Use social media:
Illustratsioon: Emilie Tamtik (2016)Illustratsioon: Emilie Tamtik (2016)
Nõrgematel hetketel oskan vahel praalida. Nigu varemgi kirjutatud, olen autodidakt. Sõna, mille teadmine toob mulle nati uhkust rinda. Põle ma kõrgkoolis käinud, nigu vist enamus tänapäeval.

Ets see-eest on. Noorsand on selline, kes oma hintelekti hoiab vaka all, ei soovi, nigu minagi, tähelepanu. Ah et miks ma siis kirjutan? Igav on mudu, eriti praegu. Järgneb sellest, mu arust loogiliselt, et Etsi külaskäigud on alati teretulnud. Peletavad igavust, lubab mõnusaid vilusoofilisi vestlusi, tõrjuvad kuiva, ülikaine igapäevase eemale.

Foto 1 - foro: Kairi SaarFoto 1 - foro: Kairi Saar
Foto 1: ,,Kes aasta viimasel päeval lumememme teeb, selle uus aasta tuleb eriti edukas.“ See olevat Keldrimäe vanasõna. Keldrimäe on asum Tallinna kesklinnas ning tütre ehitanud memme jäädvustanud Kairi Saar töötas Eesti Suursaatkonnas Washingtonis aastatel 2015-2019. Lumememm loodi veel vana aastanumbri sees, vana-aastaõhtul, kuid kuulutab rõõmsalt ja julgelt uut. Ta oli ilmaennustust vaadanud ja teadis, et suurt sulamuret ees ei paista. Et jääb soovima ja kuulutama rõõmsat uut kolmekuningapäevast veel tüki aega kauem. Foto: Kairi Saar

Muhu saarel tulid vana-aastaõhtul Madis Rehepapi pere külmas veest karastunud tinatükid välja sellistena. Mida võisid õnnevalajad loota neis näha? Pereisa Madis on muuseas õppinud Bentley Ülikoolis Bostonis, nüüd tegutseb töö kõrvalt Muhu Merepääste Seltsi juhatuses. Muhu saarel tulid vana-aastaõhtul Madis Rehepapi pere külmas veest karastunud tinatükid välja sellistena. Mida võisid õnnevalajad loota neis näha? Pereisa Madis on muuseas õppinud Bentley Ülikoolis Bostonis, nüüd tegutseb töö kõrvalt Muhu Merepääste Seltsi juhatuses.
Mis on piltidel? Valangud, vormid, aga mille? ÕNNE! Õnne tuleb otsida, õnn on valaja ja vaataja silmis. Õnnetina valamine uusaastaööl on mitusada aastat vana rahvakomme nii meil kui ka naabritel soomlastel ja lätlastel, sakslastel ja teistelgi. Õnnetina kuju järgi saab ennustada järgmise aasta sündmusi, mis loodetavasti toovad endaga kaasa rõõmupalangu ehk lõõma. Ega põneval ööl enam kaugel pole ka uusaasta koidupalang, taevalõõm!

Illustratsioon: Emilie Tamtik (2016)Illustratsioon: Emilie Tamtik (2016)
Ah, need elu pöörased pöörised! Eriti kaaludes hetkeseisu. Uue aasta tulekul on siin maal kombeks langetada neid, mida mina olen kaua nimetanud revolutsioonideks, mette resolutsioonideks. Viimased olla sellised, mis on lootusrikkad, ennast parandavad. Mul neid halbu elukombeid inämp olegi, piibu jätsin ammu maha, doktor Smirnoviga kohtan väga harva. Ja söön korralikult, isegi kui kunagine mehine rind on maakülgetõmbejõu tõttu ekvaatorini jõudnud. Peeglisse vaadates pole laita ega kurta. No mis eluparandamist siis vaja?

Foto: Kati Kiilaspea (2021)Foto: Kati Kiilaspea (2021) Kui juhtute olema Ehatare ning Eesti Kodu piirkonnas, võib teha retke lähedasse orgu, Highland Creek Parki, kust leiate kividest ausamba Toronto ülikooli Scarborough kolledži sissesõidutee äärest. Ausammas on tehtud osaliselt vana koolimaja kividest, mis seisis umbes selles paigas ning mida omas päris tuntud isik Toronto ajaloos, nimelt Lucy Swanton Doyle. Aga miks ta tähtis oli ning kuidas ta selle koha valis koolimaja ehitamiseks? Seda uurime kohe lähemalt.

Lucy Swanton Doyle sündis 1880. aastal iiri päritolu peresse ja kuna nende kultuurile olevat tammepuu väga tähtis sümbol, siis istutati hiljem pärast tema surma ta mälestuseks tammepuu sinnasamasse Highland Creek Parki, kus ta omas maad ning koolimaja. Swantoni perekond oli tuntud kui eriti lojaalsena Inglismaa kuninglikule perele, ehk siis ,,loyalistid“ ning sellel põhjusel pidid ta eelkäijad põgenema Ameerikast Kanadasse 18. sajandi lõpus. Ta töötas tolleaja Toronto ajalehe ,,Telegram“ reporterina kuni 1930. aastani ning oli respekteeritud kui hea ning aus ajakirjanik, kes kajastas kohalikke uudiseid tõetruult. On isegi nimetatud, et Lucy oli oma ajast eespool oma reportaažliku stiiliga. Hiljem kolis ta Bobcaygeonisse ning seal ta ka suri 1971. aastal ja on sinna maetud.

Kui klaaskuulid ja vilkuvad LED-tuled pole päris see, millest hing unistab, siis äkki riputaks jõulukuuse otsa hoopis mustreid 12. sajandist ehk umbes aastast 1121? Nii äratab huvi „Vana aja rõivas“ Facebookis ja Instagramis. Kui klaaskuulid ja vilkuvad LED-tuled pole päris see, millest hing unistab, siis äkki riputaks jõulukuuse otsa hoopis mustreid 12. sajandist ehk umbes aastast 1121? Nii äratab huvi „Vana aja rõivas“ Facebookis ja Instagramis.  

Selliseid pronkstraadist ja villasest lõngast kaunistusi valmistati Eesti ja Läänemere ümbruse naabermaade aladel muinasaja lõpus ja keskaja alguses. Ehk umbes 1000 aastat tagasi. Nende pronkstraadist keeratud spiraaltorukeste nimi on VASELISED, ainsus = VASELINE, sõnast VASK (copper) ja ka valgevask ehk messing (brass), millest neid algselt valmistati. (NB – Vaseline pole sama asi, mis vaseliin!)
Pronks = vase ja tina sulam. (Bronze = an alloy of copper + tin.) Messing (brass) = vask + tsink (zinc).

Illustratsioon: Emilie Tamtik (2016)Illustratsioon: Emilie Tamtik (2016)
Vaat mina olen, ku te pole veel aru saanud, peris kummaline. Teisipäev oli toomapäev, alati hingan kergendusega, et jälle üits aasta selja taga, ehk näen ka järgmist Toomast. Kuna talve algust kuulutav päev on vaid mõni päev jõuludest eemal. Mida tänavu jälle ei saa märkida, nigu harjunud, aga uue aasta tulekut saab ikke. See saab huvitav olema, eriti Aafrikas.

Nii et uue aasta huvides, nigu siin maal kombeks, esitan lootusi. Põhimõtteliselt olen positiivne ineme, mudu põleks ju vist nii kaua elanud. Ent on aasta lõppedes raske selline olla, kuna tulevik on ju teadmata ja tume. Seda isegi kristallkuulita, kaardimoori konsulteerimata. Ku eluaeg on uut aastat tervitatud plaanidega, ootustega, siis tänavu on seda raskem teha, isegi ennast sundides.

Vabadussõda. Kalevlaste Maleva juhid maleva väljaõppel Lasnamäel. Vasakult: 2. roodu pealik lipnik Otto Tief, kuulipildujate roodu pealik reamees Anton Õunapuu, maleva pealik lipnik Leopold Tõnson, lipnik Johan Triumph, jalamaakuulajate komando pealik lipnik Konstantin Pomerants (detsember 1918). Foto: Eesti Filmiarhiiv, Vikipeedia lehel „Kalevlaste Malev“.Vabadussõda. Kalevlaste Maleva juhid maleva väljaõppel Lasnamäel. Vasakult: 2. roodu pealik lipnik Otto Tief, kuulipildujate roodu pealik reamees Anton Õunapuu, maleva pealik lipnik Leopold Tõnson, lipnik Johan Triumph, jalamaakuulajate komando pealik lipnik Konstantin Pomerants (detsember 1918). Foto: Eesti Filmiarhiiv, Vikipeedia lehel „Kalevlaste Malev“.
Anton Õunapuu nimi on Kotkajärvel käijatele tuttav. Pealipuväljak on saanud oma nime võimlemisõpetajast Eesti skaudiliikumise rajaja auks. Juuresoleval fotol on ta vasakult teine, 103 aastat tagasi Vabadusõja tuisus. Ta langes neli kuud hiljem 31-aastasena lahingus 2. aprillil 1919 Petserimaal Pitalova (Suur-Bereznjuki) küla juures.

Kalevlaste Malev oli Tallinna spordiseltsi Kalev liikmetest moodustatud pataljon Eesti Vabadussõjas. Üksus formeeriti 20. detsembril 1918 Vabadussõja alguspäevil. Kalevlaste Maleva pataljon osales Vabadussõjas 38 lahingus nii Viru rindel, lõunarindel kui ka Landeswehri sõjas.

Kui suured sõidavad vahel seenele, siis väike Kaili käis kiivriga kõrvitsal.Kui suured sõidavad vahel seenele, siis väike Kaili käis kiivriga kõrvitsal. Kes sündis? Kaili Evelin Hildebrandt
Kus ja millal sündis? 17. veebruaril 2021 Toronto St. Joseph’s Health Centre'is – Samas haiglas, kus ema Kristiina ja vanaema Linda ka sündisid.
Kellele sündis? Ema Kristiina Kai (n. Nieländer) Hildebrandt ja isa Brian Robert Hildebrandt.
Vanavanemad: Emapoolsed on Vanaema Linda Nieländer (n. Toop) Torontos ja Vanaisa Lembit Nieländer Eloras. Isapoolsed vanavanemad on Grandma Cynthia Roberts ja Grandpa Bruce Hildebrandt, kes elavad Fonthillis, Niagaras.

Ella-Skai Kihnu saare titemütsi kaitsva kupli all. Tema vanavanaema Ella Korjus (n. Oad), kelle järgi tirtsuke nime sai, on pärit Siilu talust Linakülast Kihnust.Ella-Skai Kihnu saare titemütsi kaitsva kupli all. Tema vanavanaema Ella Korjus (n. Oad), kelle järgi tirtsuke nime sai, on pärit Siilu talust Linakülast Kihnust. Kes sündis? Ella-Skai Elisabet Revesz
Millal ja kus sündis? 27. veebruaril 2021 Sunnybrooki haiglas nagu õde ja vendki.
Kellele sündis? Leikki (Hess) Revesz ja Attila Revesz. Leikkit kutsutakse Ema ja Attilat Apa (isa ungari keeles).
Vanem õde ja vend: Raili Emilia on 5-aastane ja Attila Hendrik Revesz III, keda kutsutakse Hendrik, on 3-aastane.
Vanavanemad: Markus ja Eha Hess Thornhillis, keda kutsutakse Markus ja Atat. Teine, kauge vanaema on ,,Nagy“ Emilia Revesz, kes elab Győri linnas Ungaris. (Nagy on ungari keeles vanaema.)
Vana-vanavanemad: Ella Korjus (Mamma) Torontos ja Pille Hess (Vanavanaema) Hamiltonis.
Kuidas laps endale nime sai? Seletab ema Leikki: „Ta sai nime minu vanaema Ella ja Attila vanaema Elisabeti järgi, mille algne kirjapilt oli ungaripäraselt Erzsébet. Tahtsime lisada Skai, kuna meile meeldis, kuidas see kõlas koos nimega Ella.

FOTOD - Port Crediti sadam külmal jaanuarikuu hommikul

FOTOD - Port Crediti sadam külmal jaanuarikuu hommikul

Päike paistis, aga kraadiklaas näitas hommikul -15C. Port Crediti sadam oli huvitavalt jääes, nn jääpankookidega. Pardid ja luig...

#StandWithUkraine

#StandWithUkraine

The Central and Eastern European Council in Canada (CEEC), representing the interests of 4.5 million Canadians of Central and East...

The Estonian Ministry of Culture's latest plans to support integration

The Estonian Ministry of Culture's latest plans to support integration

Since the early 2000s, the Estonian government's attempts to bring more people to Estonia have grown into a hefty bundle of promot...

VEMU esitleb uut nägu brändinguteemalisel veebiseminaril

VEMU esitleb uut nägu brändinguteemalisel veebiseminaril

Väliseesti Muuseum, VEMU kutsub kõiki huvilisi 26. jaanuaril brändimisele pühendatud veebiseminarile ,,Looks Matter: Branding a Ne...

Eesti Lipu Selts kinkis Pekingi olümpiakoondisele komplekti Eesti lippe

Eesti Lipu Selts kinkis Pekingi olümpiakoondisele komplekti Eesti lippe

Eesti Lipu Selts andis Eesti Olümpiakomiteele üle traditsioonilise kingituse - komplekti erinevas suuruses Eesti lippe Eesti olümp...

Leedu vabaduse kaitsjate päeva tähistamine Ottawas

Leedu vabaduse kaitsjate päeva tähistamine Ottawas

Väga külmal 8. jaanuari hommikul olid Ottawa linnavalitsuse ees üksteise kõrval avatud kolm suurt mitmevärvilist riigilippu j...


This website is supported by Estonian Life subscribers, contribute by subscribing today! :)

Error: No articles to display

Projekti KESKUS Teade #119 - Annetajate tutvustus: Tiina ja Agu Ets

Projekti KESKUS Teade #119 - Annetajate tutvustus: Tiina ja Agu Ets

Investeerimine eesti kogukonna tulevikku on selle heitumatu abielupaari elutöö tipphetkKui küsida Tiina ja Agu Etsilt, milline o...

KESKUS Project Update (#120) - KESKUS Year-End Reflection

KESKUS Project Update (#120) - KESKUS Year-End Reflection

As 2021 draws to a close, we reflect on a remarkable year filled with community-building, progress, challenges and excitement. D...

KESKUS Project Update (#119) - Donor profile:  Tiina and Agu Ets

KESKUS Project Update (#119) - Donor profile: Tiina and Agu Ets

Culmination of life’s work for this intrepid couple is investing in the future of the Estonian communityIf you ask Tiina and Agu...

ÜEKNi tegevus teisel poolaastal 2021

ÜEKNi tegevus teisel poolaastal 2021

Ülemaailmse Eesti Kesknõukogu (ÜEKN) sügishooaeg möödus kiirelt ja teguderohkelt. Jätkuvalt on koostöö Eesti valitsusega ÜEKNi teg...

Mõte pühapäevaks Toronto Vana-Andrese koguduse õpetaja Kalle Kadakas - Rõõmupäästja

Mõte pühapäevaks Toronto Vana-Andrese koguduse õpetaja Kalle Kadakas - Rõõmupä…

9. Aga kui pidukorraldaja maitses vett, mis oli viinaks saanud, ega teadnud, kust see oli, kuna teenijad, kes vee olid toonud, tea...

Kommentaar - Et elu planeedil Maa saaks rahumeelseks muutuda 

Kommentaar - Et elu planeedil Maa saaks rahumeelseks muutuda 

Lisaks suurtele inimkaotustele rindel ja tagalas on mõlemad maailmasõjad tekitanud väga suuri kulutusi paljudes riikides sõdimis...

Kanada päevik - Tuigerdades kriisist kriisini

Kanada päevik - Tuigerdades kriisist kriisini

Ei saa Ontario poliitikuid sugugi kiita. Mis elu vähegi praegu talutavaks teeb, on taas keelatud. Lukustatud seis. Isegi juurdepää...

Sõna saba - TÕHUS

Sõna saba - TÕHUS

Kanadas räägitakse booster süstist, meil räägitakse TÕHUSTUSDOOSIST ehk järjekorras kolmandast, mida koroonaviiruse haiguse...

Avatud on Rahvusarhiivi taotlusvoor väliseesti kultuuripärandi kogumise, säilitamise, ja kättesaadavaks tegemisega seotud tegevustele

Avatud on Rahvusarhiivi taotlusvoor väliseesti kultuuripärandi kogumise, säili…

Rahvusarhiiv kuulutab välja toetuste taotlusvooru väliseesti kultuuripärandi kogumise, säilitamise ja kättesaadavaks tegemisega se...

Are Russians expecting to go to war?

Are Russians expecting to go to war?

That’s a question not easy to answer. The most recent survey in December 2021 by the Levada Centre shows that at least two out of ...

Meelelahutust: Volli veste -  Algus ja ots

Meelelahutust: Volli veste - Algus ja ots

Nõrgematel hetketel oskan vahel praalida. Nigu varemgi kirjutatud, olen autodidakt. Sõna, mille teadmine toob mulle nati uhkust ri...

Eesti Elu Nr. 2 - 14. jaanuar 2022 - DIGILEHT

Eesti Elu Nr. 2 - 14. jaanuar 2022 - DIGILEHT

Vaadake, mida huvitavat saab lugeda 14. jaanuar 2022.a Eesti Elu /Estonian Life nädalalehest. Käesoleva nädala Eesti Elu&nb...

Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides avaldab ERKÜ Henrik Visnapuu nimelise kultuuri- ja kirjandusauhinna võitja 2. jaanuaril, Henrik Visnapuu sünniaastapäeval / The Estonian American National Council announces 2022 Winner of the EANC Henrik Visnapuu Arts and

Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides avaldab ERKÜ Henrik Visnapuu nimelise kultuu…

Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides (ERKÜ) taasasutatud Henrik Visnapuu nimelise kultuuri- ja kirjandusauhinna saab kirjanik Elin To...

Uueks aastaks 2022

Uueks aastaks 2022

Demokraatlikkus, sallivus, leplikkus, rahumeelsus, püsivus, kollektiivsus, passiivsus ja staatilisus (positiivse varjundiga). Need...

Northern Birch Credit Union nimetati Toronto Star Readers’ Choice Awards poolt ühispankade professionaalsete teenuste pakkujate hulgas teemantvõitjaks! / Northern Birch Credit Union has been named the Diamond Winner in the Toronto Star Readers’ Choice Awa

Northern Birch Credit Union nimetati Toronto Star Readers’ Choice Awards poolt…

Täname kõiki liikmeid, kes meid nii kõrgelt hindavad ja oma hääle andsid! Tänu teile sai meist number üks!Mille poolest Northern B...


This website is supported by Estonian Life subscribers, contribute by subscribing today! :)

DIGITAL Estonian Life No. 2 - January 14, 2022Take a look at other digital issues here:
- Eesti Elu Nr. 1 - 7. jaanuar 2022 - DIGILEHT
Eesti Elu Nr. 51/52 - 23. detsember 2021 - DIGILEHT
Eesti Elu Nr. 50 - 17. detsember 2021 - DIGILEHT


 

All issues with table of contents available here: https://issuu.com/estonianlifeAny questions or comments - email us at digi@eestielu.ca


 

Error: No articles to display

Made from scratch: how volunteers and donations made Ehatare's Christmas fundraiser a smashing success

Made from scratch: how volunteers and do…

At the tail end of 2021, as the Omicron variant swept into Ontario and the number of cases rose exp...

Toitumisnõustaja Marika Blossfeldt annab nõu - Kuidas immuunsust tugevdada?

Toitumisnõustaja Marika Blossfeldt annab…

Talvisel ajal kipuvad ikka külmetushaigused ligi tükkima. Eriti koroonaajal on tähtis teadlikult om...

Projekti KESKUS Teade #119 - Annetajate tutvustus: Tiina ja Agu Ets

Projekti KESKUS Teade #119 - Annetajate …

Investeerimine eesti kogukonna tulevikku on selle heitumatu abielupaari elutöö tipphetkKui küsida...

UCC meets with Minister of International Development

UCC meets with Minister of International…

January 4, 2022. A Ukrainian Canadian Congress (UCC) delegation led by National President Alexandra...

Isade lugudest jutustav filmiprojekt soovib säilitada mälestusi ühest olulisest ajalooperioodist

Isade lugudest jutustav filmiprojekt soo…

Reet ja Tom Mae, õde ja vend, dokumentaalfilmi „Patterns of Freedom“ / „Vabaduse mustrid“ (2015) re...

5 places to try cabbage rolls in the GTA

5 places to try cabbage rolls in the GTA

Cabbage rolls have universal popularity, being regularly served out of kitchens from Korea to Bulga...

Mõte pühapäevaks Mart Salumäelt - Jeesus, kogu maailma valgus

Mõte pühapäevaks Mart Salumäelt - Jeesus…

Kolmekuningapäeva evangeelium (Mt 2:1-12) jutustab loo hommikumaa tähetarkadest, kes märkasid taeva...

Kanada päevik - Hukatusest

Kanada päevik - Hukatusest

Astusime kalendri järgi kolmandasse pandeemiaaastasse. Ning asjad ei paista sugugi olevat sellised,...

A passionate affection

A passionate affection

The frozen continent, Antarctica, has provided great inspiration for Montréal’s Valmar Kurol. He pu...

The far-left and the Kremlin

This writer has on occasion pointed to the mutually beneficial relationship between many European r...

Nähtud aastavahetusel

Nähtud aastavahetusel

Foto 1: ,,Kes aasta viimasel päeval lumememme teeb, selle uus aasta tuleb eriti edukas.“ See olevat...

Meelelahutust: Volli veste -  Pööreldes pöördel

Meelelahutust: Volli veste - Pööreldes …

Ah, need elu pöörased pöörised! Eriti kaaludes hetkeseisu. Uue aasta tulekul on siin maal kombeks l...

MÄRKMIK - Tarduv õnn - *Õnnevalang, õnnepalang*

MÄRKMIK - Tarduv õnn - *Õnnevalang, õnne…

Mis on piltidel? Valangud, vormid, aga mille? ÕNNE! Õnne tuleb otsida, õnn on valaja ja vaataj...

Tartu College’i laenuraamatukogu teadaan…

Seoses Ontario valitsuse uute piirangutega on raamatukogu suletud jaanuarikuu lõpuni. Kui olud luba...

Eesti Elu Nr. 1 - 7. jaanuar 2022 - DIGILEHT

Eesti Elu Nr. 1 - 7. jaanuar 2022 - DIGI…

Vaadake, mida huvitavat saab lugeda 7. jaanuar 2022.a Eesti Elu /Estonian Life nädalalehest. ...

Marcus Kolga: The West cannot concede an inch to Vladimir Putin

Marcus Kolga: The West cannot concede an…

While world leaders gathered virtually this month to discuss the surge of authoritarianism in recen...

FOTOD - Jõuluõhtu jumalateenistus Toronto Peetri kirikus 2021

FOTOD - Jõuluõhtu jumalateenistus Toront…

Reedel, 24. detsembril 2021.a toimus Toronto Peetri kirikus JÕULUÕHTU jumalateenistus. Teenis praos...

VIDEO - Vana-Andrese koguduse JÕULUÕHTU JUMALATEENISTUS - Detsember 2021

VIDEO - Vana-Andrese koguduse JÕULUÕHTU …

Järelvaatamiseks Toronto Vana-Andrese koguduse JÕULUÕHTU JUMALATEENISTUS - Detsember 2021.

Jõulutervitus Kanada eestlastelt 2021

Jõulutervitus Kanada eestlastelt 2021

„Soovime sugulastele, sõpradele, tuttavatele ja kõikidele rahvuskaaslastele üle maailma rõõmsaid jõ...

VIDEO - Aastalõputervitus eestlastele üle maailma - Välisminister Eva-Maria Liimets / Season’s greetings to Estonians across the world - Foreign Minister Eva-Maria Liimets

VIDEO - Aastalõputervitus eestlastele ül…

Aastalõputervitus eestlastele üle maailma.Välisminister Eva-Maria Liimets ja välisministeeriumi üle...

LISATUD JÕULUKONTSERTI VIDEO ja FOTOD - Eesti jõululaul kõlas EL jõulukontserdil Ottawas

LISATUD JÕULUKONTSERTI VIDEO ja FOTOD - …

Armastatud eesti jõululaul ,,Läbi sahiseva lume“ kõlas Ottawas 3. detsembril suures Notre-Dame Ba...

VIDEO - Jõulurõõm on südames

VIDEO - Jõulurõõm on südames

Toronto Eesti Baptistikogudus on kogukonnas tuntud oma iga-aastaste imeliste jõulukontsertide poole...

Lieutenant Governor’s 2021 holiday message

Lieutenant Governor’s 2021 holiday messa…

Former Premier Bill Davis once said: “the real promise of Ontario is still very much ahead of us,” ...

JÕULUJUTLUS - Ärge kartke

JÕULUJUTLUS - Ärge kartke

Jõuluööl kuulutas ingel Petlemma karjastele: „Ärge kartke! Sest vaata, ma kuulutan teile suurt...

FOTOD - Port Crediti sadam külmal jaanuarikuu hommikul

FOTOD - Port Crediti sadam külmal jaanua…

Päike paistis, aga kraadiklaas näitas hommikul -15C. Port Crediti sadam oli huvitavalt jääes, nn ...

#StandWithUkraine

#StandWithUkraine

The Central and Eastern European Council in Canada (CEEC), representing the interests of 4.5 millio...

Eesti Lipu Selts kinkis Pekingi olümpiakoondisele komplekti Eesti lippe

Eesti Lipu Selts kinkis Pekingi olümpiak…

Eesti Lipu Selts andis Eesti Olümpiakomiteele üle traditsioonilise kingituse - komplekti erinevas s...

Leedu vabaduse kaitsjate päeva tähistamine Ottawas

Leedu vabaduse kaitsjate päeva tähistami…

Väga külmal 8. jaanuari hommikul olid Ottawa linnavalitsuse ees üksteise kõrval avatud kolm su...

ÜEKNi tegevus teisel poolaastal 2021

ÜEKNi tegevus teisel poolaastal 2021

Ülemaailmse Eesti Kesknõukogu (ÜEKN) sügishooaeg möödus kiirelt ja teguderohkelt. Jätkuvalt on koos...

Uueks aastaks 2022

Uueks aastaks 2022

Demokraatlikkus, sallivus, leplikkus, rahumeelsus, püsivus, kollektiivsus, passiivsus ja staatilisu...

Northern Birch Credit Union nimetati Toronto Star Readers’ Choice Awards poolt ühispankade professionaalsete teenuste pakkujate hulgas teemantvõitjaks! / Northern Birch Credit Union has been named the Diamond Winner in the Toronto Star Readers’ Choice Awa

Northern Birch Credit Union nimetati Tor…

Täname kõiki liikmeid, kes meid nii kõrgelt hindavad ja oma hääle andsid! Tänu teile sai meist numb...

Made from scratch: how volunteers and donations made Ehatare's Christmas fundraiser a smashing success

Made from scratch: how volunteers and do…

At the tail end of 2021, as the Omicron variant swept into Ontario and the number of cases rose exp...

Projekti KESKUS Teade #119 - Annetajate tutvustus: Tiina ja Agu Ets

Projekti KESKUS Teade #119 - Annetajate …

Investeerimine eesti kogukonna tulevikku on selle heitumatu abielupaari elutöö tipphetkKui küsida...

UCC meets with Minister of International Development

UCC meets with Minister of International…

January 4, 2022. A Ukrainian Canadian Congress (UCC) delegation led by National President Alexandra...

FOTOD - Jõuluõhtu jumalateenistus Toronto Peetri kirikus 2021

FOTOD - Jõuluõhtu jumalateenistus Toront…

Reedel, 24. detsembril 2021.a toimus Toronto Peetri kirikus JÕULUÕHTU jumalateenistus. Teenis praos...

VIDEO - Vana-Andrese koguduse JÕULUÕHTU JUMALATEENISTUS - Detsember 2021

VIDEO - Vana-Andrese koguduse JÕULUÕHTU …

Järelvaatamiseks Toronto Vana-Andrese koguduse JÕULUÕHTU JUMALATEENISTUS - Detsember 2021.

Jõulutervitus Kanada eestlastelt 2021

Jõulutervitus Kanada eestlastelt 2021

„Soovime sugulastele, sõpradele, tuttavatele ja kõikidele rahvuskaaslastele üle maailma rõõmsaid jõ...

VIDEO - Aastalõputervitus eestlastele üle maailma - Välisminister Eva-Maria Liimets / Season’s greetings to Estonians across the world - Foreign Minister Eva-Maria Liimets

VIDEO - Aastalõputervitus eestlastele ül…

Aastalõputervitus eestlastele üle maailma.Välisminister Eva-Maria Liimets ja välisministeeriumi üle...

VIDEO - Jõulurõõm on südames

VIDEO - Jõulurõõm on südames

Toronto Eesti Baptistikogudus on kogukonnas tuntud oma iga-aastaste imeliste jõulukontsertide poole...

Lieutenant Governor’s 2021 holiday message

Lieutenant Governor’s 2021 holiday messa…

Former Premier Bill Davis once said: “the real promise of Ontario is still very much ahead of us,” ...

JÕULUJUTLUS - Ärge kartke

JÕULUJUTLUS - Ärge kartke

Jõuluööl kuulutas ingel Petlemma karjastele: „Ärge kartke! Sest vaata, ma kuulutan teile suurt...

Ehatare uudiseid - Detsember 2021

Ehatare uudiseid - Detsember 2021

Ehatares on olnud palju tegevust, vaatamata kõikidele meie praegustele olukordadele. Jõuluvana iseg...


This website is supported by Estonian Life subscribers, contribute by subscribing today! :)

Read more (click on the following topic): Life - Opinion

Kommentaar - Et elu planeedil Maa saaks rahumeelseks muutuda 

Kommentaar - Et elu planeedil Maa saaks …

Lisaks suurtele inimkaotustele rindel ja tagalas on mõlemad maailmasõjad tekitanud väga ...

Kanada päevik - Tuigerdades kriisist kriisini

Kanada päevik - Tuigerdades kriisist kri…

Ei saa Ontario poliitikuid sugugi kiita. Mis elu vähegi praegu talutavaks teeb, on taas ke...

Are Russians expecting to go to war?

Are Russians expecting to go to war?

That’s a question not easy to answer. The most recent survey in December 2021 by the Levad...

Meelelahutust: Volli veste -  Algus ja ots

Meelelahutust: Volli veste - Algus ja o…

Nõrgematel hetketel oskan vahel praalida. Nigu varemgi kirjutatud, olen autodidakt. Sõna, ...

Toitumisnõustaja Marika Blossfeldt annab nõu - Kuidas immuunsust tugevdada?

Toitumisnõustaja Marika Blossfeldt annab…

Talvisel ajal kipuvad ikka külmetushaigused ligi tükkima. Eriti koroonaajal on tähtis tead...

5 places to try cabbage rolls in the GTA

5 places to try cabbage rolls in the GTA

Cabbage rolls have universal popularity, being regularly served out of kitchens from Korea...

Kanada päevik - Hukatusest

Kanada päevik - Hukatusest

Astusime kalendri järgi kolmandasse pandeemiaaastasse. Ning asjad ei paista sugugi olevat ...

The far-left and the Kremlin

This writer has on occasion pointed to the mutually beneficial relationship between many E...

Nähtud aastavahetusel

Nähtud aastavahetusel

Foto 1: ,,Kes aasta viimasel päeval lumememme teeb, selle uus aasta tuleb eriti edukas.“ S...

Käesolev veebileht on Eesti Elu paberlehe tellijate toetatud, toeta sinagi ja telli leht juba täna:)

 

The Estonian Ministry of Culture's latest plans to support integration

The Estonian Ministry of Culture's lates…

Since the early 2000s, the Estonian government's attempts to bring more people to Estonia ...

VEMU esitleb uut nägu brändinguteemalisel veebiseminaril

VEMU esitleb uut nägu brändinguteemalise…

Väliseesti Muuseum, VEMU kutsub kõiki huvilisi 26. jaanuaril brändimisele pühendatud veebi...

Mõte pühapäevaks Toronto Vana-Andrese koguduse õpetaja Kalle Kadakas - Rõõmupäästja

Mõte pühapäevaks Toronto Vana-Andrese ko…

9. Aga kui pidukorraldaja maitses vett, mis oli viinaks saanud, ega teadnud, kust see oli,...

Sõna saba - TÕHUS

Sõna saba - TÕHUS

Kanadas räägitakse booster süstist, meil räägitakse TÕHUSTUSDOOSIST ehk järjekorras...

Avatud on Rahvusarhiivi taotlusvoor väliseesti kultuuripärandi kogumise, säilitamise, ja kättesaadavaks tegemisega seotud tegevustele

Avatud on Rahvusarhiivi taotlusvoor väli…

Rahvusarhiiv kuulutab välja toetuste taotlusvooru väliseesti kultuuripärandi kogumise, säi...

Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides avaldab ERKÜ Henrik Visnapuu nimelise kultuuri- ja kirjandusauhinna võitja 2. jaanuaril, Henrik Visnapuu sünniaastapäeval / The Estonian American National Council announces 2022 Winner of the EANC Henrik Visnapuu Arts and

Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides avalda…

Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides (ERKÜ) taasasutatud Henrik Visnapuu nimelise kultuuri- j...

Isade lugudest jutustav filmiprojekt soovib säilitada mälestusi ühest olulisest ajalooperioodist

Isade lugudest jutustav filmiprojekt soo…

Reet ja Tom Mae, õde ja vend, dokumentaalfilmi „Patterns of Freedom“ / „Vabaduse mustrid“ ...

Mõte pühapäevaks Mart Salumäelt - Jeesus, kogu maailma valgus

Mõte pühapäevaks Mart Salumäelt - Jeesus…

Kolmekuningapäeva evangeelium (Mt 2:1-12) jutustab loo hommikumaa tähetarkadest, kes märka...

A passionate affection

A passionate affection

The frozen continent, Antarctica, has provided great inspiration for Montréal’s Valmar Kur...

 
TEADE
Arvestades praeguse koroonaviiruse levikuga palume oma klientidel võimaluse korral Eesti Elu kontorisse isiklikult mitte tulla, vaid soovide ja murede korral helistada kontorisse 416-733-4550 või saata email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 

Estonian Life

Subscriptions

  
Subscribe to Estonian Life
and support the Estonian community
newspaper in Canada!


Subscriptions in Canada:

Annual - $160
Semi-annual - $87
Three months - $48
Digital - $95/year
Click here to Subscribe!

Payment options:
• By cash or cheque
at the Estonian Life office
Fund transfer
to Estonian Life account
at Estonian Credit Union or via 
their phone
(Phone# 416-465-4659)
• Cheque or money order
written out to 
Estonian Life
Interac e-Transfer® to
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 
PayPal/Credit Card

 
Report an event,
send your story or tip!

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 

 Where to buy
Estonian Life
single copies
in Toronto:

 

  • Estonian Life office (3 Madison Ave. / 310 Bloor St. W.)
  • Estonian House office (958 Broadview Ave)
  • Leaside Pharmacy (close to Suomi Koti, 795 Eglinton Ave. E.)

  

Subscribe now!

 

 
Report an event,
send your story or tip!

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 
Eesti Elu - 3 Madison Ave., Toronto, ON M5R 2S2 - Ajalehe Tellimine - Kuulutuste tellimine - Tel: 416-733-4550 - e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. - Editorial Policy
This material may not be published, broadcast, rewritten, or redistributed. ©2012 - 2021 Eesti Elu. All rights reserved.
Made by Confirmo