Use social media:

NÄDALA PORTREE - Noor muusik Ingmar Erik Kiviloo: „Ma usun, et mõelda tuleb suurelt“

Foto: erakogustFoto: erakogust
Tallinnas elav noor muusik, gümnaasiumi viimases klassis õppiv Ingmar Erik Kiviloo (17) on vaatamata noorele eale saavutanud märkimisväärselt palju nii kodumaal kui laias maailmas. Ta on tuttav ka paljudele Kanada ja Ameerika eestlastele oma mitmetelt esinemisreisidelt (vt. CV). Võimalik, et tulevikus võib ta end just sellel mandril õppimas-täiendamas näha, sest P.-Ameerika on ülikooli valikus kindlalt silmapiiril.

Ingmar ja ta ema Heidy Eskor-Kiviloo andsid heal meelel intervjuu Eesti Elule. Kuna noore muusiku päevad on täis tihedat tööd, oli ema Heidyl rohkem aega küsimustele vastata; nii sündisidki enamus vastuseid ema ja poja koostöös.

Kas tahaksite meenutada mõnd Kanada esinemisreisi?

Heidy: 2015.a. organiseerisin Kanadasse laste kontsertreisi – poja viiuliansambel „Võlukeeled“, tütre trummibänd „Trumm-It“ esinesid nii Torontos kui Seedrioru ja Jõekääru laagrites ning Whistleris Lääneranniku Eesti Päevadel. LEPile sõitis viiuliansambel ning Eestist lisandus poistebänd Wigla.
Ingmar koos kahe triokaaslase, Karoliina ja Ursulaga, võtsid 2018.a. osa Torontos mitmetest EV100 sündmustest ning soojendasid Toronto eestlaste südameid nii kontserdiga Tartu College’is, ballil Eesti Majas, suurel rahvapeol Sheraton Centre’is kui jumalateenistusel.

Viimasel aastal on Ingmar osalenud Kanadas mitmel online viiulikonkursil, kus ta on olnud päris edukas. Mitmete 2021 konkursside osas võib välja tuua kolm Kanadast korraldatut (vt. CV).

Praegu on plaan selline, et aasta pärast, kui gümnaasium on läbi, tahab Ingmar P.-Ameerikasse muusikat õppima minna.

Nagu mainisid, alustas Ingmar viiuliõpinguid 6 aastasena. Kas tundsid juba siis, et tegemist on eriti andeka lapsega, ja millal see äratundmine tuli?

Muusikavallas ei olnud küll erilist andekust silmipimestavalt näha. Ta oli andekas mitmetes valdkondades või oma oskuste poolest, ent 6aastasena oli ta muusika mõistes täiesti tavaline poiss, kes nii nagu enamik Eestis elavaid väikelapsi osales mitmetes kunsti- ja muusikaringides või spordiklubides. Ta laulis Eesti televisiooni muusikastuudios ning oli loomulik asjade käik, et õpib natuke üht või teist pilli. Meie peres pole ühtegi viiuldajat, mul oli pigem hirm, et nii nõudliku pilli valiku puhul lahtub esmane lapse soov ruttu. Ingmar ei alustanud pilliõpinguid klassikalise meetodi järgi muusikakoolis. Minu enda mälestused muusikakoolist olid sellised, et pigem soovisin analoogset rada vältida. Nii alustas Ingmar viiulimängu hoopis Suzuki-lapsena. Ajal, mil ta hakkas konkurssidel käima, muutus õppimise süsteem ning pühendumise tase. Igal juhul muusikut ei soovinud keegi meie perest temast kasvatada. Pigem oli mõte olla mitmes valdkonnas natuke enda rõõmuks „kodus“ ning harida hinge.

Ingmar: Aastaid tagasi ei arvanud, et minust saab muusik. Muusika on mulle alati meeldinud ja huvi pakkunud, kuid ei näinud ennast klassikalise muusikaga tegelemas ning lõpuks astusin aasta tagasi otsustavad sammud, et hakata ise muusikat looma. Harjutama peab palju ja kuna mulle meeldib muusikaga tegeleda ning eesmärgid on selged, siis pole mul probleeme ka palju harjutada. Vastumeelt selles osas pole. Päevas enamus ajast pärast kooli läheb muusikale ning olen selle üle tänulik, et mul selline võimalus on. Hetkedel, kui ise pille ei mängi või ei laula (näiteks bussiga sõites või kuhugi jalutades), kuulan alati teiste artistide muusikat. Palju erineva muusika kuulamine aitab ka muusikutel endil leida inspiratsiooni ja muusikalisi mõtteid oma enda muusikalise väljenduse suunas.

Esinemised, reisid, konkursid, võidud, diplomid, tunnustused... Küllap tead emana kõige paremini, mis on olnud kõige selle taga, kuna oled aastaid väsimatult tegelenud sündmuste korraldamise ning esinemis- ja konkursivõimaluste leidmisega. Kust võtad selle meeletu energia?

Heidy: Nähes, kui suurepärased on lapsed oma vaimujõus ja -ilus, siis on minupoolne rõõm nende lennule kaasa aidata. Ma tõesti naudin andekate laste heaks võimaluste loomist. Mõnikord on just esmalt utopistlikud ja ületamatud ideed reaalsuseks saanuna oma teel olnud valude tõttu kõige magusamateks viljadeks. Toon ühe näite: kes oleks võinud uneski näha, et lastel on võimalus osaleda meistriklassis maailmakuulsa viiuldaja Maxim Vengeroviga? Aga see toimus. Märkasin talvel juhuslikult prof. Vengerovi kodulehel teadet, et toimub konkurss ja ansamblitest valitakse välja üksikud. Ma ei öelnud lastele, õpetajale ega kellelegi teisele, et täitsin kõik paberid ning edastasin videod. Ühel heal päeval võttis minuga ühendust Maxim Vengerovi kunstiline produtsent ja ütles, et Ingmar-Karoliina-Ursula võitsid meistriklassi. Selline seik nende loomingulises biograafias on tulevikus palju väärt. Oli südamest hea meel, et õnnestus midagi taolist neile võimaldada.

Võitusid ja saavutusi on Ingmaril olnud tohutult – kas tahaksid tuua välja mõned, mis eriti olulised?

Olen alati arvanud, et kunst ei ole nagu kaugushüpe, kus on objektiivsed sentimeetrid ning mõõdetav tulemus. Nendest kümnetest saavutustest olulisem on Ingmari kui isiksuse areng, tema võit inimesena – jääda kauniks oma hingelt ning kaastundlikuks vaimult. Käime esinemas vanadekodudes, lastekodudes, haiglates. Need südamlikud kohtumised on palju olulisemad kui medal kapis. Oluline on oma loomingu kaudu ülendada nii ennast kui kuulajat. See kas on või siis ei ole. Mul on meeles selletalvine Ingmari muusikakooli tavakontsert Vanalinna Muusikamajas, kus ta mängis Debussy Kuuvalgust. See oli maagiline moment, missugust kooli muusikaõpetajate sõnutsi on nad üleüldse harva kuulnud, rääkimata lapse ühel õhtusel tavalisel esinemisel.

Tema võidud, stipendiumid ja muu objektiivne on ta loomingulisest biograafiast loetav. Küll ei ole sealt võimalik välja lugeda elamusi, rõõmu, vaimustust ja elujõudu pakkuvat toetust, mis on tulnud kõikidelt viiulireisidelt. Aastate kestel on sõidetud ju palju (Austraalia, USA, Kanada, Holland, Soome, Venemaa, Indoneesia, Prantsusmaa, Itaalia, Kreeka, Läti).

Mis on olnud viimase aja tähelepanuväärsemad sündmused?

Hiljutistest olulisematest sündmustest võib välja tuua selle, et Ingmar võeti vastu Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemia Noorteakadeemiasse viiuli erialal. Oma gümnaasiumis, Vanalinna Hariduskolleegiumis õpib ta lisaks viiulile ka Riho Esko Maimetsa juhendamisel heliloomingut ja kompositsiooni. Kevadel osales ta oma looga Uno Naissoo nimelisel heliloomingu konkursil, kus sai finaali ning talle omistati eripreemia. Paar aastat tagasi osales Ingmar Vivat Multitalendi konkursil ning ta valiti seal stipendiumi saanute hulka, käis Leipzigis ka galal esinemas.

Augustis toimus konkurss Tallinna Talent, kus Ingmar valiti 300 võistelnud noorest 20 parima hulka.
Praegu on ta „Eesti otsib superstaari“ saatesarja keerises. Tänaseks on ta seitsme parima hulka jõudnud. Konkurss kestab detsembri keskpaigani.

Hiljuti kutsuti Ingmar „Minu unistuste päev“ organisaatorite poolt koos musitseerima Alexela kontserdimaja lavale väikse piigaga, kelle unistuseks oli koos suurema muusikuga mängida. Sellised kutsed ja võimalused endast anda teevad rõõmu.

Tulevikuplaanidest...?

Sel aastal tuleb ennast tublisti näidata, võistelda, esineda ja loota, et see kõik viib lõpuks ülikoolis stipendiumini. Ilma selleta ei ole mõeldav Eestist nii kaugele ja kallile õppimisrajale sättida.
Edaspidise osas – lõhki rebida ennast ei saa. Kui laual on üldises plaanis muusika oma mitmetes avaldumisvormides, tuleb ühel hetkel millessegi rohkem panustada. Viiul, helilooming, produtseerimine ja laulmine. Miski peab viima südame. Mingil moel on mõeldav üht ja teist ühendada. Klassikamaailm on halastamatu. Valides ta kõrvale veel midagi muud, visatakse sind tõsisemate muusikute esipaneelist koheselt vähemate vendade sekka. Seetõttu peab hästi kaaluma, kuidas ja mis edasi. Ingmari viiuliõpetajad loodavad ja ootavad, et ta valib eksklusiivselt pilli, kuna see on senini olnud peaaegu et kogu ta elu, selles on ta hea ning oma esinemislaadi poolest poeb ta publiku südamesse.

Ingmar: Plaanid on suured, aga arvan, et suurimad unistused jätan hetkel saladuseks. Ilma ühegi kahtluseta jätkan muusikaga ja tegelen nii viiuli, lookirjutamise, laulmise, produtseerimise ja teiste instrumentide õppimisega. Peale gümnaasiumi lõpetamist kandideerin ülikooli just Ameerika Ühendriikides, kuna tunnen, et see on paik, kus oleks mul ideaalne oma teekonda jätkata. Tahaksin arendada tänapäeva muusikat selles suunas, nagu ise ette kujutan ja tean, et selleks vajan palju tahtejõudu ning ka teisi inimesi, kes sel rajal mulle toeks oleksid. Austan väga artiste, kes esitavad, kirjutavad ning produtseerivad enda lugusid ning just sellisena tahaksin ka mina tegutseda, üks sellistest artistidest oli George Michael, hetkel tegutseb ka tuntud artist nimega Charlie Puth, kes on ka õppinud ülikoolis muusikaproduktsiooni. Ma usun, et mõelda tuleb suurelt, milleks sihtida väikseid eesmärke, kui absoluutselt kõik on võimalik.Kaire Tensuda, TorontoCV

Ingmar Erik Kiviloo (17) - Vanalinna Muusikakooli muusikaharu 12. klassi viiuliõpilane. Õpetajad on Tereza Šmerling-Heinsaar, Mari Tampere-Bezrodny (EMTA Noorteakadeemias), lisaerialaks helilooming, juhenda Riho Esko Maimets. Ingmar õpib laulmist Anna Vinogradova juures (Anna Curly Swing Band) ja produtseerib lugusid (konsultant Margus Alviste).


- 2016 vabariiklikul keelpillimängijate konkursil „Noor instrumentalist“ teises vanusegrupis I koht regionaalses ja vabariiklikus voorus. Valiti ta Eesti Muusikaakadeemia žürii lemmikuks

- Maxima noorte talentide vabariikliku konkursi finaal kunstide kategoorias, Tulevikutalent 2015 nominent ning stipendiaat
- 2016 esindas Eestit Indoneesias Austral-Aasia ülemaailmsel festivalil. esinedes festivali avamisel ja Noorte Talentide kontserdil solistina
- 2018 novembris saavutas Soomes Sibeliusele pühendatud rahvusvahelisel konkursil JSFest oma vanuserühmas II koha (I välja ei antud). Samal konkursil saavutas trio koosseisus üldvõidu
- 2019 jaanuaris saavutas trio koosseisus Moskvas Gnessini nim. rahvusvahelisel keelpillikonkursil III koha
- 2019 novembris Tartus keelpillimängijate konkurss-festivali laureaat, eripreemia virtuoospala eest
- 2019 oktoobris osales eriprojektis MEZZO, mille tulemusena mängisid 4 noort solisti Mustpeade Majas ERSO muusikutest koosneva kammerkoosseisuga „Entre’ Acte“ kontserdil „Küpsed õunad ei kuku puust kaugele“.

​- Ingmar mängib viiuliansamblis „Võlukeeled“, on loonud-tegutsenud kooslustes „Pistik“, „Rhythm of Adventure“, gümnaasiumitasemel mitmes poistebändis erinevate lugude salvestuseks. Noorte bändide võitjana esines trummimängijana "Rhythm of Adventure"’is Nordea kontserdisaalis "Eesti laulu" lõppkontserdil (2014). 
- On õppinud 4 aastat Balti Filmi- ja Meediakoolis noorte stuudios filmitegemist; mänginud Mart Kivastiku filmis „Üks mu sõber“.
- On õppinud lisaks viiuli- ja trummimängule orelit, mängib ka kitarri, elektrikitarri ja klaverit. Põhikoolis oli Vanalinna Muusikakooli VHK keelpilliorkestri ning Püha Miikaeli Poistekoori liige, gümnaasiumis VHK Kammerkoori liige.

- Sooloesinemisi on olnud Šveitsis (2015) Noorte Talentide kontserdil, Kanadas Torontos ning LEPil Whistleris (2015), Bali saarel Suzuki Aasia-Austraalia konventsioonil (2016), Eesti Päevadel Adelaides (2016), Sydneys (2017) ning USA Eestlaste Idaranniku Päevadel Miamis ning kontserdil Boca Ratonis (2017), Soomes (2017). Ansambli liikmena on osalenud Briti Suzuki Galal Albert Hallis (2016)
- 2018.a. kolm kontsertreisi Lätti, Hollandisse ja Põhja-Ameerikasse (24 kontserti nii trio esimese viiuli kui solistina, sh esinemine New Yorki Lincoln Center’is)
- 2017 ja 2018 esines Tallinna Kammerfestivali noortelaval ning Talvefestivalil (PLMF).
- 2019 suvel esines Võlukeelte koosseisus ja solistina 8 laval Firenze, Provence’i ja Cremona rahvusvaheliste noorte keelpillimängijate festivalidel.
- Ingmar on saanud 2 korral Eesti Rahvuskultuurifondi stipendiumi, 2018 Rain Lõhmuse nim. fondist noorte annete toetamiseks.
- 2019 valiti noorte annete rahvusvahelisel konkursil Vivat Multitalent stipendiaadiks kutsega esineda Leipzigis toimunud galal. Stipendium võimaldas õppimise rahvusvahelises suvekoolis Kreekas
- (Pandeemia) eriolukorras alustas I2020. a kevadel soololauluõpinguid Anna Curly juures, heliloomingu kirjutamist Riho Esko Maimetsa ja Stig Rästa juures. 2021. a. kevadel avaldas videodena albumi enda kirjutatud 8 laulust.

Meistriklassid:
2016, 2019 - 2021 Anna Liisa Bezrodny (UK)
2016 - 2018 Mary Ann and Craig Mumm (USA, Metropolitan)
2019 - 2021 Maano Männi (Soome-Eesti)
2019 Jonathan Morton (UK)
2018 - 2021 Mari Tampere Bezrodny (Soome-Eesti)
2020 - 2021 Arvo Leibur (Eesti)
2021.a. kevadel trio (Ingmar, Karoliina, Ursula) koosseisus viiuli meistriklass ülemaailmselt tuntud Maxim Vengerovi juures.

Konkursid:
2019 Rahvusv. viiulikonkurss Zeus Kreekas (lühivormid) – III koht
2021 Kamerton - (Moskva, Venemaa) – laureaat, hõbemedal
2021 II rahvusv. klassik. muusika konkurss Viva Music All World (New York, USA) – laureaat, hõbemedal kutsega esineda Peterburis ja New Yorgis
2021 Rahvusv. moorte talentide konkurss Nouvelles Etoiles (Prantsusmaa) – II koht; (trio) – I koht
2021 North American Virtuoso International Music Competition (hõbemedal)
2021 Quebeci rahvusv. online muusikakonkurss (I koht, plaatinamedal)
2021 Rahvusv. muusikakonkurss Grand Metropolitan (Kanada) - I koht, kuldmedal
2021 Rahvusv. muusikakonkurss Iscart (Lugano, Šveits) (viiul) – II koht; (laulukategooria) – I koht; (trio) – I koht
2021 Saaremaa rahvusvaheline keelpillide suvekool – kapriiside võistlus II koht
2021 Uno Naissoo nim. heliloomingu konkursi finalist ja eripreemia
2021 Tallinna talent finalist sooloviiuli kategoorias, stipendium. Osales konkursil ka improvisatsiooni, levimuusika, ansamblite kategoorias.PHOTOS - Kanepi & Muguruza - National Bank Open tennis tournament in Toronto 2022

PHOTOS - Kanepi & Muguruza - National Bank Open tennis tournament in Toron…

Estonia’s Kaia Kanepi fell to world number 9, Spaniard Garbine Muguruza, in straight sets (4-6, 4-6). The match was a round of 32 ...

PHOTOS - Kontaveit & Teichmann - National Bank Open tennis tournament in Toronto 2022

PHOTOS - Kontaveit & Teichmann - National Bank Open tennis tournament in T…

Estonia’s Anett Kontaveit had a challenging match against Switzerland’s Jil Teichmann, losing 4-6, 4-6 on the Grandstand Court dur...

PHOTOS - Kanepi & Osaka - National Bank Open tennis tournament in Toronto 2022

PHOTOS - Kanepi & Osaka - National Bank Open tennis tournament in Toronto …

At the National Bank Open tennis tournament in Toronto, Estonia’s Kaia Kanepi beat Japan’s Naomi Osaka (a 4-time major tournament ...

Kuldne Carmel Kallemaa

Kuldne Carmel Kallemaa

Äsjastel Rahvaste ühenduse riikide mängudel võitis Carmel Kallemaa koos Tatiana Cocsanova ja Suzanna Shahbazianiga neljapäeval ilu...

EKN vääristas suursaadik Toomas Lukki teenetemärgiga

EKN vääristas suursaadik Toomas Lukki teenetemärgiga

Neljapäeval, 28. juulil korraldasid enne oma diplomaatilise lähetuse lõppemist suursaadik Toomas Lukk ja Piret Lukk Eesti Suursaat...

Viljandi Lossimägedes kõlas taas pärimusmuusika

Viljandi Lossimägedes kõlas taas pärimusmuusika

Juulikuu viimasel nädalavahetusel toimus juba 29. korda Balti- ja Põhjamaade suurim ja ägedaim pärimusmuusika festival Viljandi Fo...


This website is supported by Estonian Life subscribers, contribute by subscribing today! :)

VÄLISEESTI MUUSEUM TORONTOS ASUTAB ARVED VIIRLAIU NIMELISE KIRJANDUSAUHINNA

VÄLISEESTI MUUSEUM TORONTOS ASUTAB ARVED…

29.04.2022Väliseesti Muuseum (VEMU) Torontos asutab Arved Viirlaiu 100. sünniaastapäeva puhul kirja...

KESKUS Project Update (#151) - Thank you, Ambassador Toomas Lukk and Piret Lukk!

KESKUS Project Update (#151) - Thank you, Ambassador Toomas Lukk and Piret Luk…

  KESKUS bids farewell to Estonia's Ambassador to Canada, Toomas Lukk, as his term in Ottawa comes to an endEstonia's Ambass...

KESKUS Project Update (#149) - New directors join Toronto Estonian House and Estonian Arts Centre boards

KESKUS Project Update (#149) - New directors join Toronto Estonian House and E…

Two new board members have joined as directors on two boards associated with KESKUS International Estonian Centre: Pia Poolsaar ...

Projekti KESKUS - Ehitusuudised juuli 2022

Projekti KESKUS - Ehitusuudised juuli 2022

Nagu KESKUS uudiskirjas oli mainitud, on ametiühingute streikide ajal keskendunud KESKUSe ehitamise juures muinsuskaitse all ole...

Jõekääru Kalevi Võrkpallilaager - viimaks ometi!

Jõekääru Kalevi Võrkpallilaager - viimaks ometi!

Pärast kahe suve pausi Covid’i piirangute tõttu sai 13. Jõekääru Kalevi Võrkpallilaager (JKVL) jällegi jalad alla.Nädalane laager,...

Veiko Spolītis - Metsaülikooli lektor 2022

Veiko Spolītis - Metsaülikooli lektor 2022

--- Veiko isa on lätlane ja ema eestlane. Sündinud Riias, omandas ta keskhariduse Riiast, Tartust sai ülikoolidiplomi sotsiaaltead...

Vaade Välis-Eesti Muuseumi esemekogule

Vaade Välis-Eesti Muuseumi esemekogule

Möödunud talvel saabus Välis-Eesti Muuseumi (VEMU) peaarhivaar Piret Noorhanilt ERMi abipalve lennata mais kuuks ajaks Torontosse ...

Toitumisnõustaja Marika Blossfeldt annab nõu - Kuidas kasutada toitu, et hoida veri aluseline

Toitumisnõustaja Marika Blossfeldt annab nõu - Kuidas kasutada toitu, et hoida…

Vere happelisuse ja aluselisuse tasakaal avaldab suurt mõju meie tervisele ja enesetundele. Liiga happeline keskkond veres loob pi...

Juhtkiri - Vaikselt ja väärikalt

Juhtkiri - Vaikselt ja väärikalt

Raske uskuda, et 31 aastat pärast taasiseseisvumist on vabas Eestis ikka punamonumente. Eriti arvestades, kui kiiresti punased oku...

Lõimeleeris peeti pulmi

Lõimeleeris peeti pulmi

Mul oli taas kord õnn veeta üks nädal Lõimeleeri laagris. Seal oli nii äge! Olin Lõimeleeris juba kolmandat korda. Sel aastal olid...

Mõte pühapäevaks - 9. pühapäev pärast nelipüha - Tõde ja eksitus

Mõte pühapäevaks - 9. pühapäev pärast nelipüha - Tõde ja eksitus

Käige nagu valguse lapsed - sest valguse vili on ju igasuguses headuses ja õiguses ja tões. Ef 5:8b,95. Moosese 131 Pidage hoolsas...

Kanada päevik - Vale sõna viib valeni

Kanada päevik - Vale sõna viib valeni

Juba kaua on Põhja-Ameerikas, kindlasti ka mitmes Euroopa riigis olnud nii, et avalike kõnede võtmine ei tähenda sugugi, et poliit...

Tech Startup Realism with the Co-founder and CEO of Klaus

Tech Startup Realism with the Co-founder and CEO of Klaus

The tech world is enigmatic. From its exterior, we hear about seed capital, and massive rounds of series A, B, and C funding. We'r...

The Rolling Estonian: A review of the music video for Honeymooning by Holy Motors

The Rolling Estonian: A review of the music video for Honeymooning by Holy Mot…

Through its twangy, melancholic sound laden with smooth guitar reverb, Estonian shoegaze-esque band Holy Motors recalls the fabled...

KESKUS Project Update (#151) - Thank you, Ambassador Toomas Lukk and Piret Lukk!

KESKUS Project Update (#151) - Thank you, Ambassador Toomas Lukk and Piret Luk…

  KESKUS bids farewell to Estonia's Ambassador to Canada, Toomas Lukk, as his term in Ottawa comes to an endEstonia's Ambass...

Kahekordne kojutulek

Kahekordne kojutulek

9. juulil 1891 sündis Harjumaal, Kose vallas, Ravila kõrtsipidaja pere seitsmenda lapsena Gerhard Lukk. Eesti Vabariigis sai ta tu...


This website is supported by Estonian Life subscribers, contribute by subscribing today! :)

DIGITAL Estonian Life No. 31 - August 5, 2022Take a look at other digital issues here:
- Eesti Elu Nr. 30 - 29. juuli 2022 - DIGILEHT
Eesti Elu Nr. 29 - 22. juuli 2022 - DIGILEHT
Eesti Elu Nr. 28 - 15. juuli 2022 - DIGILEHT

 

All issues with table of contents available here: https://issuu.com/estonianlifeAny questions or comments - email us at digi@eestielu.ca


 

VÄLISEESTI MUUSEUM TORONTOS ASUTAB ARVED VIIRLAIU NIMELISE KIRJANDUSAUHINNA

VÄLISEESTI MUUSEUM TORONTOS ASUTAB ARVED…

29.04.2022Väliseesti Muuseum (VEMU) Torontos asutab Arved Viirlaiu 100. sünniaastapäeva puhul kirja...

Noorte nurk - Mõistatuste jätk

Noorte nurk - Mõistatuste jätk

Kui miski JÄTKUB, siis ta läheb edasi (continues). ,,Jätku leiba!“ öeldakse sööjatele, et leiba ala...

Rootsi lastelaager Metsakodus

Rootsi lastelaager Metsakodus

31. juulil algas Rootsis Jönköpingi lähistel Tidani jõe kaldal rootsieestlaste lastelaager SUVEKODU...

Sõna saba - Heas metsas kehv LEVI – Kotkajärve vanasõna

Sõna saba - Heas metsas kehv LEVI – Kotk…

Nähes sõna LEVI võib esmalt tekkida seos kuulsa teksapükse ehk teksaseid (jeans) tootva firmaga L...

Järvide Festivali tipphetked

Järvide Festivali tipphetked

Sellel aastal oli Järvide Festival (Pärnu Muusikafestival) erakordne, sest üles astusid kõik Järvi-...

Estonia, take a bow. But let’s not lower…

It’s no longer news, but it still deserves attention. By mid-April, Estonia had donated proportiona...

Meelelahutust: Volli veste - Notsupääd

Meelelahutust: Volli veste - Notsupääd

Sõnademäng on alati mõnus. Karla on selles meister, minusugune oskab vaid kahvatuid lauseid, sõnu l...

Eesti Elu Nr. 31 - 5. august 2022 - DIGILEHT

Eesti Elu Nr. 31 - 5. august 2022 - DIGI…

Vaadake, mida huvitavat saab lugeda 5. augusti 2022.a Eesti Elu /Estonian Life nädalalehest. ...

Seattle’is peeti lääneranniku eesti päevi

Seattle’is peeti lääneranniku eesti päev…

Koroona-aeg segas kõikide suurürituste korraldamist, erandiks ei olnud lääneranniku eestlasi ühenda...

Diplomaadid viidi taeva alla

Diplomaadid viidi taeva alla

24. juunil toimus Ottawa lähedal Gatineau linnas Executive Airport'is lennupäev diplomaatidele - 7t...

Ants Viires' Compendium of Woodworking Practices

Ants Viires' Compendium of Woodworking P…

After decades without compensation for his study and detailed description of Estonian woodworking, ...

Hiiu Folk möllas Kassari kiigeplatsil ja pani südame heldima Hiiumaa kirikutes

Hiiu Folk möllas Kassari kiigeplatsil ja…

Eestis on ka sel suvel palju võimalusi kultuuri nautida, selleks ei pea isegi linna minema. Peaaegu...

Loodusfotograaf Karl Adami - Kuidas linnulaulu ära tunda

Loodusfotograaf Karl Adami - Kuidas linn…

Suvel armastavad paljud inimesed viibida palju looduses. Populaarseks on muutunud loodusvaatluste ü...

Piret Lukk: Iga oma sammu ja teoga teeme Eesti suuremaks

Piret Lukk: Iga oma sammu ja teoga teeme…

Iga eestlane, ükskõik kus ta on, esindab eestlasi ja Eestit. Eesti teevad suureks eestlased oma teg...

Mõte pühapäevaks - Issanda muutmise püha ehk kirgastamispüha

Mõte pühapäevaks - Issanda muutmise püha…

Kirgastatud Kristus - Sinu kohal koidab Issand ja sinu kohal nähakse Tema auhiilgust! Js ...

Puuluup esines läänerannikul

Puuluup esines läänerannikul

Alates aastast 2014 tegutsev duo ,,Puuluup“ (Ramo Teder & Marko Veisson) esines juulikuus mitme...

FOTOD - Jõekääru 2022 - kolm nädalat rõõmu ja lusti ongi läbi

FOTOD - Jõekääru 2022 - kolm nädalat rõõ…

Täpselt nii, nagu pealkiri ütleb - kolm nädalalt rõõmu ja lusti ongi selleks korraks läbi saanud. T...

This sustainable Estonian designer is seriously chique

This sustainable Estonian designer is se…

As it stands now, the fashion industry is not sustainable. Each season, the glamorous styles found ...

The Presence of Art Deco Design in Estonia

The Presence of Art Deco Design in Eston…

On New Year's Eve 2019, upon seeing the festive headbands with wide letters of gold and zigzag embe...

MÕISTATAGE VEEL, mis see võiks olla! Keha ümar, sada silma peas...

MÕISTATAGE VEEL, mis see võiks olla! Keh…

MÕISTATAGE VEEL, mis see võiks olla! Keha ümar, sada silma peas... Vastus järgmises lehenumbri...

Noorte nurk - MÕISTA-MÕISTA, mis see on

Noorte nurk - MÕISTA-MÕISTA, mis see on

Kala/maja pesu/köök Kungla tänavas Tallinnas. Fish house washing kitchen?! Et kas siin pestaks...

Saaremaa ooperipäevadelt 2022

Saaremaa ooperipäevadelt 2022

Saaremaal toimusid 20.-24. juulinil keskaegse Kuressaare kindlusemüüride vahele paigutatud 2000 pea...

Will Putin’s colossal miscalculation wit…

Estonia’s Prime Minister, Kaja Kallas, in a New York Times Op-ed in March stated that irrespective ...

Meelelahutust: Volli veste - Kirsid ja persikud

Meelelahutust: Volli veste - Kirsid ja p…

Suvisel ajal hindab üts näss väga värsket. Ent tänu tollele iinast toodud ja loodud viirusele maksa...

Eesti Elu Nr. 30 - 29. juuli 2022 - DIGILEHT

Eesti Elu Nr. 30 - 29. juuli 2022 - DIGI…

Vaadake, mida huvitavat saab lugeda 29. juuli 2022.a Eesti Elu /Estonian Life nädalalehest. ...

Kuldne Carmel Kallemaa

Kuldne Carmel Kallemaa

Äsjastel Rahvaste ühenduse riikide mängudel võitis Carmel Kallemaa koos Tatiana Cocsanova ja Suzann...

Jõekääru Kalevi Võrkpallilaager - viimaks ometi!

Jõekääru Kalevi Võrkpallilaager - viimak…

Pärast kahe suve pausi Covid’i piirangute tõttu sai 13. Jõekääru Kalevi Võrkpallilaager (JKVL) jäll...

Veiko Spolītis - Metsaülikooli lektor 2022

Veiko Spolītis - Metsaülikooli lektor 20…

--- Veiko isa on lätlane ja ema eestlane. Sündinud Riias, omandas ta keskhariduse Riiast, Tartust s...

KESKUS Project Update (#151) - Thank you, Ambassador Toomas Lukk and Piret Lukk!

KESKUS Project Update (#151) - Thank you…

  KESKUS bids farewell to Estonia's Ambassador to Canada, Toomas Lukk, as his term in Ottawa ...

Seattle’is peeti lääneranniku eesti päevi

Seattle’is peeti lääneranniku eesti päev…

Koroona-aeg segas kõikide suurürituste korraldamist, erandiks ei olnud lääneranniku eestlasi ühenda...

Diplomaadid viidi taeva alla

Diplomaadid viidi taeva alla

24. juunil toimus Ottawa lähedal Gatineau linnas Executive Airport'is lennupäev diplomaatidele - 7t...

FOTOD - Jõekääru 2022 - kolm nädalat rõõmu ja lusti ongi läbi

FOTOD - Jõekääru 2022 - kolm nädalat rõõ…

Täpselt nii, nagu pealkiri ütleb - kolm nädalalt rõõmu ja lusti ongi selleks korraks läbi saanud. T...

FOTOD - Seedrioru laagri maskeraadipidu ja seiklusnädala algus

FOTOD - Seedrioru laagri maskeraadipidu …

Laupäeval, 16 juulil oli Seedrioru suvelaagri esimene nädal juba lõpule jõudnud. Nädal laagris oli ...

FOTOD - Jõekääru ja Seedrioru sõpruspäev - viimaks taas!

FOTOD - Jõekääru ja Seedrioru sõpruspäev…

Oh seda ootusärevust ja elevust! Kolm aastat on möödas viimasest laagrisuvest, mis tähendab, et mit...

PHOTOS - Seedrioru Summer Camp Chess Tournaments

PHOTOS - Seedrioru Summer Camp Chess Tou…

My second trip to Seedrioru Estonian Summer Camp allowed me to run 6 group chess tournaments with o...

Mai Kreem (1923-2022)

Mai Kreem (1923-2022)

20. juulil tuli kurb teade, et 98. eluaastal lahkus Mai Kreem, tuntud ja tunnustatud Toronto eestla...

KESKUS Project Update (#149) - New directors join Toronto Estonian House and Estonian Arts Centre boards

KESKUS Project Update (#149) - New direc…

Two new board members have joined as directors on two boards associated with KESKUS International...

Jaan Sudak: Kotkajärve Metsaülikool on nagu killuke kodumaad Kanada põliste laante keskel

Jaan Sudak: Kotkajärve Metsaülikool on n…

Palun tutvusta end mõne sõnaga Põhja-Ameerika eestlastele, kust oled pärit, kus oled õppinud ja mil...

Cracks in the Community and St. Peter's

Cracks in the Community and St. Peter's

Recently, a lot has been discussed regarding the fact that the St. Peter's Evangelical Lutheran C...

BRING ON THE BAY – AVAVEE-UJUMISVÕISTLUSED OTTAWAS

BRING ON THE BAY – AVAVEE-UJUMISVÕISTLUS…

Laupäeva, 16. juuni varahommikul kogunes 550 ujujat Nepeani jahtklubisse, et osaleda 3 kilomeetri d...

FOTOD - Spordinädal Jõekäärul

FOTOD - Spordinädal Jõekäärul

Taas on üks teguderohke nädal Jõekääru suvekodus läbi saanud. Laupäeva õhtupooliku veetsime perekon...

FOTOD - JK70 - perekonnapäev

FOTOD - JK70 - perekonnapäev

Reedeõhtune tants kestis hiliste õhtutundideni, mistõttu oli laupäevahommikune äratus veidi hilisem...

Ühtse perena meie mängumaal - Jõekääru 70

Ühtse perena meie mängumaal - Jõekääru 7…

Elu kulgeb oma looklevat rada: miski muutub, miski jääb püsima ja kestma üle aja. Oli 1952. aasta s...


This website is supported by Estonian Life subscribers, contribute by subscribing today! :)

Read more (click on the following topic): Life - Opinion

EKN vääristas suursaadik Toomas Lukki teenetemärgiga

EKN vääristas suursaadik Toomas Lukki te…

Neljapäeval, 28. juulil korraldasid enne oma diplomaatilise lähetuse lõppemist suursaadik ...

Toitumisnõustaja Marika Blossfeldt annab nõu - Kuidas kasutada toitu, et hoida veri aluseline

Toitumisnõustaja Marika Blossfeldt annab…

Vere happelisuse ja aluselisuse tasakaal avaldab suurt mõju meie tervisele ja enesetundele...

Juhtkiri - Vaikselt ja väärikalt

Juhtkiri - Vaikselt ja väärikalt

Raske uskuda, et 31 aastat pärast taasiseseisvumist on vabas Eestis ikka punamonumente. Er...

Kanada päevik - Vale sõna viib valeni

Kanada päevik - Vale sõna viib valeni

Juba kaua on Põhja-Ameerikas, kindlasti ka mitmes Euroopa riigis olnud nii, et avalike kõn...

Tech Startup Realism with the Co-founder and CEO of Klaus

Tech Startup Realism with the Co-founder…

The tech world is enigmatic. From its exterior, we hear about seed capital, and massive ro...

Kahekordne kojutulek

Kahekordne kojutulek

9. juulil 1891 sündis Harjumaal, Kose vallas, Ravila kõrtsipidaja pere seitsmenda lapsena ...

Estonia, take a bow. But let’s not lower…

It’s no longer news, but it still deserves attention. By mid-April, Estonia had donated pr...

Meelelahutust: Volli veste - Notsupääd

Meelelahutust: Volli veste - Notsupääd

Sõnademäng on alati mõnus. Karla on selles meister, minusugune oskab vaid kahvatuid lausei...

Ants Viires' Compendium of Woodworking Practices

Ants Viires' Compendium of Woodworking P…

After decades without compensation for his study and detailed description of Estonian wood...

Käesolev veebileht on Eesti Elu paberlehe tellijate toetatud, toeta sinagi ja telli leht juba täna:)

 

Viljandi Lossimägedes kõlas taas pärimusmuusika

Viljandi Lossimägedes kõlas taas pärimus…

Juulikuu viimasel nädalavahetusel toimus juba 29. korda Balti- ja Põhjamaade suurim ja äge...

Vaade Välis-Eesti Muuseumi esemekogule

Vaade Välis-Eesti Muuseumi esemekogule

Möödunud talvel saabus Välis-Eesti Muuseumi (VEMU) peaarhivaar Piret Noorhanilt ERMi abipa...

Lõimeleeris peeti pulmi

Lõimeleeris peeti pulmi

Mul oli taas kord õnn veeta üks nädal Lõimeleeri laagris. Seal oli nii äge! Olin Lõimeleer...

Mõte pühapäevaks - 9. pühapäev pärast nelipüha - Tõde ja eksitus

Mõte pühapäevaks - 9. pühapäev pärast ne…

Käige nagu valguse lapsed - sest valguse vili on ju igasuguses headuses ja õiguses ja tões...

The Rolling Estonian: A review of the music video for Honeymooning by Holy Motors

The Rolling Estonian: A review of the mu…

Through its twangy, melancholic sound laden with smooth guitar reverb, Estonian shoegaze-e...

Noorte nurk - Mõistatuste jätk

Noorte nurk - Mõistatuste jätk

Kui miski JÄTKUB, siis ta läheb edasi (continues). ,,Jätku leiba!“ öeldakse sööjatele, et ...

Rootsi lastelaager Metsakodus

Rootsi lastelaager Metsakodus

31. juulil algas Rootsis Jönköpingi lähistel Tidani jõe kaldal rootsieestlaste lastelaager...

Sõna saba - Heas metsas kehv LEVI – Kotkajärve vanasõna

Sõna saba - Heas metsas kehv LEVI – Kotk…

Nähes sõna LEVI võib esmalt tekkida seos kuulsa teksapükse ehk teksaseid (jeans) tootva ...

Järvide Festivali tipphetked

Järvide Festivali tipphetked

Sellel aastal oli Järvide Festival (Pärnu Muusikafestival) erakordne, sest üles astusid kõ...


Estonian Life

Subscriptions

  
Subscribe to Estonian Life
and support the Estonian community
newspaper in Canada!


Subscriptions in Canada:

Annual - $160
Semi-annual - $87
Three months - $48
Digital - $95/year
Click here to Subscribe!

Payment options:
• By cash or cheque
at the Estonian Life office
Fund transfer
to Estonian Life account
at Estonian Credit Union or via 
their phone
(Phone# 416-465-4659)
• Cheque or money order
written out to 
Estonian Life
Interac e-Transfer® to
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 
PayPal/Credit Card

 
Report an event,
send your story or tip!

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 

 Where to buy
Estonian Life
single copies
in Toronto:

 

  • Estonian Life office (3 Madison Ave. / 310 Bloor St. W.)
  • Estonian House office (958 Broadview Ave)
  • Leaside Pharmacy (close to Suomi Koti, 795 Eglinton Ave. E.)

  

Subscribe now!

 

 
Report an event,
send your story or tip!

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 
Eesti Elu - 3 Madison Ave., Toronto, ON M5R 2S2 - Ajalehe Tellimine - Kuulutuste tellimine - Tel: 416-733-4550 - e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. - Editorial Policy
This material may not be published, broadcast, rewritten, or redistributed. ©2012 - 2022 Eesti Elu. All rights reserved.
Made by Confirmo