Andrese koguduse õpetaja Kalle Kadakas

Mõte pühapäevaks Toronto Vana-Andrese ko…

Patuste koja õnnistus 1. Ja kui Jeesus jõudis Jeerikosse, läks ta sealt läbi.2. Ja vaata seal oli m...

NÄDALA PORTREE - Kristina Agur: ,,Naudin Austria ilusat loodust.“

NÄDALA PORTREE - Kristina Agur: ,,Naudin…

Kristina Maria Agur on Kanada-Eesti juurtega metsosopran. Ta õppis McMasteri ülikoolis keskkonnatea...

Peeter Tinitsa kirjanduslik debüüt

Peeter Tinitsa kirjanduslik debüüt

Meieni on jõudnud sõnum, et Peeter Tinits on astunud oma kadunud isa jälgedesse ja tuleb lähitulevi...

Kanada päevik - Sõnajalaõit otsides

Kanada päevik - Sõnajalaõit otsides

Et meie ei saa tänavu koos kas Seedriorul, Jõekäärul, Kotkajärvel – ka Lättemäel, Lakewoodis jaanit...

Rapla Kirikumuusika festivalil esitatakse Arvo Pärdi ja Pärt Uusbergi loomingut

Rapla Kirikumuusika festivalil esitataks…

2. juulil algab XXVIII Rapla Kirikumuusika festival Rapla Maarja-Magdaleena kirikus unikaalse hübri...

TESS - Kotkajärve

TESS - Kotkajärve

Aastakoosolek. Kehtiva eriolukorra tõttu on Toronto Eesti Skaudisõprade Seltsi (TESS) aastapeakooso...

Experience Center Tuuletorn opened in Hiiu County

Experience Center Tuuletorn opened in Hi…

ERR, June 2020An experience center known as Tuuletorn was opened in Hiiu County on June 1, with the...

Ruth (Küng) McFarlane lauded for successfully coping with COVID-19 crisis

Ruth (Küng) McFarlane lauded for success…

The Durham Region News recently published an article entitled “How Glen Hill Strathaven beat COVID-...

MÄRKMIK - Suvine päikeseseisak Kotkajärvel

MÄRKMIK - Suvine päikeseseisak Kotkajärv…

Pööripäevalõke süüdati Kotkajärve Anton Õunapuu väljakul laupäeval 20. jaanikuul veidi enam kui tun...

Meelelahutust: Volli veste - Jaanimull

Meelelahutust: Volli veste - Jaanimull

Iseenda kolu vaevata, no mis mõtet. Harjund juba, et teised mõtlevad mo eest. Meil mulisejail nüü...

Russia revokes MRP and rejects history

Russia revokes MRP and rejects history

In December of 1989 the Congress of People’s Deputies of the USSR adopted a resolution condemning t...

Eesti Elu Nr. 25 - 26. juuni 2020 - DIGILEHT

Eesti Elu Nr. 25 - 26. juuni 2020 - DIGI…

Vaadake, mida huvitavat saab lugeda 26. juuni 2020.a Eesti Elu /Estonian Life nädalalehest. ...

Võidutuli - Jaanituli 2020

Võidutuli - Jaanituli 2020

Teisipäeval, 23. juunil 2020.a süüdati Toompeal, Kuberneri aias taaskord Võidutuli, mille teekond j...

VIDEO - Veel üks vaatenurk Kodumaale....või kus üldse asub meie Kodumaa...

VIDEO - Veel üks vaatenurk Kodumaale....…

Veel üks vaatenurk Kodumaale....või kus üldse asub meie Kodumaa...

Rahvastikuminister: toetame väliseesti ajalehti, mis aitavad hoida eestlust ka välismaal

Rahvastikuminister: toetame väliseesti a…

Rahvastikuminister Riina Solman ja Kodanikuühiskonna Sihtkapitali (KÜSK) juhataja Anneli Roosalu ku...

Riina Solman: Head kolleegid, eesti kogukonnad üle ilma, kallid sõbrad!

Riina Solman: Head kolleegid, eesti kogu…

Õnnitlen teid Võidupühal, meie riigipühal! Sellega tähistame Eesti võitu baltisaksa Landesveeri väg...

MLI Podcast: DISSECTING RUSSIA'S DISINFORMATION WITH MICHAEL WEISS AND MARCUS KOLGA

MLI Podcast: DISSECTING RUSSIA'S DISINFO…

Like other authoritarian regimes, the Russian government has taken full advantage of the COVID-19 p...

FOTOD - Lasteaia lõpuklassi lastele toimus aastalõpupidu 2020

FOTOD - Lasteaia lõpuklassi lastele toim…

Lasteaia lõpuklassi lastele toimus 13. juunil 2020.a  Toronto Eesti Maja parklas aastalõpupidu...

Avasta kodupaika.... Muirhead’id ja O’Sullivan’id

Avasta kodupaika.... Muirhead’id ja O’Su…

Julgen arvata, et suurem osa Torontos elavatest Eesti Elu lugejatest on külastanud suurt Fairview o...

Eesti Õppetöö keskuse aastakoosolek (2020)

Eesti Õppetöö keskuse aastakoosolek (202…

Eesti Õppetöö Keskus/Estonian Studies Centre (ESC) pidas 11. juunil 2020 oma aastakoosoleku pandeem...

Eha Naylor Awarded 2020 CSLA President’s Award and Chris Phillips Awarded 2020 CSLA Lifetime Achievement Award

Eha Naylor Awarded 2020 CSLA President’s…

Ottawa – June 17, 2020 - The Canadian Society of Landscape Architects (CSLA) is pleased to announce...

Excelling in the Midst of Adversity (Part Two): Interview with Kia Puhm

Excelling in the Midst of Adversity (Par…

A collaboration between Chaordic Design and Estonian LifeFollowing on from last week’s article abou...

Tartu College 50 - The Governance Structure at Tartu College 2020

Tartu College 50 - The Governance Struct…

Starting in 2013, Tartu College and its two sister organizations - the Estonian Studies Centre(ESC)...

Õestun sinuga kaugelt

Õestun sinuga kaugelt

Tartus oli hiljaaegu ja küllap on veel praegugi tänavatel plakatid meenutamaks inimestevahelist kah...

NÄDALA PORTREE - Martin Kiik: isadepäev kulgeb toredas pereringis

NÄDALA PORTREE - Martin Kiik: isadepäev …

Eeloleval pühapäeval on isadepäev. Sel puhul on Eesti Elul suur rõõm intervjueerida üht tublit Kana...

Rahvastikuminister hakkab uurima väliseesti kogukondi

Rahvastikuminister hakkab uurima välisee…

4. juuli 2020 - 10:35 - Rahvastikuminister Riina Solman kuulutas välja hanke leidmaks Eesti vä...

KANADA PÄEV OTTAWAS 2020

KANADA PÄEV OTTAWAS 2020

1. juulil tähistas Kanada riik oma 153ndat sünnipäeva erakordsetes COVID-19 pandeemia tingimustes. ...

VIDEO - Jaanituli Vancouveri eestlaste virtuaalsel jaaniõhtul 2020

VIDEO - Jaanituli Vancouveri eestlaste v…

Vancouveri virtuaalne jaaniõhtu algas laupäeval, 27. juunil kell 7 õhtul Mäeotsal, Missionis, umbes...

Toronto eestlased tänavad....

Toronto eestlased tänavad....

Väino Einola on juba mitmendat aastat võtnud vabatahtlikult oma peale kohustuse, et kevadel istutad...

Northern Birch Credit Union - We are hiring a Member Service Representative

Northern Birch Credit Union - We are hir…

About You: You’re interested in a career in financial services, but want to work in a collaborative...

TESS - Kotkajärve

TESS - Kotkajärve

Aastakoosolek. Kehtiva eriolukorra tõttu on Toronto Eesti Skaudisõprade Seltsi (TESS) aastapeakooso...

Ruth (Küng) McFarlane lauded for successfully coping with COVID-19 crisis

Ruth (Küng) McFarlane lauded for success…

The Durham Region News recently published an article entitled “How Glen Hill Strathaven beat COVID-...

Võidutuli - Jaanituli 2020

Võidutuli - Jaanituli 2020

Teisipäeval, 23. juunil 2020.a süüdati Toompeal, Kuberneri aias taaskord Võidutuli, mille teekond j...

Riina Solman: Head kolleegid, eesti kogukonnad üle ilma, kallid sõbrad!

Riina Solman: Head kolleegid, eesti kogu…

Õnnitlen teid Võidupühal, meie riigipühal! Sellega tähistame Eesti võitu baltisaksa Landesveeri väg...

FOTOD - Lasteaia lõpuklassi lastele toimus aastalõpupidu 2020

FOTOD - Lasteaia lõpuklassi lastele toim…

Lasteaia lõpuklassi lastele toimus 13. juunil 2020.a  Toronto Eesti Maja parklas aastalõpupidu...

Eesti Õppetöö keskuse aastakoosolek (2020)

Eesti Õppetöö keskuse aastakoosolek (202…

Eesti Õppetöö Keskus/Estonian Studies Centre (ESC) pidas 11. juunil 2020 oma aastakoosoleku pandeem...

Tartu College 50 - The Governance Structure at Tartu College 2020

Tartu College 50 - The Governance Struct…

Starting in 2013, Tartu College and its two sister organizations - the Estonian Studies Centre(ESC)...

Õestun sinuga kaugelt

Õestun sinuga kaugelt

Tartus oli hiljaaegu ja küllap on veel praegugi tänavatel plakatid meenutamaks inimestevahelist kah...

FOTOD - 14. juunil avati Põlva raudteejaama juures küüditatutele pühendatud mälestusmärk

FOTOD - 14. juunil avati Põlva raudteeja…

14.juunil 2020.a avati Põlva rauteejaama juures skulptor Jaak Soansi valmistatud mälestusmärk Põlva...

VIDEO - Vana-Andrese & Peetri koguduste ühine surnuaiapüha

VIDEO - Vana-Andrese & Peetri kogudu…

Surnuaiapüha videojumalateenistus - Mt. Pleasant & York Surnuaial - 14. Juunil 2020 Torontos

OTTAWAS TOIMUS BLACK LIVES MATTER RAHUMEELNE MEELEAVALDUS RASSISMI VASTU.

OTTAWAS TOIMUS BLACK LIVES MATTER RAHUME…

Reedel, 5. juunil algusega kell 3 p.l. toimus Kanada pealinnas Ottawas rahumeelene meeleavaldus, av...

Juuni teekonnad vangilaagritesse

Juuni teekonnad vangilaagritesse

9. juuni 2020.a Mitte ainult Eestis, vaid kommunistlik okupatsioonivõim suutis massrepressioon...

Tartu College 50. a juubelile pühendatud viktoriin: Endel Aruja ,,Ära putu!“ pani mängijad mõnusalt muigama!

Tartu College 50. a juubelile pühendatud…

 Nädal tagasi lõppes VEMU korraldatud veebiviktoriin, mis kestis kuus nädalat. Alates 23. apri...

Read more (click on the following topic): Life - Opinion

Sinu käes on kõik mu ajad

Sinu käes on kõik mu ajad

Pühapäeval, 28. juunil 2020.a kogunes Toronto Eesti Baptisti Kogudus jumalateenistusele, m...

Püha Johannese Kooli distantsõppe kogemusest

Püha Johannese Kooli distantsõppe kogemu…

Eestis sai 12. märtsil haridusministri otsusel teatavaks, et uue nädala algusest jäävad kõ...

Marika Blossfeldt propageerib maailmas eesti toitu, saades inspiratsiooni oma Eesti talust

Marika Blossfeldt propageerib maailmas e…

Marika Blossfeldt on tunnustatud tantsija, joogainstruktor, holistiline tervisenõustaja ja...

Excelling in the Midst of Adversity (Part Four): Interview with Margi Taylor Self - A collaboration between Chaordic Design and Estonian Life

Excelling in the Midst of Adversity (Par…

In connection with our last article about thriving as a means to excel in times of adversi...

Uute kohtumisteni, perekond Lainevool!

Uute kohtumisteni, perekond Lainevool!

30. juuni möödumisega kaasnes olulise Jõekääru ajaloo peatüki lõppakord. Rein ja Imbi Lain...

Avasta kodupaika.... Kadunud piirkond Armadale

Avasta kodupaika.... Kadunud piirkond Ar…

Suhteliselt kaugel ida pool Toronto kesklinna on Markhami tänaval põhja poole sõites Steel...

Kanada päevik - Milline naiivsus

Kanada päevik - Milline naiivsus

Vahtralehemaal arutatakse nüüd pingelise elu keerises hetkeseisu kolmandat olulist ja valu...

Another perfect phone call

Another perfect phone call

DON: Is that you Vlad? VLAD: Yes it’s me Donnie. DON: Listen, congrats on your referendum ...

From sea to tarnished sea

From sea to tarnished sea

Some hundred or so people gathered in the early hours of July 1, 2017 in Wells Hill Park, ...

Käesolev veebileht on Eesti Elu paberlehe tellijate toetatud, toeta sinagi ja telli leht juba täna:)

 

Mõte pühapäevaks EELK Vancouveri Peetri koguduse õpetaja Algur Kaermalt - Õpi halastust ja ole rõõmus. Luuka 15:11-32

Mõte pühapäevaks EELK Vancouveri Peetri …

Head lugejad!Ühe firma direktoril läks arvuti rikki ning seetõttu võttis ta õhtul kõne oma...

Uus ingliskeelne raamat Peeter Tinitsalt

Uus ingliskeelne raamat Peeter Tinitsalt…

Arstid päästavad elusid, kui olukorrad võimaldavad ...Koronerid määravad kindlaks kahtlast...

International Influences on Recreation in Estonia

International Influences on Recreation i…

“Parim kink on elamus!” signs off an email newsletter from Piletilevi. “The best gift is a...

Jaaniöö and Singing

Jaaniöö and Singing

Midsummer is inspirational! I first experienced midsummer eve bonfires held in the Estonia...

We're Listening with EMW: Duo Ruut's Face-to-Face Musical Synthesis

We're Listening with EMW: Duo Ruut's Fac…

With Estonian Music Week, one of our hopes is to bring newer artists and artists we don't ...

Mõte pühapäevaks Toronto Vana-Andrese koguduse õpetaja Kalle Kadakas

Mõte pühapäevaks Toronto Vana-Andrese ko…

Patuste koja õnnistus 1. Ja kui Jeesus jõudis Jeerikosse, läks ta sealt läbi.2. Ja vaata s...

Rapla Kirikumuusika festivalil esitatakse Arvo Pärdi ja Pärt Uusbergi loomingut

Rapla Kirikumuusika festivalil esitataks…

2. juulil algab XXVIII Rapla Kirikumuusika festival Rapla Maarja-Magdaleena kirikus unikaa...

Experience Center Tuuletorn opened in Hiiu County

Experience Center Tuuletorn opened in Hi…

ERR, June 2020An experience center known as Tuuletorn was opened in Hiiu County on June 1,...

VIDEO - Veel üks vaatenurk Kodumaale....või kus üldse asub meie Kodumaa...

VIDEO - Veel üks vaatenurk Kodumaale....…

Veel üks vaatenurk Kodumaale....või kus üldse asub meie Kodumaa...

 
TEADE
Arvestades praeguse koroonaviiruse levikuga palume oma klientidel võimaluse korral Eesti Elu kontorisse isiklikult mitte tulla, vaid soovide ja murede korral helistada kontorisse 416-733-4550 või saata email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 

Estonian Life

Subscriptions

  
Subscribe to Estonian Life
and support the Estonian community
newspaper in Canada!


Subscriptions in Canada:

Annual - $160
Semi-annual - $87
Three months - $48
Digital - $95/year
Click here to Subscribe!

Payment options:
• By cash or cheque
at the Estonian Life office
Fund transfer
to Estonian Life account
at Estonian Credit Union or via 
their phone
(Phone# 416-465-4659)
• Cheque or money order
written out to 
Estonian Life
Interac e-Transfer® to
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 
PayPal/Credit Card

 
Report an event,
send your story or tip!

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 

 Where to buy
Estonian Life
single copies
in Toronto:

 

  • Estonian Life office (3 Madison Ave. / 310 Bloor St. W.)
  • Estonian House office (958 Broadview Ave)
  • Leaside Pharmacy (close to Suomi Koti, 795 Eglinton Ave. E.)

  

Subscribe now!

 

 
Report an event,
send your story or tip!

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 
Eesti Elu - 3 Madison Ave., Toronto, ON M5R 2S2 - Ajalehe Tellimine - Kuulutuste tellimine - Tel: 416-733-4550 - Fax: 416-733-0944 - e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
This material may not be published, broadcast, rewritten, or redistributed. ©2012 - 2020 Eesti Elu. All rights reserved.
Made by CyberQA & Confirmo