FOTOD - Lõbus pärastlõuna jõulude ootel - külas üllatuskülaline koos prouaga

Liivi Laanemaa Maripuu tänamas Ehatare poolt lahket pererahvast – peo korraldajaid ja muidugi kingijagajaid. Foto: Ester Kivi (2019)Liivi Laanemaa Maripuu tänamas Ehatare poolt lahket pererahvast – peo korraldajaid ja muidugi kingijagajaid. Foto: Ester Kivi (2019)
Väljas valgustasid teid päikesekiired ja tuppa tungis jõuluärevus. Kui ootad külalisi, siis tihti on teadmatus, kui palju inimesi tegelikult kohale jõuab. Eestis oli juba aeg nii kaugele jõudnud, et võis toimingud lõpetada ja teleri ette end seada.

Samal ajal kogunes 5. detsembril teisel pool maakera lõbusale pärastlõunale Toronto Eesti Majja üle saja inimese. Tuli ka üllatuskülalisi, koguni kaks.

Häid mõtteid ja sõnumeid advendist tõi kuhjaga pastor Jüri Puusaag, kes pani meid kaasa mõtisklema headuse ja üksteisemõistmise radadel. Eesti külmlaua toite maitstes ja tänades Ülle Veltmanni ning abilisi, asusid peolised kuulama (hiljem ka kaasa laulma) Liina Purje-Lepiku valitud (tuntud ja tundmatuid) jõululaule. Kas teile meenub Heljo Liitoja ,,Jõulupäike, paista sa/sinna, kus mu õnnemaa/Kus kord ilma mureta/mängisin ma lapsena…“?! Rene Uferi ,,Jõulud on teel“ andis vihje järgnevale. ,,Vaateaknad tulvil mänguasju/ Jõuluvanal valge habe ees/Põdrad ootavad talt sõidukäsku/Armsad jõulud teel.“ (Pikemalt EE 13.12.2019 paber- või PDF-/digilehest)


Eda Oja, Toronto


Solist ja ühislaulmise juhtija Liina Purje-Lepik. Foto: Eda Oja (2019)Solist ja ühislaulmise juhtija Liina Purje-Lepik. Foto: Eda Oja (2019)
Jõuluvanaga (Enno Õunapuu) koos on pildil Mrs Claus (Eda Oja) ja AKEN komitee liikmed Maaja Matsoo, Ellen Leivat ja Maret Liik. Foto: Eda Oja erakogust (2019)Jõuluvanaga (Enno Õunapuu) koos on pildil Mrs Claus (Eda Oja) ja AKEN komitee liikmed Maaja Matsoo, Ellen Leivat ja Maret Liik. Foto: Eda Oja erakogust (2019)
Foto: Eda Oja (2019)Foto: Eda Oja (2019)

Vaimuliku sõnum Toronto Eesti Baptistikoguduse pastorilt Jüri Puusaagilt. Foto: Estar Kivi (2019)Vaimuliku sõnum Toronto Eesti Baptistikoguduse pastorilt Jüri Puusaagilt. Foto: Estar Kivi (2019)

Ühislaulude laulmine. Foto: Vaado Sarapuu (2019)Ühislaulude laulmine. Foto: Vaado Sarapuu (2019)

Ühislaulude laulmine. Foto: Vaado Sarapuu (2019)Ühislaulude laulmine. Foto: Vaado Sarapuu (2019)