Nädala portree - Psühholoog Ragne Pajo: „Kõige olulisem on valida endale elukutse, mis sobib hästi oma loomuse ja huvidega“

Ragne PajoRagne Pajo

Ragne Pajo on psühholoog, kes on pärit Eestist, omandanud kraadid Ameerika Ühendriikides ja nüüd praktiseerib Kanadas, oma vastavatud kliinikus Torontos, Bloor West Village’is. Tal on olnud tähelepanuvääriv karjäär ning edu, mis on tulnud läbi tugeva tahtejõu ja initsiatiivi, aga ka paljude heade inimeste toega.

 

Ragne on kasvanud Rakveres, kus lõpetas keskkooli, järgnesid õpingud inglise filoloogia alal Tallinna Pedagoogikaülikoolis, mille lõpetamise järel suundus ta magistrikraadi taotlema USA-sse Connenecticut’i, kuhu jäi elama 15 aastaks.

 

Ameerika polnud Ragnele päris võõras, ta oli kaks suve seal varem tööl käinud ja oli ka mõningaid sidemeid, kuid õppima asumine oli siiski midagi muud. Uue kultuuriga kohanemine võttis ikka omajagu aega.

 

Doktorikraadi saavutamise järel University of Hartford’ist töötas ta 8 aastat ühes kliinikus New Havenis, Connecticutis, laste ja peredega, olles spetsialiseerunud traumale ja kriisile. Ta oli n-ö mobiilse kriisi teenuse osutaja ühes mittetulundusühingus — kriis võis tähendada lihtsalt koduseid vaidlusi, mille lahendamiseks nõustaja kohale kutsuti, aga ka väga traagilisi olukordi. See kõik andis Ragnele tohutu elukogemuse: ta on ka koos politseiga kriisiolukordade lahendamiseks kohale sõitnud, millest on tekkinud väga suur respekt politsei töö vastu. Ta nägi palju ja on selle kogemuse eest väga tänulik, kuid ühel hetkel tundis, et teda kutsub hoopis Kanada. 

 

(Pikemalt Eesti Elu 24.05.2019 paberlehes)Kaire Tensuda, Toronto