Use social media:

NÄDALA PORTREE - Noor muusik Ingmar Erik Kiviloo: „Ma usun, et mõelda tuleb suurelt“

Foto: erakogustFoto: erakogust
Tallinnas elav noor muusik, gümnaasiumi viimases klassis õppiv Ingmar Erik Kiviloo (17) on vaatamata noorele eale saavutanud märkimisväärselt palju nii kodumaal kui laias maailmas. Ta on tuttav ka paljudele Kanada ja Ameerika eestlastele oma mitmetelt esinemisreisidelt (vt. CV). Võimalik, et tulevikus võib ta end just sellel mandril õppimas-täiendamas näha, sest P.-Ameerika on ülikooli valikus kindlalt silmapiiril.

Ingmar ja ta ema Heidy Eskor-Kiviloo andsid heal meelel intervjuu Eesti Elule. Kuna noore muusiku päevad on täis tihedat tööd, oli ema Heidyl rohkem aega küsimustele vastata; nii sündisidki enamus vastuseid ema ja poja koostöös.

Kas tahaksite meenutada mõnd Kanada esinemisreisi?

Heidy: 2015.a. organiseerisin Kanadasse laste kontsertreisi – poja viiuliansambel „Võlukeeled“, tütre trummibänd „Trumm-It“ esinesid nii Torontos kui Seedrioru ja Jõekääru laagrites ning Whistleris Lääneranniku Eesti Päevadel. LEPile sõitis viiuliansambel ning Eestist lisandus poistebänd Wigla.
Ingmar koos kahe triokaaslase, Karoliina ja Ursulaga, võtsid 2018.a. osa Torontos mitmetest EV100 sündmustest ning soojendasid Toronto eestlaste südameid nii kontserdiga Tartu College’is, ballil Eesti Majas, suurel rahvapeol Sheraton Centre’is kui jumalateenistusel.

Viimasel aastal on Ingmar osalenud Kanadas mitmel online viiulikonkursil, kus ta on olnud päris edukas. Mitmete 2021 konkursside osas võib välja tuua kolm Kanadast korraldatut (vt. CV).

Praegu on plaan selline, et aasta pärast, kui gümnaasium on läbi, tahab Ingmar P.-Ameerikasse muusikat õppima minna.

Nagu mainisid, alustas Ingmar viiuliõpinguid 6 aastasena. Kas tundsid juba siis, et tegemist on eriti andeka lapsega, ja millal see äratundmine tuli?

Muusikavallas ei olnud küll erilist andekust silmipimestavalt näha. Ta oli andekas mitmetes valdkondades või oma oskuste poolest, ent 6aastasena oli ta muusika mõistes täiesti tavaline poiss, kes nii nagu enamik Eestis elavaid väikelapsi osales mitmetes kunsti- ja muusikaringides või spordiklubides. Ta laulis Eesti televisiooni muusikastuudios ning oli loomulik asjade käik, et õpib natuke üht või teist pilli. Meie peres pole ühtegi viiuldajat, mul oli pigem hirm, et nii nõudliku pilli valiku puhul lahtub esmane lapse soov ruttu. Ingmar ei alustanud pilliõpinguid klassikalise meetodi järgi muusikakoolis. Minu enda mälestused muusikakoolist olid sellised, et pigem soovisin analoogset rada vältida. Nii alustas Ingmar viiulimängu hoopis Suzuki-lapsena. Ajal, mil ta hakkas konkurssidel käima, muutus õppimise süsteem ning pühendumise tase. Igal juhul muusikut ei soovinud keegi meie perest temast kasvatada. Pigem oli mõte olla mitmes valdkonnas natuke enda rõõmuks „kodus“ ning harida hinge.

Ingmar: Aastaid tagasi ei arvanud, et minust saab muusik. Muusika on mulle alati meeldinud ja huvi pakkunud, kuid ei näinud ennast klassikalise muusikaga tegelemas ning lõpuks astusin aasta tagasi otsustavad sammud, et hakata ise muusikat looma. Harjutama peab palju ja kuna mulle meeldib muusikaga tegeleda ning eesmärgid on selged, siis pole mul probleeme ka palju harjutada. Vastumeelt selles osas pole. Päevas enamus ajast pärast kooli läheb muusikale ning olen selle üle tänulik, et mul selline võimalus on. Hetkedel, kui ise pille ei mängi või ei laula (näiteks bussiga sõites või kuhugi jalutades), kuulan alati teiste artistide muusikat. Palju erineva muusika kuulamine aitab ka muusikutel endil leida inspiratsiooni ja muusikalisi mõtteid oma enda muusikalise väljenduse suunas.

Esinemised, reisid, konkursid, võidud, diplomid, tunnustused... Küllap tead emana kõige paremini, mis on olnud kõige selle taga, kuna oled aastaid väsimatult tegelenud sündmuste korraldamise ning esinemis- ja konkursivõimaluste leidmisega. Kust võtad selle meeletu energia?

Heidy: Nähes, kui suurepärased on lapsed oma vaimujõus ja -ilus, siis on minupoolne rõõm nende lennule kaasa aidata. Ma tõesti naudin andekate laste heaks võimaluste loomist. Mõnikord on just esmalt utopistlikud ja ületamatud ideed reaalsuseks saanuna oma teel olnud valude tõttu kõige magusamateks viljadeks. Toon ühe näite: kes oleks võinud uneski näha, et lastel on võimalus osaleda meistriklassis maailmakuulsa viiuldaja Maxim Vengeroviga? Aga see toimus. Märkasin talvel juhuslikult prof. Vengerovi kodulehel teadet, et toimub konkurss ja ansamblitest valitakse välja üksikud. Ma ei öelnud lastele, õpetajale ega kellelegi teisele, et täitsin kõik paberid ning edastasin videod. Ühel heal päeval võttis minuga ühendust Maxim Vengerovi kunstiline produtsent ja ütles, et Ingmar-Karoliina-Ursula võitsid meistriklassi. Selline seik nende loomingulises biograafias on tulevikus palju väärt. Oli südamest hea meel, et õnnestus midagi taolist neile võimaldada.

Võitusid ja saavutusi on Ingmaril olnud tohutult – kas tahaksid tuua välja mõned, mis eriti olulised?

Olen alati arvanud, et kunst ei ole nagu kaugushüpe, kus on objektiivsed sentimeetrid ning mõõdetav tulemus. Nendest kümnetest saavutustest olulisem on Ingmari kui isiksuse areng, tema võit inimesena – jääda kauniks oma hingelt ning kaastundlikuks vaimult. Käime esinemas vanadekodudes, lastekodudes, haiglates. Need südamlikud kohtumised on palju olulisemad kui medal kapis. Oluline on oma loomingu kaudu ülendada nii ennast kui kuulajat. See kas on või siis ei ole. Mul on meeles selletalvine Ingmari muusikakooli tavakontsert Vanalinna Muusikamajas, kus ta mängis Debussy Kuuvalgust. See oli maagiline moment, missugust kooli muusikaõpetajate sõnutsi on nad üleüldse harva kuulnud, rääkimata lapse ühel õhtusel tavalisel esinemisel.

Tema võidud, stipendiumid ja muu objektiivne on ta loomingulisest biograafiast loetav. Küll ei ole sealt võimalik välja lugeda elamusi, rõõmu, vaimustust ja elujõudu pakkuvat toetust, mis on tulnud kõikidelt viiulireisidelt. Aastate kestel on sõidetud ju palju (Austraalia, USA, Kanada, Holland, Soome, Venemaa, Indoneesia, Prantsusmaa, Itaalia, Kreeka, Läti).

Mis on olnud viimase aja tähelepanuväärsemad sündmused?

Hiljutistest olulisematest sündmustest võib välja tuua selle, et Ingmar võeti vastu Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemia Noorteakadeemiasse viiuli erialal. Oma gümnaasiumis, Vanalinna Hariduskolleegiumis õpib ta lisaks viiulile ka Riho Esko Maimetsa juhendamisel heliloomingut ja kompositsiooni. Kevadel osales ta oma looga Uno Naissoo nimelisel heliloomingu konkursil, kus sai finaali ning talle omistati eripreemia. Paar aastat tagasi osales Ingmar Vivat Multitalendi konkursil ning ta valiti seal stipendiumi saanute hulka, käis Leipzigis ka galal esinemas.

Augustis toimus konkurss Tallinna Talent, kus Ingmar valiti 300 võistelnud noorest 20 parima hulka.
Praegu on ta „Eesti otsib superstaari“ saatesarja keerises. Tänaseks on ta seitsme parima hulka jõudnud. Konkurss kestab detsembri keskpaigani.

Hiljuti kutsuti Ingmar „Minu unistuste päev“ organisaatorite poolt koos musitseerima Alexela kontserdimaja lavale väikse piigaga, kelle unistuseks oli koos suurema muusikuga mängida. Sellised kutsed ja võimalused endast anda teevad rõõmu.

Tulevikuplaanidest...?

Sel aastal tuleb ennast tublisti näidata, võistelda, esineda ja loota, et see kõik viib lõpuks ülikoolis stipendiumini. Ilma selleta ei ole mõeldav Eestist nii kaugele ja kallile õppimisrajale sättida.
Edaspidise osas – lõhki rebida ennast ei saa. Kui laual on üldises plaanis muusika oma mitmetes avaldumisvormides, tuleb ühel hetkel millessegi rohkem panustada. Viiul, helilooming, produtseerimine ja laulmine. Miski peab viima südame. Mingil moel on mõeldav üht ja teist ühendada. Klassikamaailm on halastamatu. Valides ta kõrvale veel midagi muud, visatakse sind tõsisemate muusikute esipaneelist koheselt vähemate vendade sekka. Seetõttu peab hästi kaaluma, kuidas ja mis edasi. Ingmari viiuliõpetajad loodavad ja ootavad, et ta valib eksklusiivselt pilli, kuna see on senini olnud peaaegu et kogu ta elu, selles on ta hea ning oma esinemislaadi poolest poeb ta publiku südamesse.

Ingmar: Plaanid on suured, aga arvan, et suurimad unistused jätan hetkel saladuseks. Ilma ühegi kahtluseta jätkan muusikaga ja tegelen nii viiuli, lookirjutamise, laulmise, produtseerimise ja teiste instrumentide õppimisega. Peale gümnaasiumi lõpetamist kandideerin ülikooli just Ameerika Ühendriikides, kuna tunnen, et see on paik, kus oleks mul ideaalne oma teekonda jätkata. Tahaksin arendada tänapäeva muusikat selles suunas, nagu ise ette kujutan ja tean, et selleks vajan palju tahtejõudu ning ka teisi inimesi, kes sel rajal mulle toeks oleksid. Austan väga artiste, kes esitavad, kirjutavad ning produtseerivad enda lugusid ning just sellisena tahaksin ka mina tegutseda, üks sellistest artistidest oli George Michael, hetkel tegutseb ka tuntud artist nimega Charlie Puth, kes on ka õppinud ülikoolis muusikaproduktsiooni. Ma usun, et mõelda tuleb suurelt, milleks sihtida väikseid eesmärke, kui absoluutselt kõik on võimalik.Kaire Tensuda, TorontoCV

Ingmar Erik Kiviloo (17) - Vanalinna Muusikakooli muusikaharu 12. klassi viiuliõpilane. Õpetajad on Tereza Šmerling-Heinsaar, Mari Tampere-Bezrodny (EMTA Noorteakadeemias), lisaerialaks helilooming, juhenda Riho Esko Maimets. Ingmar õpib laulmist Anna Vinogradova juures (Anna Curly Swing Band) ja produtseerib lugusid (konsultant Margus Alviste).


- 2016 vabariiklikul keelpillimängijate konkursil „Noor instrumentalist“ teises vanusegrupis I koht regionaalses ja vabariiklikus voorus. Valiti ta Eesti Muusikaakadeemia žürii lemmikuks

- Maxima noorte talentide vabariikliku konkursi finaal kunstide kategoorias, Tulevikutalent 2015 nominent ning stipendiaat
- 2016 esindas Eestit Indoneesias Austral-Aasia ülemaailmsel festivalil. esinedes festivali avamisel ja Noorte Talentide kontserdil solistina
- 2018 novembris saavutas Soomes Sibeliusele pühendatud rahvusvahelisel konkursil JSFest oma vanuserühmas II koha (I välja ei antud). Samal konkursil saavutas trio koosseisus üldvõidu
- 2019 jaanuaris saavutas trio koosseisus Moskvas Gnessini nim. rahvusvahelisel keelpillikonkursil III koha
- 2019 novembris Tartus keelpillimängijate konkurss-festivali laureaat, eripreemia virtuoospala eest
- 2019 oktoobris osales eriprojektis MEZZO, mille tulemusena mängisid 4 noort solisti Mustpeade Majas ERSO muusikutest koosneva kammerkoosseisuga „Entre’ Acte“ kontserdil „Küpsed õunad ei kuku puust kaugele“.

​- Ingmar mängib viiuliansamblis „Võlukeeled“, on loonud-tegutsenud kooslustes „Pistik“, „Rhythm of Adventure“, gümnaasiumitasemel mitmes poistebändis erinevate lugude salvestuseks. Noorte bändide võitjana esines trummimängijana "Rhythm of Adventure"’is Nordea kontserdisaalis "Eesti laulu" lõppkontserdil (2014). 
- On õppinud 4 aastat Balti Filmi- ja Meediakoolis noorte stuudios filmitegemist; mänginud Mart Kivastiku filmis „Üks mu sõber“.
- On õppinud lisaks viiuli- ja trummimängule orelit, mängib ka kitarri, elektrikitarri ja klaverit. Põhikoolis oli Vanalinna Muusikakooli VHK keelpilliorkestri ning Püha Miikaeli Poistekoori liige, gümnaasiumis VHK Kammerkoori liige.

- Sooloesinemisi on olnud Šveitsis (2015) Noorte Talentide kontserdil, Kanadas Torontos ning LEPil Whistleris (2015), Bali saarel Suzuki Aasia-Austraalia konventsioonil (2016), Eesti Päevadel Adelaides (2016), Sydneys (2017) ning USA Eestlaste Idaranniku Päevadel Miamis ning kontserdil Boca Ratonis (2017), Soomes (2017). Ansambli liikmena on osalenud Briti Suzuki Galal Albert Hallis (2016)
- 2018.a. kolm kontsertreisi Lätti, Hollandisse ja Põhja-Ameerikasse (24 kontserti nii trio esimese viiuli kui solistina, sh esinemine New Yorki Lincoln Center’is)
- 2017 ja 2018 esines Tallinna Kammerfestivali noortelaval ning Talvefestivalil (PLMF).
- 2019 suvel esines Võlukeelte koosseisus ja solistina 8 laval Firenze, Provence’i ja Cremona rahvusvaheliste noorte keelpillimängijate festivalidel.
- Ingmar on saanud 2 korral Eesti Rahvuskultuurifondi stipendiumi, 2018 Rain Lõhmuse nim. fondist noorte annete toetamiseks.
- 2019 valiti noorte annete rahvusvahelisel konkursil Vivat Multitalent stipendiaadiks kutsega esineda Leipzigis toimunud galal. Stipendium võimaldas õppimise rahvusvahelises suvekoolis Kreekas
- (Pandeemia) eriolukorras alustas I2020. a kevadel soololauluõpinguid Anna Curly juures, heliloomingu kirjutamist Riho Esko Maimetsa ja Stig Rästa juures. 2021. a. kevadel avaldas videodena albumi enda kirjutatud 8 laulust.

Meistriklassid:
2016, 2019 - 2021 Anna Liisa Bezrodny (UK)
2016 - 2018 Mary Ann and Craig Mumm (USA, Metropolitan)
2019 - 2021 Maano Männi (Soome-Eesti)
2019 Jonathan Morton (UK)
2018 - 2021 Mari Tampere Bezrodny (Soome-Eesti)
2020 - 2021 Arvo Leibur (Eesti)
2021.a. kevadel trio (Ingmar, Karoliina, Ursula) koosseisus viiuli meistriklass ülemaailmselt tuntud Maxim Vengerovi juures.

Konkursid:
2019 Rahvusv. viiulikonkurss Zeus Kreekas (lühivormid) – III koht
2021 Kamerton - (Moskva, Venemaa) – laureaat, hõbemedal
2021 II rahvusv. klassik. muusika konkurss Viva Music All World (New York, USA) – laureaat, hõbemedal kutsega esineda Peterburis ja New Yorgis
2021 Rahvusv. moorte talentide konkurss Nouvelles Etoiles (Prantsusmaa) – II koht; (trio) – I koht
2021 North American Virtuoso International Music Competition (hõbemedal)
2021 Quebeci rahvusv. online muusikakonkurss (I koht, plaatinamedal)
2021 Rahvusv. muusikakonkurss Grand Metropolitan (Kanada) - I koht, kuldmedal
2021 Rahvusv. muusikakonkurss Iscart (Lugano, Šveits) (viiul) – II koht; (laulukategooria) – I koht; (trio) – I koht
2021 Saaremaa rahvusvaheline keelpillide suvekool – kapriiside võistlus II koht
2021 Uno Naissoo nim. heliloomingu konkursi finalist ja eripreemia
2021 Tallinna talent finalist sooloviiuli kategoorias, stipendium. Osales konkursil ka improvisatsiooni, levimuusika, ansamblite kategoorias.Pühalik keskpäev Tartus

Pühalik keskpäev Tartus

Paljud tartlased seavad juba aastaid 14. jaanuaril enne keskpäeva oma kodulinnas sammud või autorattad Tähtvere parki Vabadussõjas...

KESKUS Project Update (#121) - A new year and new team members!

KESKUS Project Update (#121) - A new year and new team members!

Three new board members, each with deep experience in their respective fields, have been appointed to the International Estonian...

We're Listening with EMW: the unexpected hip hop gem found in René Ufer and Lilian Treiberg's album *Unustuse tilk!*

We're Listening with EMW: the unexpected hip hop gem found in René Ufer and Li…

René Ufer and Lilian Treiberg's 1977 album Unustuse tilk! (translated literally as “A Drop of Forgetfulness!”) starts with languid...

Updated: Tere tulemast Seedrioru 2022: Ikka leian sõpru hulgana!

Updated: Tere tulemast Seedrioru 2022: Ikka leian sõpru hulgana!

YES, SEEDRIORU WILL HAVE CAMP IN 2022!!We are excited to share that the Seedrioru Board of Directors are in full planning mode for...

NÄDALA PORTREE - Lastekirjanik Kristiina Kass: „Astrid Lindgren turnis veel kõrges eas puude otsas. Minuski on veel palju uudishimu ja lapselikku elevust“

NÄDALA PORTREE - Lastekirjanik Kristiina Kass: „Astrid Lindgren turnis veel kõ…

Kristiina Kass (51), kelle üheks iidoliks on juba lapsest saadik olnud Astrid Lindgren, on Soomes elav eesti laste- ja noortekirja...

NÄDALA PORTREE - Estofiilist jalgpallitreener Jarmo Matikainen: „Mulle väga meeldivad Eesti toidud“

NÄDALA PORTREE - Estofiilist jalgpallitreener Jarmo Matikainen: „Mulle väga me…

Jarmo Matikainen on Soome jalgpallur ja jalgpallitreener, kes töötas neli aastat Eesti naiste jalgpallikoondise peatreenerina. Ta ...


This website is supported by Estonian Life subscribers, contribute by subscribing today! :)

Error: No articles to display

KESKUS Project Update (#121) - A new year and new team members!

KESKUS Project Update (#121) - A new year and new team members!

Three new board members, each with deep experience in their respective fields, have been appointed to the International Estonian...

Projekti KESKUS Teade #119 - Annetajate tutvustus: Tiina ja Agu Ets

Projekti KESKUS Teade #119 - Annetajate tutvustus: Tiina ja Agu Ets

Investeerimine eesti kogukonna tulevikku on selle heitumatu abielupaari elutöö tipphetkKui küsida Tiina ja Agu Etsilt, milline o...

KESKUS Project Update (#120) - KESKUS Year-End Reflection

KESKUS Project Update (#120) - KESKUS Year-End Reflection

As 2021 draws to a close, we reflect on a remarkable year filled with community-building, progress, challenges and excitement. D...

The Star Debate: Will sanctions against Vladimir Putin work?

The Star Debate: Will sanctions against Vladimir Putin work?

YES!As Vladimir Putin amasses over 100,000 troops and legions of tanks, missiles, and ships along Russia’s border with Ukraine, th...

Mõte pühapäevaks - Timo Lige - Jeesuse juurde...

Mõte pühapäevaks - Timo Lige - Jeesuse juurde...

Õhtu jõudes, kui päike oli loojunud, toodi Jeesuse juurde kõik haiged ja kurjast vaimust vaevatud. Ja ta tervendas paljusid, kes p...

MÄRKMIK - Linnud püünel

MÄRKMIK - Linnud püünel

Muusika ja teatri kõrgkooli SISSEASTUJA (kes tahab kooli õppima asuda ja on astunud uksest sisse, et sisseastumiseksameid sooritad...

„Talveromantika“: kontsert kahe Andresega

„Talveromantika“: kontsert kahe Andresega

ERSO juubelihooaeg jätkub uuel aastal uue hooga. 14. jaanuaril tõusid prožektorite valgusesse dirigent Andres Kaljuste ja tšelloar...

Toronto pensionärid ime ootel

Toronto pensionärid ime ootel

Need kaks viimast pandeemiaaastat on Toronto eesti pensionäridele olnud keerulised ja proovilepanevad. Igaüks meist tunneb puudust...

False flags, hoisted by the Kremlin

Observers have warned about a Russian false flag operation targeting Ukraine. It’s not an unreasonable prediction. One of the simp...

Meelelahutust: Volli veste -  Sajatamisest

Meelelahutust: Volli veste - Sajatamisest

Küll olen tänulik selle eest, et nii paljud tegid kindlaks nii Eestis ku paguluses, et emakeel oleks selge. Vanalelle osa ei saa s...

Eesti Elu Nr. 3 - 21. jaanuar 2022 - DIGILEHT

Eesti Elu Nr. 3 - 21. jaanuar 2022 - DIGILEHT

Vaadake, mida huvitavat saab lugeda 21. jaanuar 2022.a Eesti Elu /Estonian Life nädalalehest. Käesoleva nädala Eesti Elu&nb...

FOTOD - Päikeseline päev peale suurt lumesadu Jack Darling pargis

FOTOD - Päikeseline päev peale suurt lumesadu Jack Darling pargis

Päikeseline päev peale suurt lumesadu. Lastel oli koolivabapäev. Jack Darling pargi kelgutamise mägi pakkus palju lõbu värske ja...

FOTOD - Port Crediti lumesajus

FOTOD - Port Crediti lumesajus

Esmaspäeva, 17. jaanuari 2022.a hommik pakkus paljudele Ontariolastele valge üllatuse... Ööga oli maha sadanud pea meeteri paksu...

FOTOD - Port Crediti sadam külmal jaanuarikuu hommikul

FOTOD - Port Crediti sadam külmal jaanuarikuu hommikul

Päike paistis, aga kraadiklaas näitas hommikul -15C. Port Crediti sadam oli huvitavalt jääes, nn jääpankookidega. Pardid ja luig...

#StandWithUkraine

#StandWithUkraine

The Central and Eastern European Council in Canada (CEEC), representing the interests of 4.5 million Canadians of Central and East...


This website is supported by Estonian Life subscribers, contribute by subscribing today! :)

DIGITAL Estonian Life No. 3 - January 21, 2022Take a look at other digital issues here:
- Eesti Elu Nr. 2 - 14. jaanuar 2022 - DIGILEHT
Eesti Elu Nr. 1 - 7. jaanuar 2022 - DIGILEHT
Eesti Elu Nr. 51/52 - 23. detsember 2021 - DIGILEHT


 

All issues with table of contents available here: https://issuu.com/estonianlifeAny questions or comments - email us at digi@eestielu.ca


 

Error: No articles to display

The Estonian Ministry of Culture's latest plans to support integration

The Estonian Ministry of Culture's lates…

Since the early 2000s, the Estonian government's attempts to bring more people to Estonia have grow...

VEMU esitleb uut nägu brändinguteemalisel veebiseminaril

VEMU esitleb uut nägu brändinguteemalise…

Väliseesti Muuseum, VEMU kutsub kõiki huvilisi 26. jaanuaril brändimisele pühendatud veebiseminaril...

Eesti Lipu Selts kinkis Pekingi olümpiakoondisele komplekti Eesti lippe

Eesti Lipu Selts kinkis Pekingi olümpiak…

Eesti Lipu Selts andis Eesti Olümpiakomiteele üle traditsioonilise kingituse - komplekti erinevas s...

Leedu vabaduse kaitsjate päeva tähistamine Ottawas

Leedu vabaduse kaitsjate päeva tähistami…

Väga külmal 8. jaanuari hommikul olid Ottawa linnavalitsuse ees üksteise kõrval avatud kolm su...

ÜEKNi tegevus teisel poolaastal 2021

ÜEKNi tegevus teisel poolaastal 2021

Ülemaailmse Eesti Kesknõukogu (ÜEKN) sügishooaeg möödus kiirelt ja teguderohkelt. Jätkuvalt on koos...

Mõte pühapäevaks Toronto Vana-Andrese koguduse õpetaja Kalle Kadakas - Rõõmupäästja

Mõte pühapäevaks Toronto Vana-Andrese ko…

9. Aga kui pidukorraldaja maitses vett, mis oli viinaks saanud, ega teadnud, kust see oli, kuna tee...

Kommentaar - Et elu planeedil Maa saaks rahumeelseks muutuda 

Kommentaar - Et elu planeedil Maa saaks …

Lisaks suurtele inimkaotustele rindel ja tagalas on mõlemad maailmasõjad tekitanud väga suuri kul...

Kanada päevik - Tuigerdades kriisist kriisini

Kanada päevik - Tuigerdades kriisist kri…

Ei saa Ontario poliitikuid sugugi kiita. Mis elu vähegi praegu talutavaks teeb, on taas keelatud. L...

Sõna saba - TÕHUS

Sõna saba - TÕHUS

Kanadas räägitakse booster süstist, meil räägitakse TÕHUSTUSDOOSIST ehk järjekorras kolmanda...

Avatud on Rahvusarhiivi taotlusvoor väliseesti kultuuripärandi kogumise, säilitamise, ja kättesaadavaks tegemisega seotud tegevustele

Avatud on Rahvusarhiivi taotlusvoor väli…

Rahvusarhiiv kuulutab välja toetuste taotlusvooru väliseesti kultuuripärandi kogumise, säilitamise ...

Are Russians expecting to go to war?

Are Russians expecting to go to war?

That’s a question not easy to answer. The most recent survey in December 2021 by the Levada Centre ...

Meelelahutust: Volli veste -  Algus ja ots

Meelelahutust: Volli veste - Algus ja o…

Nõrgematel hetketel oskan vahel praalida. Nigu varemgi kirjutatud, olen autodidakt. Sõna, mille tea...

Eesti Elu Nr. 2 - 14. jaanuar 2022 - DIGILEHT

Eesti Elu Nr. 2 - 14. jaanuar 2022 - DIG…

Vaadake, mida huvitavat saab lugeda 14. jaanuar 2022.a Eesti Elu /Estonian Life nädalalehest.&nbs...

Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides avaldab ERKÜ Henrik Visnapuu nimelise kultuuri- ja kirjandusauhinna võitja 2. jaanuaril, Henrik Visnapuu sünniaastapäeval / The Estonian American National Council announces 2022 Winner of the EANC Henrik Visnapuu Arts and

Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides avalda…

Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides (ERKÜ) taasasutatud Henrik Visnapuu nimelise kultuuri- ja kirjand...

Uueks aastaks 2022

Uueks aastaks 2022

Demokraatlikkus, sallivus, leplikkus, rahumeelsus, püsivus, kollektiivsus, passiivsus ja staatilisu...

Northern Birch Credit Union nimetati Toronto Star Readers’ Choice Awards poolt ühispankade professionaalsete teenuste pakkujate hulgas teemantvõitjaks! / Northern Birch Credit Union has been named the Diamond Winner in the Toronto Star Readers’ Choice Awa

Northern Birch Credit Union nimetati Tor…

Täname kõiki liikmeid, kes meid nii kõrgelt hindavad ja oma hääle andsid! Tänu teile sai meist numb...

Made from scratch: how volunteers and donations made Ehatare's Christmas fundraiser a smashing success

Made from scratch: how volunteers and do…

At the tail end of 2021, as the Omicron variant swept into Ontario and the number of cases rose exp...

Toitumisnõustaja Marika Blossfeldt annab nõu - Kuidas immuunsust tugevdada?

Toitumisnõustaja Marika Blossfeldt annab…

Talvisel ajal kipuvad ikka külmetushaigused ligi tükkima. Eriti koroonaajal on tähtis teadlikult om...

Projekti KESKUS Teade #119 - Annetajate tutvustus: Tiina ja Agu Ets

Projekti KESKUS Teade #119 - Annetajate …

Investeerimine eesti kogukonna tulevikku on selle heitumatu abielupaari elutöö tipphetkKui küsida...

UCC meets with Minister of International Development

UCC meets with Minister of International…

January 4, 2022. A Ukrainian Canadian Congress (UCC) delegation led by National President Alexandra...

Isade lugudest jutustav filmiprojekt soovib säilitada mälestusi ühest olulisest ajalooperioodist

Isade lugudest jutustav filmiprojekt soo…

Reet ja Tom Mae, õde ja vend, dokumentaalfilmi „Patterns of Freedom“ / „Vabaduse mustrid“ (2015) re...

5 places to try cabbage rolls in the GTA

5 places to try cabbage rolls in the GTA

Cabbage rolls have universal popularity, being regularly served out of kitchens from Korea to Bulga...

Mõte pühapäevaks Mart Salumäelt - Jeesus, kogu maailma valgus

Mõte pühapäevaks Mart Salumäelt - Jeesus…

Kolmekuningapäeva evangeelium (Mt 2:1-12) jutustab loo hommikumaa tähetarkadest, kes märkasid taeva...

Kanada päevik - Hukatusest

Kanada päevik - Hukatusest

Astusime kalendri järgi kolmandasse pandeemiaaastasse. Ning asjad ei paista sugugi olevat sellised,...

Pühalik keskpäev Tartus

Pühalik keskpäev Tartus

Paljud tartlased seavad juba aastaid 14. jaanuaril enne keskpäeva oma kodulinnas sammud või autorat...

KESKUS Project Update (#121) - A new year and new team members!

KESKUS Project Update (#121) - A new yea…

Three new board members, each with deep experience in their respective fields, have been appointe...

Updated: Tere tulemast Seedrioru 2022: Ikka leian sõpru hulgana!

Updated: Tere tulemast Seedrioru 2022: I…

YES, SEEDRIORU WILL HAVE CAMP IN 2022!!We are excited to share that the Seedrioru Board of Director...

Toronto pensionärid ime ootel

Toronto pensionärid ime ootel

Need kaks viimast pandeemiaaastat on Toronto eesti pensionäridele olnud keerulised ja proovilepanev...

FOTOD - Päikeseline päev peale suurt lumesadu Jack Darling pargis

FOTOD - Päikeseline päev peale suurt lum…

Päikeseline päev peale suurt lumesadu. Lastel oli koolivabapäev. Jack Darling pargi kelgutamise m...

FOTOD - Port Crediti lumesajus

FOTOD - Port Crediti lumesajus

Esmaspäeva, 17. jaanuari 2022.a hommik pakkus paljudele Ontariolastele valge üllatuse... Ööga oli...

FOTOD - Port Crediti sadam külmal jaanuarikuu hommikul

FOTOD - Port Crediti sadam külmal jaanua…

Päike paistis, aga kraadiklaas näitas hommikul -15C. Port Crediti sadam oli huvitavalt jääes, nn ...

#StandWithUkraine

#StandWithUkraine

The Central and Eastern European Council in Canada (CEEC), representing the interests of 4.5 millio...

Eesti Lipu Selts kinkis Pekingi olümpiakoondisele komplekti Eesti lippe

Eesti Lipu Selts kinkis Pekingi olümpiak…

Eesti Lipu Selts andis Eesti Olümpiakomiteele üle traditsioonilise kingituse - komplekti erinevas s...

Leedu vabaduse kaitsjate päeva tähistamine Ottawas

Leedu vabaduse kaitsjate päeva tähistami…

Väga külmal 8. jaanuari hommikul olid Ottawa linnavalitsuse ees üksteise kõrval avatud kolm su...

ÜEKNi tegevus teisel poolaastal 2021

ÜEKNi tegevus teisel poolaastal 2021

Ülemaailmse Eesti Kesknõukogu (ÜEKN) sügishooaeg möödus kiirelt ja teguderohkelt. Jätkuvalt on koos...

Uueks aastaks 2022

Uueks aastaks 2022

Demokraatlikkus, sallivus, leplikkus, rahumeelsus, püsivus, kollektiivsus, passiivsus ja staatilisu...

Northern Birch Credit Union nimetati Toronto Star Readers’ Choice Awards poolt ühispankade professionaalsete teenuste pakkujate hulgas teemantvõitjaks! / Northern Birch Credit Union has been named the Diamond Winner in the Toronto Star Readers’ Choice Awa

Northern Birch Credit Union nimetati Tor…

Täname kõiki liikmeid, kes meid nii kõrgelt hindavad ja oma hääle andsid! Tänu teile sai meist numb...

Made from scratch: how volunteers and donations made Ehatare's Christmas fundraiser a smashing success

Made from scratch: how volunteers and do…

At the tail end of 2021, as the Omicron variant swept into Ontario and the number of cases rose exp...

Projekti KESKUS Teade #119 - Annetajate tutvustus: Tiina ja Agu Ets

Projekti KESKUS Teade #119 - Annetajate …

Investeerimine eesti kogukonna tulevikku on selle heitumatu abielupaari elutöö tipphetkKui küsida...

UCC meets with Minister of International Development

UCC meets with Minister of International…

January 4, 2022. A Ukrainian Canadian Congress (UCC) delegation led by National President Alexandra...

FOTOD - Jõuluõhtu jumalateenistus Toronto Peetri kirikus 2021

FOTOD - Jõuluõhtu jumalateenistus Toront…

Reedel, 24. detsembril 2021.a toimus Toronto Peetri kirikus JÕULUÕHTU jumalateenistus. Teenis praos...

VIDEO - Vana-Andrese koguduse JÕULUÕHTU JUMALATEENISTUS - Detsember 2021

VIDEO - Vana-Andrese koguduse JÕULUÕHTU …

Järelvaatamiseks Toronto Vana-Andrese koguduse JÕULUÕHTU JUMALATEENISTUS - Detsember 2021.


This website is supported by Estonian Life subscribers, contribute by subscribing today! :)

Read more (click on the following topic): Life - Opinion

NÄDALA PORTREE - Lastekirjanik Kristiina Kass: „Astrid Lindgren turnis veel kõrges eas puude otsas. Minuski on veel palju uudishimu ja lapselikku elevust“

NÄDALA PORTREE - Lastekirjanik Kristiina…

Kristiina Kass (51), kelle üheks iidoliks on juba lapsest saadik olnud Astrid Lindgren, on...

NÄDALA PORTREE - Estofiilist jalgpallitreener Jarmo Matikainen: „Mulle väga meeldivad Eesti toidud“

NÄDALA PORTREE - Estofiilist jalgpallitr…

Jarmo Matikainen on Soome jalgpallur ja jalgpallitreener, kes töötas neli aastat Eesti nai...

The Star Debate: Will sanctions against Vladimir Putin work?

The Star Debate: Will sanctions against …

YES!As Vladimir Putin amasses over 100,000 troops and legions of tanks, missiles, and ship...

MÄRKMIK - Linnud püünel

MÄRKMIK - Linnud püünel

Muusika ja teatri kõrgkooli SISSEASTUJA (kes tahab kooli õppima asuda ja on astunud uksest...

False flags, hoisted by the Kremlin

Observers have warned about a Russian false flag operation targeting Ukraine. It’s not an ...

Meelelahutust: Volli veste -  Sajatamisest

Meelelahutust: Volli veste - Sajatamise…

Küll olen tänulik selle eest, et nii paljud tegid kindlaks nii Eestis ku paguluses, et ema...

Kommentaar - Et elu planeedil Maa saaks rahumeelseks muutuda 

Kommentaar - Et elu planeedil Maa saaks …

Lisaks suurtele inimkaotustele rindel ja tagalas on mõlemad maailmasõjad tekitanud väga ...

Kanada päevik - Tuigerdades kriisist kriisini

Kanada päevik - Tuigerdades kriisist kri…

Ei saa Ontario poliitikuid sugugi kiita. Mis elu vähegi praegu talutavaks teeb, on taas ke...

Are Russians expecting to go to war?

Are Russians expecting to go to war?

That’s a question not easy to answer. The most recent survey in December 2021 by the Levad...

Käesolev veebileht on Eesti Elu paberlehe tellijate toetatud, toeta sinagi ja telli leht juba täna:)

 

We're Listening with EMW: the unexpected hip hop gem found in René Ufer and Lilian Treiberg's album *Unustuse tilk!*

We're Listening with EMW: the unexpected…

René Ufer and Lilian Treiberg's 1977 album Unustuse tilk! (translated literally as “A Drop...

Mõte pühapäevaks - Timo Lige - Jeesuse juurde...

Mõte pühapäevaks - Timo Lige - Jeesuse j…

Õhtu jõudes, kui päike oli loojunud, toodi Jeesuse juurde kõik haiged ja kurjast vaimust v...

„Talveromantika“: kontsert kahe Andresega

„Talveromantika“: kontsert kahe Andreseg…

ERSO juubelihooaeg jätkub uuel aastal uue hooga. 14. jaanuaril tõusid prožektorite valguse...

The Estonian Ministry of Culture's latest plans to support integration

The Estonian Ministry of Culture's lates…

Since the early 2000s, the Estonian government's attempts to bring more people to Estonia ...

VEMU esitleb uut nägu brändinguteemalisel veebiseminaril

VEMU esitleb uut nägu brändinguteemalise…

Väliseesti Muuseum, VEMU kutsub kõiki huvilisi 26. jaanuaril brändimisele pühendatud veebi...

Mõte pühapäevaks Toronto Vana-Andrese koguduse õpetaja Kalle Kadakas - Rõõmupäästja

Mõte pühapäevaks Toronto Vana-Andrese ko…

9. Aga kui pidukorraldaja maitses vett, mis oli viinaks saanud, ega teadnud, kust see oli,...

Sõna saba - TÕHUS

Sõna saba - TÕHUS

Kanadas räägitakse booster süstist, meil räägitakse TÕHUSTUSDOOSIST ehk järjekorras...

Avatud on Rahvusarhiivi taotlusvoor väliseesti kultuuripärandi kogumise, säilitamise, ja kättesaadavaks tegemisega seotud tegevustele

Avatud on Rahvusarhiivi taotlusvoor väli…

Rahvusarhiiv kuulutab välja toetuste taotlusvooru väliseesti kultuuripärandi kogumise, säi...

Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides avaldab ERKÜ Henrik Visnapuu nimelise kultuuri- ja kirjandusauhinna võitja 2. jaanuaril, Henrik Visnapuu sünniaastapäeval / The Estonian American National Council announces 2022 Winner of the EANC Henrik Visnapuu Arts and

Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides avalda…

Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides (ERKÜ) taasasutatud Henrik Visnapuu nimelise kultuuri- j...

 
TEADE
Arvestades praeguse koroonaviiruse levikuga palume oma klientidel võimaluse korral Eesti Elu kontorisse isiklikult mitte tulla, vaid soovide ja murede korral helistada kontorisse 416-733-4550 või saata email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 

Estonian Life

Subscriptions

  
Subscribe to Estonian Life
and support the Estonian community
newspaper in Canada!


Subscriptions in Canada:

Annual - $160
Semi-annual - $87
Three months - $48
Digital - $95/year
Click here to Subscribe!

Payment options:
• By cash or cheque
at the Estonian Life office
Fund transfer
to Estonian Life account
at Estonian Credit Union or via 
their phone
(Phone# 416-465-4659)
• Cheque or money order
written out to 
Estonian Life
Interac e-Transfer® to
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 
PayPal/Credit Card

 
Report an event,
send your story or tip!

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 

 Where to buy
Estonian Life
single copies
in Toronto:

 

  • Estonian Life office (3 Madison Ave. / 310 Bloor St. W.)
  • Estonian House office (958 Broadview Ave)
  • Leaside Pharmacy (close to Suomi Koti, 795 Eglinton Ave. E.)

  

Subscribe now!

 

 
Report an event,
send your story or tip!

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 
Eesti Elu - 3 Madison Ave., Toronto, ON M5R 2S2 - Ajalehe Tellimine - Kuulutuste tellimine - Tel: 416-733-4550 - e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. - Editorial Policy
This material may not be published, broadcast, rewritten, or redistributed. ©2012 - 2021 Eesti Elu. All rights reserved.
Made by Confirmo