Use social media:

Sergei Kibus: Loodan, et ,,Teofrastus“ soojendab südameid ja muudab inimesi heatahtlikumateks

Sergei Kibus (vas) koos Ottawa animafestivali ühe eestvedaja Chris Robinsoniga. Foto: Ülle Baum ©2019Sergei Kibus (vas) koos Ottawa animafestivali ühe eestvedaja Chris Robinsoniga. Foto: Ülle Baum ©2019

Ottawas toimus 25.-29. septembrini 43. rahvusvaheline animafestival. Sellele iga-aastasele festivalile laekus filme 93 erinevast maailma riigist. 2,424 animafilmi seast valis žürii võistlema 117 filmi. Eesti filmikunstnik Sergei Kibus võitis oma filmiga ,,Teofrastus“ Ottawas eripreemia.

 


 

Toome siin ära Ülle Baumi intervjuu Sergei Kibusega.

 

 

Äsja lõppes Kanada pealinnas üks maailma juhtivamaid rahvusvahelisi animafilmide festivale - 43. Ottawa International Animation Festival (OIAF), kus Teie sel aastal valminud lühifilm ,,Teofrastus“ võitis eripreemia 6-12 a lastele mõeldud filmide kategoorias. Kas ,,Teofrastus“ on osalenud ja võitnud auhindu ka teistel rahvusvahelistel filmifestivalidel?

 

Jah, minu jaoks on see kõik ikkagi kui unenägu, aga tõepoolest - „Teofrastusel“ on olnud aasta jooksul väga palju festivale, väga erinevates maailma nurkades. Filmil on juba koguni 7 tunnustust, kolm neist Eestist: Eesti Kultuurkapitali Audiovisuaalse kunsti sihtkapitali 2019. a animafilmi preemia ning kaks tunnustust Eesti filmi- ja teleauhindade galalt – parima animafilmi ja parima filmikunstniku auhinnad.

 

Rahvusvaheliselt, lisaks Ottawa festivali eripreemiale, on film võitnud:

Hermína Týrlová nim auhind kategoorias ,,Uus talent vanuses alla 35“ - Sergei Kibus, Zlin Film Festival – International Film Festival for Children and Youth in Zlín (Tšehhi), 2019; parima animafilmi auhind, Busho International Short Film Festival (Budapest, Ungari), 2019; lastefilmide võistlusprogrammi Ex Aequo auhind, Festival de Cinema de Girona (Hispaania), 2019.

 

Film on osalenud võistlusprogrammides üle maailma paljudel huvitavatel festivalidel, millest suurimad: GLASAnimation Festival (California, USA), Filmfest Dresden (Saksamaa), Shanghai International Film Festival (Hiina), Galway Film Fleadh (Iirimaa).


„Teofrastuse“ maailma esilinastus toimus samuti väga huvitavas kohas, nimelt Antarktikas! Antarktis filmifestivalil Soome teadlaste ja Antarktika uurijate polaarjaamas nimega Aboa.

 

,,Teofrastus“ põhineb Astrid Reinla samanimelisel lasteraamatul. Kuidas tekkis algne idee teha selle teose alusel filmi? Kellele on film suunatud? Kas Teie filmi teostuses on peidus ka midagi palju sügavamat?

 

Astrid Reinla „Teofrastus“ oli minu abikaasa lapsepõlve lemmikraamat. Mina avastasingi selle tänu abikaasale. Ja kohe, kui ma selle umbes viis aastat tagasi esimest korda läbi lugesin, sain aru, et pean sellest filmi tegema. Lugu hakkas kohe jooksma silme ees. Minu film on suunatud kõikidele. Tean, et see on liiga ambitsioonikas soov, aga andsin endast parima, et lisada filmi mitu erinevat tasandit, mis kõnetaksid erinevaid sihtgruppe. Põhitasand on suunatud lastele ja noortele, see räägib kaastundest ja hoolimisest. Teine tasand on suunatud vanematele – filmis on kujutatud 80ndate Eestit just enne N. Liidu lagunemist. Ma üritasin ehitada filmi struktuuri üles nii, et see peegeldaks Eesti iseseisvumise lugu. Peategelane kass on justkui Eesti sümbol – algul on ta kodutu kass, täiesti omaette. Siis ta leiab endale ilusa maakodu – see on esimese vabariigi sümbol. Ehitasime selle maja vastavalt meie enda ettekujutusele Eesti-aegsest ideaal-kodust. Kuid mõne aja pärast kassi õnn puruneb, teda viiakse kuhugi rongiga… mis on sümboolne viide küüditamisele. Siis jõuab ta linna, Mustamäele, ühetaoliste hallide majadega ja segaduses inimestega kohta. See viitab loomulikult nõukogude ajale. Ja filmi lõpus naaseb kass koju – Eesti taasiseseisvub, kuid see protsess võtab aega. Film lõpeb mitte klassikalise „õnneliku lõpuga“, vaid kass taastub aeglaselt. Samm-sammult muutub ta taas õnnelikuks. Olen vaadanud palju filme ja kuulanud palju lugusid inimestest, kes olid küüditatud ja tagasi Eestisse jõudes nad ei kohanenud kohe, vaid tundsid ennast ebaloomulikult ja võõras olukorras. Tagasitulek ei ole nii lihtne, nagu võiks arvata.

 

Filmis on ka kolmas tasand, minule kõige isiklikum. See räägib üksindusest, hirmudest, traumadest ja usaldusest. Olen oma suhteliselt lühikese elu jooksul jõudnud nii mõndagi kogeda ning usun, et kõik need tunded on omased kõikidele olenditele – nii inimestele kui ka loomadele. Kui ise koged midagi kurba, siis sa ei tohiks soovida sama kogemust teistele. Loodan, et see film inspireerib inimesi oma valusatest kogemustest vabanema, soojendab südameid ja muudab inimesi heatahtlikumateks.

 

,,Teofrastus“ valmis detsembris 2018 ja siis oli ka filmi Eesti esilinastus. Maailma esilinastus oli jaanuaris 2019, nii et ametlikult on see aasta ,,Teofrastuse“ väljalase, rahvusvaheliselt. Kui kaua võttis filmi tegemine aega ja kui palju oli teil filmi tegemisel abilisi ning toetajaid?

 

Stsenaariumi esimesest kavandist filmi esilinastuseni läks kolm aastat. Algul töötasin omaette, tegin stsenaariumi ja kõik kaasnevad paberid ning joonistasin valmis detailse piltstsenaariumi (storyboard). Siis algas kunstnike eeltöö: animatsiooni testid, kavandid, dekoratsioonid, nukud ja kõik muu. See võttis umbes pool aastat. Meie film on eriti keerulises tehnikas – ma ise nimetan seda „plastiliini realismiks“. See tähendab, et kõik, mida filmis näeme, on tehtud inimeste kätega ja kõik on voolitud plastiliinist. Iga kivike Mustamäe majade paneelidel, iga puuleht ja detail maakodus ja rongis – kõik on plastiliinist ja kõik on andekate kunstnike kätetöö.

Seejärel algas animeerimise protsess. Filmimine võttis aega 7 kuud. Animaator tegi iga päev 3-5 sekundit filmimaterjali. Kassi liigutamine oli kõige keerulisem. Animaatoreid oli meil koguni neli, kuid põhianimaator, kes liigutas kassi, oli Olga Stalev. Peakunstnik oli Pärtel Tall, keda võib nimetada koguni Eesti plastiliini-eksperdiks. Operaator oli Ragnar Neljandi. Nuku- ja dekoratsioonimeistreid oli palju – Nukufilmi stuudio töötajad ja mõned praktikandid. Üks poiss oli näiteks Hispaaniast. Põhimeeskonda oli kokku umbes 20 inimest. Kuid filmi valmimisele aitasid kaasa ka paljud teised. Olen väga paljudele inimestele toetuse ja abi eest tänulik.

Kui filmivõtted said läbi, pidin otsima lisarahastust, et teha filmile helikujundus. Selleks käivitasime Hooandja (crowdfunding) kampaania ning toetajaid kogunes ligi 200. Kui muusika ja heli olid tehtud, ootas digitaalne järeltöötlus.

Kokkuvõtteks - kuigi film on lühike, võttis selle tegemine väga kaua aega ja see oli mu elu üks suuremaid ettevõtmisi. Kuid töö filmi kallal ei ole minu jaoks üldsegi läbi saanud. Tegelen põhiliselt ikka veel Teofrastusega. Reisin mööda maailma filmifestivale ja ka Eestit, näitan filmi kinodes, koolides ja kultuurikeskustes. Pean Teofrastuse Facebook’i lehekülge (www.facebook.com/teofrastusfilm), mis on mõeldud fännidele. Lisaks plaanin välja anda Teofrastuse filmiraamatu, mis räägib pikemalt filmi tegemisest ja festivalielust. Seetõttu võtan Teofrastuse nukufilmifestivalidele alati kaasa ja teen palju fotosid.

4. oktoobril kogunes 280 Eesti haridustöötajat SokosHotelli Viru konverentsikeskuses galaõhtule, kus tunnustati Tallinna parimaid haridustöötajaid ja -tegusid. Nende seas olite ka Teie ja saite 2019. a parima kutseõpetaja laureaadiks. Olite ka aasta Eesti parima õpetaja finalistide seas. Kui kaua olete pedagoogina tegelenud? Kuidas see Teile meeldib? Kus ja mida Te praegu õpetate?

Kõige huvitavam on see, et olen tegelenud õpetamisega vaid kolm aastat, ehk siis miinimumaja, mis on lubatud Haridusministeeriumi poolt, et üldse olla esitatud parima õpetaja konkursile. Olen väga üllatanud ja liigutatud, et mu õpilased pidasid õigeks minu kandidatuur üles seada. Mul on just algamas neljas õpeaasta ja peagi kohtun uute tudengitega. Iga aasta on erinev, aga kõik aastakäigud on olnud väga põnevad ja südamlikud. Iga kord juunis, kui õpilased esitavad lõputöid, on mul olnud väga kurb ja samal ajal uhke tunne - uhke tudengite üle ja kurb, sest meie aeg koos nendega saab otsa. Õpetan kahte ainet: fotograafiat ning heli- ja videotöötlust. Viimane hõlmab kõike, mis puudutab filmi, videot, filmimise tehnikat, montaaži, ja hiljuti olen kaasanud natuke isegi animatsiooni. Neid ained õpetan Tallinna Majanduskoolis kolmele erinevale kursusele: sotsiaalmeedia ekspertidele, e-turunduse spetsialistidele ja kinnisvaramaakleritele. Viimased saavad minult küll ainult oma eriala-spetsiifilist fotograafia lühikursust.

Majanduskool on kutsekool, aga sinna tulevad väga erineva tausta ja vanusega inimesed. Klassis tavaliselt 30-40 inimest, kelle seas on noori, otse keskkoolist tulnuid, aga ka mitme magistrikraadiga inimesi, kes on tulnud end täiendama. Õpetamine annab mulle väga palju. Tudengitega koos õpin ise, koostöö nendega on alati olnud lõbus, põnev ja produktiivne. Mu peamine õppemeetod on see, et ma ei sunni kedagi, vaid proovin nakatada enda entusiasmiga nende erialade vastu, inspireerida, tuua välja igaühe tugevused ja lihvida vigu. Pean tunnistama, et õpetamine on tihti palju raskem, kui näiteks filmitegemine. Samas pakub õpetamine rohkelt võimalusi ka ennast arenguteekonnal edasi viia.

Sel sügisel läksin ise uuesti kooli! Alustasin magistriõpinguid Tallina Ülikooli Aasia Uuringute erialal. Minu fookus on Hiina kultuuril ja poliitikal ning magistritöö teemaks „Hiina animatsiooni 100 aastat kui loomepotentsiaali kõverpeegel: siseriiklike poliitiliste muutuste ja globaalse animatsioonituru mõju Hiina animakultuurile“. Niisiis, teema on minu jaoks ühel ajal tuttav (animatsioon) kui ka täiesti uudne (Hiina kultuur ja poliitika). Hiina animatsioon on üle elanud palju turbulentseid muutusi ja arenguid, kuid jäänud maailma animatsiooni üldpildis teiste riikide varju. See on midagi, mis on minu jaoks huvitav ja teistsugune. Kuidas ma kõike korraga jõuan? Eks aeg näitab. Hetkel leian ennast jooksmas hiina keele tundide, Aasia poliitika ja kultuuri loengute, oma uute filmistsenaariumide ning enda tudengite foto- ja videotundide vahel. Igav mul igal juhul ei hakka!

Milliseid ideid andis Teile Ottawa rahvusvahelisest animafestivalist isiklikult osa võtmine? Kas see oli Teie esimene reis Kanadasse või olete varem Vahtralehemaal käinud?

Sellised suured festivalid alati inspireerivad. Tutvusin paljude toredate inimestega ja sain natuke lihvida oma uute filmide ideid. Ottawa on väga rahulik ja ilus linn.

Kanadas olen enne korra juba käinud. 2014. a osales EstDocs’i festivalil minu abikaasa Kadriann Kibuse dokumentaalfilm „Muhu: Ätsed ja roosid“, ma olin selle filmi operaator. Kuna see film tol aastal võitis, siis järgmisel aastal käisime tänu EstDocs’ile ka Torontos. Mul oli õnn kohtuda Kanada eestlastega. See kogukond on minu jaoks väga oluline ja mäletan soojalt paljusid inimesi. Näiteks seisab mul siiamaani raamaturiiulis Jack Lake’i ajalooteemaline koomiks, mis on minu meelest väga äge.

Millised huvid on Teil veel peale filmitegemise ja kas Teid ootavad ees reisid lähitulevikus?

Mulle meeldib tegeleda paljude erinevate asjadega ja mu huvide pagas on alati täis. Kui mul jääb filmide, õppimise ja õpetamise kõrvalt vaba aega, siis meeldib jalutada ja loodust nautida. Olen looduse- ja loomasõber ning vegan.

Sel aastal osales “Teofrastus” ligi kahekümnel festivalil, millest isiklikult kohal käisin viiel. Novembris ootavad ees veel kaks reisi. Kõigepealt sõidan koos “Teofrastusega” Tokyosse KINEKO lastefilmide festivalile. Siis lähen taas Hiina, seekord Pekingisse, Beijing Animation Weekfestivalile. Igale festivalile, kuhu “Teofrastus” valitakse, ma loomulikult ei jõua. Vahel saadame kellegi teise meie filmimeeskonnast.

Palju tänu Teile ,,Eesti Elu“ lugejate poolt ja soovime suurt edu edaspidises loomingulises töös! Kas on veel midagi, mida soovite intervjuu lõppu lisada?

Suur tänu põnevate küsimuste eest ja soojad tervitused „Eesti Elu“ lugejatele minu poolt.


Loe lisaks: EESTI FILM SAI ERIPREMIA OTTAWA RAHVUSVAHELISEL ANIMAFESTIVALIL

Tokyo olümpial astub võistlustulle TEPPi auliige laskur Peeter Olesk

Tokyo olümpial astub võistlustulle TEPPi auliige laskur Peeter Olesk

Peatselt algavatel Tokyo olümpiamängudel kuulub Eesti olümpiakoondisse ka hiljutine Euroopa meister kiirlaskmises ja Toronto Eesti...

Pärnu muusikafestivali tähthetkedest

Pärnu muusikafestivali tähthetkedest

Pärnu muusikafestival (11.-18. juulil 2021) Paavo Järvi juhatusel toimus traditsiooniliselt väga kõrgel tasemel. Tänavuse Lepo Sum...

Solace in Schnitzel: Comforting Fare at Budapest Restaurant on the Danforth

Solace in Schnitzel: Comforting Fare at Budapest Restaurant on the Danforth

Lately, when it's not possible to go out and do much to relax, the food you cook — or the food you order if you're tired after a l...

Eesti Sihtkapital Kanadas 2020. stipendiaadid - Heili Poolsaar

Eesti Sihtkapital Kanadas 2020. stipendiaadid - Heili Poolsaar

Heili Poolsaar on üks Kanada eesti üliõpilastest, kes sai 2020. aasta ESK stipendiumi, mida rahastab Martin ja Heljo Mäeksi S...

100 aastat motospordi- ja motoharrastust Eesti Vabariigis. 1921-2021

100 aastat motospordi- ja motoharrastust Eesti Vabariigis. 1921-2021

Iseseisva Eesti Vabariigi esimene motovõistlus korraldati vaid kaks aastat pärast Vabadussõda 1921 a. Võidusõidul koos autodega st...

Estonian Foundation in Canada scholarship fellow Aleksander Mell

Estonian Foundation in Canada scholarship fellow Aleksander Mell

Aleksander Mell is an Estonian-Canadian university student who received a 2020 EFC Scholarship with funding from the new Martin &a...


This website is supported by Estonian Life subscribers, contribute by subscribing today! :)

MTÜ Lõimeleer kutsub kõiki vanu ja uusi Lõimeleeri sõpru laagrisse!

MTÜ Lõimeleer kutsub kõiki vanu ja uusi …

Lähenev suvi toob hulga häid uudiseid! Koroonasse nakatumine Eestis on olnud püsivas languses alate...

Eesti I Hingamislaulupidu

Eesti I Hingamislaulupidu

20. augustil toimub Põlvamaal Valgemetsa puhkekülas Eesti esimene Hingamislaulupidu „Kas Sa armasta...

30 aastat iseseisvumise taastamisest - jäädvustame mälestused

30 aastat iseseisvumise taastamisest - j…

Kaotame palju väärtuslikku, kui oma mälestusi-meenutusi ei jäädvusta. Augustis märgime 30 aastat Ee...

Projekti KESKUS Teade #105 - Annetaja tutvustus: Erik ja Sandra Küttis

Projekti KESKUS Teade #105 - Annetaja tutvustus: Erik ja Sandra Küttis

Eesti vaim ja sihikindlus innustavad KESKUSt entusiastlikult toetamaPikaajaline armastus loomade vastu ja tugev ettevõtlusvaim a...

KESKUS Project Update (#105) - Donor Profile:  Erik and Sandra Küttis

KESKUS Project Update (#105) - Donor Profile: Erik and Sandra Küttis

  Estonian spirit and determination inspires enthusiastic support for KESKUSA longstanding love of animals and a strong entr...

Projekti KESKUS Teade #104 - Tere, KESKUS käigus $2.8miljon KESKUSe heaks

Projekti KESKUS Teade #104 - Tere, KESKUS käigus $2.8miljon KESKUSe heaks

Aitäh ja thank you igale annetajale kolmepäevases Tere, KESKUS! kapitalikogumise kampaanias osalemise eest. Nõnda saame ellu vii...

FOTOD - Seedrioru päevalaagri teisest nädalast

FOTOD - Seedrioru päevalaagri teisest nädalast

Hoorei me Seedrioru noored! Vaba mets meil kaitseja Elu ilus oled sa!Kuigi ilmataat ennustas halba ilma, olid Seedrioru päevalaagr...

Soomepoiss Raul Kuutma – in memoriam

Soomepoiss Raul Kuutma – in memoriam

Üks soomepoiste kauaaegne juhtfiguur ja soomepoiste ajaloo jäädvustaja Raul Kuutma lahkus 17. juulil teispoolsusesse. Ta sündis Vi...

Vabadusvõitleja Enn Tarto 1938-2021

Vabadusvõitleja Enn Tarto 1938-2021

18. juulil lahkus 82-aastasena poliitik, Kaitseliidu auliige, Tartu linna aukodanik ja Tartu Suurtähe kavaler Enn Tarto, kes oli v...

MÄRKMIK - Õnnestunud reklaam

MÄRKMIK - Õnnestunud reklaam

FOTO 1: Toidupoe leivariiulist vaatas otsa tuttav silmapaar, millel külge jäin kui naelutatult. Eks igaühe tähelepanu köidab ...

Projekti KESKUS Teade #105 - Annetaja tutvustus: Erik ja Sandra Küttis

Projekti KESKUS Teade #105 - Annetaja tutvustus: Erik ja Sandra Küttis

Eesti vaim ja sihikindlus innustavad KESKUSt entusiastlikult toetamaPikaajaline armastus loomade vastu ja tugev ettevõtlusvaim a...

PHOTOS - Seedrioru Week 2 - 2021

PHOTOS - Seedrioru Week 2 - 2021

Hoorei me Seedrioru noored!Vaba mets meil kaitsejaElu ilus oled sa!Our second week despite a menacing weather forecast, turned out...

Mõte pühapäevaks Mart Salumäelt - 25. juuli on Apostel Jaakobus vanema päev ehk jaagupipäev

Mõte pühapäevaks Mart Salumäelt - 25. juuli on Apostel Jaakobus vanema päev eh…

Leerilastelt olen ikka aegajalt küsinud, et kes oli Sebedeuse poegade isa. Väledamatel teist on juba vastus käes. Õigesti vastanud...

Suvelavastus „Naine Salamandri tähtkujust“ Jäneda mõisas

Suvelavastus „Naine Salamandri tähtkujust“ Jäneda mõisas

Jäneda Pullitalliteatris esietendus 10. juulil 2021 suvelavastus „Naine Salamandri tähtkujust. Jäneda viimase mõisaproua lugu“, ku...

Meelelahutus: Karla kalendrisaba - Kaks võimalust

Meelelahutus: Karla kalendrisaba - Kaks võimalust

Kas teate, see vabadus pole ikke kedagi asi. Kõik muutkui kiidavad teda, aga tegelikult on vabadus see kõige suurem orjus. Sa pead...

Estonian Foundation of Canada Employment Opportunity / Eesti Sihtkapital Kanadas Töökuulutus

Estonian Foundation of Canada Employment Opportunity / Eesti Sihtkapital Kanad…

The Estonian Foundation of Canada seeks an OFFICE AND MARKETING MANAGER who will lead marketing, communications and community/dono...

Eesti Elu Nr. 29 - 23. juuli 2021 - DIGILEHT

Eesti Elu Nr. 29 - 23. juuli 2021 - DIGILEHT

Vaadake, mida huvitavat saab lugeda 23. juuli 2021.a Eesti Elu /Estonian Life nädalalehest. Käesoleva nädala Eesti Elu ...

FOTOD - Lõuna Ontario liblikad

FOTOD - Lõuna Ontario liblikad

Juulikuised lilled õitsevad ja kohalikud liblikad lendavad enda lemmik taimete ja lillede õitele.Mõni poseerib rahulikult, mõni pr...

DIGITAL Estonian Life No. 29 - July 23, 2021Take a look at other digital issues here:
- Eesti Elu Nr. 28 - 16. juuli 2021 - DIGILEHT
Eesti Elu Nr. 27 - 9. juuli 2021 - DIGILEHT
Eesti Elu Nr. 26 -2. juuli 2021 - DIGILEHT

 

All issues with table of contents available here: https://issuu.com/estonianlife

Any questions or comments - email us at digi@eestielu.ca


 


This website is supported by Estonian Life subscribers, contribute by subscribing today! :)

MTÜ Lõimeleer kutsub kõiki vanu ja uusi Lõimeleeri sõpru laagrisse!

MTÜ Lõimeleer kutsub kõiki vanu ja uusi …

Lähenev suvi toob hulga häid uudiseid! Koroonasse nakatumine Eestis on olnud püsivas languses alate...

Eesti I Hingamislaulupidu

Eesti I Hingamislaulupidu

20. augustil toimub Põlvamaal Valgemetsa puhkekülas Eesti esimene Hingamislaulupidu „Kas Sa armasta...

30 aastat iseseisvumise taastamisest - jäädvustame mälestused

30 aastat iseseisvumise taastamisest - j…

Kaotame palju väärtuslikku, kui oma mälestusi-meenutusi ei jäädvusta. Augustis märgime 30 aastat Ee...

Algas Hiite kuvavõistlus 2021

Algas Hiite kuvavõistlus 2021

Algas Hiite kuvavõistlus, kuhu oodatakse fotosid hiitest ja teistest looduslikest pühapaikadest. Võ...

Osale kogumisvõistlusel „Kirjad minu elus“

Osale kogumisvõistlusel „Kirjad minu elu…

Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Kultuurilooline Arhiiv ja Ühendus Eesti Elulood kuulutasid möödunud a...

FOTOD - Imetore esimene nädal Seedrioru päevalaagris

FOTOD - Imetore esimene nädal Seedrioru …

Koroonaviirus on põntsu teinud meile kõikidele. Selle tõttu ei saanud Seedrioru lastelaager 2020. a...

FOTOD - Muljeid Laagri kohvikutepäevalt

FOTOD - Muljeid Laagri kohvikutepäevalt

Kuuldavasti said esimesed kohvikutepäevad Eestis alguse Hiiumaalt Kärdlast 2007. aastal. Väike...

FOTOD - Mustjala muusikafestival ehk külaplatsi tantsuringis „jalg valgeks“ ja siis Kärlasse „laulvat tuletõrjujat“ kuulama

FOTOD - Mustjala muusikafestival ehk kül…

Pikkade traditsioonidega - juba alates 1995. aastast toimuv Mustjala muusikafestival ootas ka sel s...

Järvi Linda muusikalireis Aasias läbi pandeemia lõppes võidurõõmsalt. Tähelepanu NY Times'ilt.

Järvi Linda muusikalireis Aasias läbi pa…

Kahel korral, 2019. ja 2020. aastate kevadkuupäevil, ilmusid Eesti Elu veergudel omapärased seiklus...

„Jah ja aamen“, Looja kiituseks - Vana-Andrese koguduse leeripühast

„Jah ja aamen“, Looja kiituseks - Vana-A…

,,Vahimees, ons palju veel ööd,“ küsib kannatuse katkemisel usurändaja. (Jesaja 21.11) Ja ootamises...

Olympic shooter Mart Klepp has joined the Toronto Rifle and Pistol Club

Olympic shooter Mart Klepp has joined th…

Mart Klepp, an internationally recognized Estonian-Canadian rifle shooter, has joined the Toronto E...

Fiction That Shapes the Physical World

Fiction That Shapes the Physical World

Words on the printed page can alter the bricks and mortar that we are surrounded by. Platform Nine ...

KESKUS Project Update (#105) - Donor Profile:  Erik and Sandra Küttis

KESKUS Project Update (#105) - Donor Pro…

  Estonian spirit and determination inspires enthusiastic support for KESKUSA longstanding lo...

Eesti Sihtkapital Kanadas 2020. stipendiaadid - Tiffany Hogg

Eesti Sihtkapital Kanadas 2020. stipendi…

Tiffany Hogg on üks Kanada eesti üliõpilastest, kes sai 2020. aasta ESK stipendiumi, mida rahastab ...

MÄRKMIK - Siitkaudu niitmisvõistlustele!

MÄRKMIK - Siitkaudu niitmisvõistlustele!

Kui su armas eesti keele ja kirjanduse õpetaja kutsub sind teatrisse, siis õige oleks ikka minna. P...

Vancouveri eestlaste surnuaiapüha Forest Lawn’i kalmistul

Vancouveri eestlaste surnuaiapüha Forest…

Vancouveri eestikeelsete koguduste ühine surnuaiapüha jumalateenistus, kauaaegne Vancouveri kogudus...

Take a Hike!: Experience Estonia on Foot Through its Walking Trails

Take a Hike!: Experience Estonia on Foot…

When considering any kind of travel to Estonia, it's appropriate that at least part of a trip would...

Mõte pühapäevaks Toronto Eesti Baptisti Koguduse pastor Timo Lige - Kirkusest kirkusesse

Mõte pühapäevaks Toronto Eesti Baptisti …

Sinu kohal koidab Issand ja sinu kohal nähakse Tema auhiilgust! Js 60:2Vahel tehakse nalja, et mõni...

Sofi Oksanen’s ‘Purge’ to premiere in Canada

Sofi Oksanen’s ‘Purge’ to premiere in Ca…

Finnish-Estonian writer Sofi Oksanen’s play “Purge” is premiering on July 15 in Fort McMurray, Cana...

TESS pidas Kotkajärvel minitalguid

TESS pidas Kotkajärvel minitalguid

Möödunud nädalavahetusel pidas Toronto Eesti Skaudisõprade Selts (TESS) minitalguid Kotkajärvel. Mi...

ÜEKNi tegus aasta

ÜEKNi tegus aasta

Hoolimata pandeemiaga kaasnevast suletud maailmast oli 2020.-2021. hooaeg Ülemaailmse Eesti Kesknõu...

Veebikonverents „Eesti keel ja kultuur maailmas VI“

Veebikonverents „Eesti keel ja kultuur m…

29. juunil toimus Worksupi keskkonnas veebikonverents „Eesti keel ja kultuur maailmas VI“, mille av...

Meelelahutus: Karla kalendrisaba - Rahakapi võti

Meelelahutus: Karla kalendrisaba - Rahak…

No nisukest asja ei ole minuga veel elus juhtund, kui täna ommuku juhtus. Ma kohe pean kõnelema ja ...

Eesti Elu Nr. 28 - 16. juuli 2021 - DIGILEHT

Eesti Elu Nr. 28 - 16. juuli 2021 - DIGI…

Vaadake, mida huvitavat saab lugeda 16. juuli 2021.a Eesti Elu /Estonian Life nädalalehest. ...

MARCUS KOLGA: FOREIGN DISINFORMATION AND GENOCIDE DENIAL IN CANADA’S SENATE: MARCUS KOLGA FOR INSIDE POLICY

MARCUS KOLGA: FOREIGN DISINFORMATION AND…

By mimicking the rhetorical tactics of the Chinese government, a few Senators managed to erode the ...

Suveooperi säravad etendused jätkuvad Katariina kirikus ka sel nädalavahetusel.

Suveooperi säravad etendused jätkuvad Ka…

Ooperimuusikat saab kuulata Tallinna vanalinna Püha Katariina kirikus (Vene 14a) nii homme kui üleh...

Sofi Oksaneni näidend „Puhastus“ esietendub Kanadas – virtuaaletendusi saab vaadata alates sellest nädalast ka Eestis.

Sofi Oksaneni näidend „Puhastus“ esieten…

Sofi Oksaneni menunäidendi „Puhastus“ Kanada esietendus on 15. juulil Fort McMurrays. Lavastus sünd...

Kogukonnatundest sündis uus saarefestival Vormsi Vaib

Kogukonnatundest sündis uus saarefestiva…

Üle aastate peetakse Vormsi saarel taas suurt keskset suvepidu, kui aktiivse saarerahva ühiste ping...

Uueks kindralkuberneriks nimetati Mary Simon

Uueks kindralkuberneriks nimetati Mary S…

6. juulil avati Vahtralehemaa ajaloos uus lehekülg. Nimelt Ottawast üle jõe Quebeci provintsis asuv...

Tokyo olümpial astub võistlustulle TEPPi auliige laskur Peeter Olesk

Tokyo olümpial astub võistlustulle TEPPi…

Peatselt algavatel Tokyo olümpiamängudel kuulub Eesti olümpiakoondisse ka hiljutine Euroopa meister...

Eesti Sihtkapital Kanadas 2020. stipendiaadid - Heili Poolsaar

Eesti Sihtkapital Kanadas 2020. stipendi…

Heili Poolsaar on üks Kanada eesti üliõpilastest, kes sai 2020. aasta ESK stipendiumi, mida ra...

Estonian Foundation in Canada scholarship fellow Aleksander Mell

Estonian Foundation in Canada scholarshi…

Aleksander Mell is an Estonian-Canadian university student who received a 2020 EFC Scholarship with...

FOTOD - Seedrioru päevalaagri teisest nädalast

FOTOD - Seedrioru päevalaagri teisest nä…

Hoorei me Seedrioru noored! Vaba mets meil kaitseja Elu ilus oled sa!Kuigi ilmataat ennustas halba ...

Projekti KESKUS Teade #105 - Annetaja tutvustus: Erik ja Sandra Küttis

Projekti KESKUS Teade #105 - Annetaja tu…

Eesti vaim ja sihikindlus innustavad KESKUSt entusiastlikult toetamaPikaajaline armastus loomade ...

PHOTOS - Seedrioru Week 2 - 2021

PHOTOS - Seedrioru Week 2 - 2021

Hoorei me Seedrioru noored!Vaba mets meil kaitsejaElu ilus oled sa!Our second week despite a menaci...

Estonian Foundation of Canada Employment Opportunity / Eesti Sihtkapital Kanadas Töökuulutus

Estonian Foundation of Canada Employment…

The Estonian Foundation of Canada seeks an OFFICE AND MARKETING MANAGER who will lead marketing, co...

FOTOD - Lõuna Ontario liblikad

FOTOD - Lõuna Ontario liblikad

Juulikuised lilled õitsevad ja kohalikud liblikad lendavad enda lemmik taimete ja lillede õitele.Mõ...

FOTOD - Imetore esimene nädal Seedrioru päevalaagris

FOTOD - Imetore esimene nädal Seedrioru …

Koroonaviirus on põntsu teinud meile kõikidele. Selle tõttu ei saanud Seedrioru lastelaager 2020. a...

„Jah ja aamen“, Looja kiituseks - Vana-Andrese koguduse leeripühast

„Jah ja aamen“, Looja kiituseks - Vana-A…

,,Vahimees, ons palju veel ööd,“ küsib kannatuse katkemisel usurändaja. (Jesaja 21.11) Ja ootamises...

Olympic shooter Mart Klepp has joined the Toronto Rifle and Pistol Club

Olympic shooter Mart Klepp has joined th…

Mart Klepp, an internationally recognized Estonian-Canadian rifle shooter, has joined the Toronto E...

KESKUS Project Update (#105) - Donor Profile:  Erik and Sandra Küttis

KESKUS Project Update (#105) - Donor Pro…

  Estonian spirit and determination inspires enthusiastic support for KESKUSA longstanding lo...

Eesti Sihtkapital Kanadas 2020. stipendiaadid - Tiffany Hogg

Eesti Sihtkapital Kanadas 2020. stipendi…

Tiffany Hogg on üks Kanada eesti üliõpilastest, kes sai 2020. aasta ESK stipendiumi, mida rahastab ...

Vancouveri eestlaste surnuaiapüha Forest Lawn’i kalmistul

Vancouveri eestlaste surnuaiapüha Forest…

Vancouveri eestikeelsete koguduste ühine surnuaiapüha jumalateenistus, kauaaegne Vancouveri kogudus...

TESS pidas Kotkajärvel minitalguid

TESS pidas Kotkajärvel minitalguid

Möödunud nädalavahetusel pidas Toronto Eesti Skaudisõprade Selts (TESS) minitalguid Kotkajärvel. Mi...

ÜEKNi tegus aasta

ÜEKNi tegus aasta

Hoolimata pandeemiaga kaasnevast suletud maailmast oli 2020.-2021. hooaeg Ülemaailmse Eesti Kesknõu...

Uueks kindralkuberneriks nimetati Mary Simon

Uueks kindralkuberneriks nimetati Mary S…

6. juulil avati Vahtralehemaa ajaloos uus lehekülg. Nimelt Ottawast üle jõe Quebeci provintsis asuv...

Projekti KESKUS Teade #104 - Tere, KESKUS käigus $2.8miljon KESKUSe heaks

Projekti KESKUS Teade #104 - Tere, KESKU…

Aitäh ja thank you igale annetajale kolmepäevases Tere, KESKUS! kapitalikogumise kampaanias osale...


This website is supported by Estonian Life subscribers, contribute by subscribing today! :)

Read more (click on the following topic): Life - Opinion

Solace in Schnitzel: Comforting Fare at Budapest Restaurant on the Danforth

Solace in Schnitzel: Comforting Fare at …

Lately, when it's not possible to go out and do much to relax, the food you cook — or the ...

100 aastat motospordi- ja motoharrastust Eesti Vabariigis. 1921-2021

100 aastat motospordi- ja motoharrastust…

Iseseisva Eesti Vabariigi esimene motovõistlus korraldati vaid kaks aastat pärast Vabaduss...

Soomepoiss Raul Kuutma – in memoriam

Soomepoiss Raul Kuutma – in memoriam

Üks soomepoiste kauaaegne juhtfiguur ja soomepoiste ajaloo jäädvustaja Raul Kuutma lahkus ...

Vabadusvõitleja Enn Tarto 1938-2021

Vabadusvõitleja Enn Tarto 1938-2021

18. juulil lahkus 82-aastasena poliitik, Kaitseliidu auliige, Tartu linna aukodanik ja Tar...

MÄRKMIK - Õnnestunud reklaam

MÄRKMIK - Õnnestunud reklaam

FOTO 1: Toidupoe leivariiulist vaatas otsa tuttav silmapaar, millel külge jäin kui na...

Meelelahutus: Karla kalendrisaba - Kaks võimalust

Meelelahutus: Karla kalendrisaba - Kaks …

Kas teate, see vabadus pole ikke kedagi asi. Kõik muutkui kiidavad teda, aga tegelikult on...

MÄRKMIK - Siitkaudu niitmisvõistlustele!

MÄRKMIK - Siitkaudu niitmisvõistlustele!

Kui su armas eesti keele ja kirjanduse õpetaja kutsub sind teatrisse, siis õige oleks ikka...

Take a Hike!: Experience Estonia on Foot Through its Walking Trails

Take a Hike!: Experience Estonia on Foot…

When considering any kind of travel to Estonia, it's appropriate that at least part of a t...

Meelelahutus: Karla kalendrisaba - Rahakapi võti

Meelelahutus: Karla kalendrisaba - Rahak…

No nisukest asja ei ole minuga veel elus juhtund, kui täna ommuku juhtus. Ma kohe pean kõn...

Käesolev veebileht on Eesti Elu paberlehe tellijate toetatud, toeta sinagi ja telli leht juba täna:)

 

Pärnu muusikafestivali tähthetkedest

Pärnu muusikafestivali tähthetkedest

Pärnu muusikafestival (11.-18. juulil 2021) Paavo Järvi juhatusel toimus traditsioonilisel...

Mõte pühapäevaks Mart Salumäelt - 25. juuli on Apostel Jaakobus vanema päev ehk jaagupipäev

Mõte pühapäevaks Mart Salumäelt - 25. ju…

Leerilastelt olen ikka aegajalt küsinud, et kes oli Sebedeuse poegade isa. Väledamatel tei...

Suvelavastus „Naine Salamandri tähtkujust“ Jäneda mõisas

Suvelavastus „Naine Salamandri tähtkujus…

Jäneda Pullitalliteatris esietendus 10. juulil 2021 suvelavastus „Naine Salamandri tähtkuj...

FOTOD - Muljeid Laagri kohvikutepäevalt

FOTOD - Muljeid Laagri kohvikutepäevalt

Kuuldavasti said esimesed kohvikutepäevad Eestis alguse Hiiumaalt Kärdlast 2007. aastal.&n...

FOTOD - Mustjala muusikafestival ehk külaplatsi tantsuringis „jalg valgeks“ ja siis Kärlasse „laulvat tuletõrjujat“ kuulama

FOTOD - Mustjala muusikafestival ehk kül…

Pikkade traditsioonidega - juba alates 1995. aastast toimuv Mustjala muusikafestival ootas...

Järvi Linda muusikalireis Aasias läbi pandeemia lõppes võidurõõmsalt. Tähelepanu NY Times'ilt.

Järvi Linda muusikalireis Aasias läbi pa…

Kahel korral, 2019. ja 2020. aastate kevadkuupäevil, ilmusid Eesti Elu veergudel omapärase...

Fiction That Shapes the Physical World

Fiction That Shapes the Physical World

Words on the printed page can alter the bricks and mortar that we are surrounded by. Platf...

Mõte pühapäevaks Toronto Eesti Baptisti Koguduse pastor Timo Lige - Kirkusest kirkusesse

Mõte pühapäevaks Toronto Eesti Baptisti …

Sinu kohal koidab Issand ja sinu kohal nähakse Tema auhiilgust! Js 60:2Vahel tehakse nalja...

Sofi Oksanen’s ‘Purge’ to premiere in Canada

Sofi Oksanen’s ‘Purge’ to premiere in Ca…

Finnish-Estonian writer Sofi Oksanen’s play “Purge” is premiering on July 15 in Fort McMur...

 
TEADE
Arvestades praeguse koroonaviiruse levikuga palume oma klientidel võimaluse korral Eesti Elu kontorisse isiklikult mitte tulla, vaid soovide ja murede korral helistada kontorisse 416-733-4550 või saata email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 

Estonian Life

Subscriptions

  
Subscribe to Estonian Life
and support the Estonian community
newspaper in Canada!


Subscriptions in Canada:

Annual - $160
Semi-annual - $87
Three months - $48
Digital - $95/year
Click here to Subscribe!

Payment options:
• By cash or cheque
at the Estonian Life office
Fund transfer
to Estonian Life account
at Estonian Credit Union or via 
their phone
(Phone# 416-465-4659)
• Cheque or money order
written out to 
Estonian Life
Interac e-Transfer® to
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 
PayPal/Credit Card

 
Report an event,
send your story or tip!

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 

 Where to buy
Estonian Life
single copies
in Toronto:

 

  • Estonian Life office (3 Madison Ave. / 310 Bloor St. W.)
  • Estonian House office (958 Broadview Ave)
  • Leaside Pharmacy (close to Suomi Koti, 795 Eglinton Ave. E.)

  

Subscribe now!

 

 
Report an event,
send your story or tip!

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 
Eesti Elu - 3 Madison Ave., Toronto, ON M5R 2S2 - Ajalehe Tellimine - Kuulutuste tellimine - Tel: 416-733-4550 - e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. - Editorial Policy
This material may not be published, broadcast, rewritten, or redistributed. ©2012 - 2021 Eesti Elu. All rights reserved.
Made by Confirmo