Balti jaamast väljus keelerong Narva

Haridus- ja teadusminsteeriumi keeleosakonna juhataja Piret Kärtner saatis teele esimese keelerongi. Foto: Arno Mikkor,  Integratsiooni Sihtasutus (2019)Haridus- ja teadusminsteeriumi keeleosakonna juhataja Piret Kärtner saatis teele esimese keelerongi. Foto: Arno Mikkor, Integratsiooni Sihtasutus (2019)

Teisipäeval, 24. septembril väljus Tallinnas Balti jaamast Narva suunas esimene keelerong, kus kõik soovijad said tasuta eesti keelt õppida.

 

Keelerong tegi sel nädalal teisipäevast neljapäevani iga päev ühe reisi Tallinnast Narva suunal ja Narvast tagasi Tallinnasse.

 

Keeleõpe toimus spetsiaalses vaguniosas, kus Integratsiooni Sihtasutuse Tallinna ja Narva eesti keele majade õpetajad viisid kogu rongisõidu ajal läbi erinevaid keeleõppemänge ja -harjutusi. Lisaks oli võimalik sõidu ajal saada keelenõu, saata oma armsale sõbrale keelerongi postkaart või kuulata taskuhäälinguid.

 

Haridus- ja Teadusministeeriumi keeleosakonna juhataja Piret Kärtner märkis rongi teelesaatmisel, et keeleõppe puhul on väga tähtis leida just endale sobiv viis õppimiseks. „Olgu selleks mõnus vestlus, põnev mäng, kõrvaklappidest kostev muusika või jutusaade, e-kursus või klassiruumis toimuv tund – peaasi on soov õppida. Keelerongi reisijad saavad kindlasti häid mõtteid, kuidas edaspidigi teel olles aega keeleõppega sisustada.“

 

Eesti keele rongi liikumisele andsid hoogu Haridus- ja Teadusministeerium, Integratsiooni Sihtasutus ja Elron.

 

Haridus- ja Teadusministeerium on kuulutanud 2019. a eesti keele aastaks, et arvukate sündmuste ja tegevustega väärtustada eesti keelt ning tähistada eesti keele mainimist riigikeelena sada aastat tagasi. 23.–29. septembril toimub Eesti Instituudi eestvedamisel üleilmne eesti keele nädal, millega kutsutakse kogu maailma üles eesti keelt õppima ja õpetama. (Allikas: Integratsiooni Sihtasutus)