Kuidas Kungla tantsupeol käis

Kungla tantsijad esinemiseks valmis. Pildil Miku Linkruus, Tiina Paluoja, Veiko Parming, Talvi Parming, Mark Merilo, Elin Marley, Eric Ruppert, Elli Kipper, Toomas Tammark, Triinu Aru, Aleks Kivi, Kariina Järve, Tiit Simonlatser (Tallinn), Maarika Org, Evely Ustav. (puudub Hans Soots) - foto: Peeter Põldre (2019)Kungla tantsijad esinemiseks valmis. Pildil Miku Linkruus, Tiina Paluoja, Veiko Parming, Talvi Parming, Mark Merilo, Elin Marley, Eric Ruppert, Elli Kipper, Toomas Tammark, Triinu Aru, Aleks Kivi, Kariina Järve, Tiit Simonlatser (Tallinn), Maarika Org, Evely Ustav. (puudub Hans Soots) - foto: Peeter Põldre (2019)

Esimene tantsupeo proov algas meie liigijuhi Rauno Zubko sõnadega: ,,Oleme siin, et pidu ja tantsu nautida“ ja et ,,ei ole probleeme, on ainult lahendusi.“ Ja nii mööduski meie võimas tantsupeo nädal. Rauno juhtis koos oma fantastiliste assistentidega meid rõõmsa ja positiivse meelega, hea hiiu huumoriga, kuid ka kindlalt, nii et saavutasime, mida oli vaja.

 

Meie (Toronto Kungla) tantsisime S4 liigis. Segarühmad on jagatud nelja liiki; S4 on nendest kõige lihtsamate tantsudega. Siiski ei olnud tantsud sugugi lihtsad ja konkurss tantsupeole tantsima saada oli tihe. Olime väga uhked ja õnnelikud, kui kevadel saime teada, et olime tantsupeole sisse saanud. Oleme ülimalt tänulikud Taimi Hooperile ja Talvi Parmingule, ilma kelleta me poleks suurpeole jõudnud! Meie liigis tantsis 64 kaheksapaarilist rühma, kelle hulgast neli oli välismaalt; lisaks Kunglale ka Vancouveri Kilplased, Helsingi Ülelahedad ja Stockholmi Virvel. Torontost läksime 15 tantsijaga ja laenasime Tallinnast ühe mehe veel juurde. Aitäh Tiit! Oled alati teretulnud meiega tantsima!

 

 

Ühisharjutused algasid pühapäeval, 30. juunil Pirita velodroomil. Tantsud olid juba väga selged - neid olime sügisest saadik õppinud. Nüüd tuli mustrid selgeks saada.


S4 oli suurim segarühmade liik - kokku 1024 tantsijat! Väljakul on olemas tähe- ja numbrimärgid ja knopkad kahemeetriste vahedega, mis aitavad tantsijal teada, kus ta peab olema. Ära peab aga õppima, millisel knopkal või milliste knopkade vahel pead täpselt mis sammu ajal olema. Liigijuht Rauno ja liigiasisstent Helle-Mare Kõmmus juhendasid tribüünilt, kust nägid tervet väljakut ja kõiki tantsijaid. Assistendid olid väljakul suurte tantsujooniste kaustadega ja juhtisid meid täpselt õigetele kohtadele. Liigijuhid teadsid joonistest rühmade asukohti, aga aitas ka, et igal rühmal olid seljas oma särgid. Nii et oli kergem näha, kes oli kus ja kes kuulusid kokku. Esimesel proovil esimese paari tunni jooksul oli meil niisugune tunne, et sellest pudrust ja kapsast (ja 1024 tantsijast) paari päevaga midagi välja ei tule. Aga varsti hakkasid mustrid ilmuma. (Pikemalt EE 23.aug. 2019 paberlehes)

 

 

Elin Marley, Toronto