HÄLL - Õekesed-linnukesed

Jõuluavanast lummatud kaksikud Eva (vasakul) ja Alice (2019)Jõuluavanast lummatud kaksikud Eva (vasakul) ja Alice (2019)
Kes sündisid? Alice Lia Cuerrier ja Eva Liis Cuerrier
Kus ja millal sündisid? Sault Ste Marie haiglas 29. märtsil 2019. Alice sündis kell 22.21 ja kaalus 4 naela 13 untsi. Eva sündis kell 22.29 ja kaalus 6 naela.
Kellele sündisid? Heli Liis Cuerrier (n. Telmet) ja Caleb Andersen Cuerrier.
Vanavanemad: Tiit Telmet (Vaisa) ja Kaja Telmet (Vanaema) Torontos ning Robert Cuerrier (Grandbob) Sault Ste Maries ja Susan Cuerrier (Grandma) Calgarys.


Kuidas lapsed endale nimed said? Seletab ema Heli: „Alice Lia Cuerrier sai oma nime minu kahe vanaema järgi. Alice Telmet oli minu isa ema ja Lia Heinla oli minu ema ema. Ma hääldan tema nime eestipäraselt „Aliiss“.
Eva Liis Cuerrier sai oma nime Calebi vanaema järgi - Eva Cuerrier, tema isa ema. Eva teine nimi on Liis, mis on minu keskmine nimi ka ja minu meelest sobib ilusti Eva nimega.“
Jätkab ema: „Tüdrukud sündisid 38. nädalal. Mina ja Eva oleks saanud koju minna pärast kolme päeva haiglas, aga Alice pidi viis päeva NICUs (neonatal intensive care unit, vastsündinute intensiivravi osakonnas) olema. Sault Ste Marie haiglas on üks „family suite“ – perepalat - perede jaoks, kellel on laps NICUs, nii et saime kõik koos haiglas ööbida viis päeva (isegi isa pandi kohe tööle). Minu ema Kaja Telmet tuli meile abiks Sault Ste Mariesse kaheksaks nädalaks. Me ei oleks hakkama saanud ilma temata! Ta on tüdrukute kaitseingel ja laulab tihti neile omaloodud kaksikute laulu. Alice on meie laululind, tal on alati palju rääkida (kuigi me veel ei saa aru). Eva on meie naerulind, kellele meeldib plaksutada ja itsitada. Nad on nüüd kaheksa kuud vanad ja roomavad üksteisele järele. Mul on rõõm vaadata, kuidas nad teineteist avastavad ja õnneks saavad hästi läbi. Neile maitseb ema hakklihakaste, mida me isa jahitud põdralihast teeme.

Ees on esimesed jõulud, mida me pühitseme Torontos. Tüdrukud lendavad siis esimest korda ja me loodame, et see Porter’i lend neile meeldib. Nad juba kohtasid Jõuluvana ja nad olid temast päris lummatud.“
Huvitavat statistikat: Eesti riigi infoportaali www.eesti.ee nimede statistika päring annab teada vastavate nimede hetkearvu rahvastikuregistris. (Portaali sisenemiseks peab olema Eesti ID kaart. Kui sees, siis liikuda: Perekond > Nime muutmine > Teenused > Nimede statistika päring) Rahvastiku registri kohaselt on hetkel Eestis tüdrukuid ja naisi nimega Alice 427 (Aliis 114) ja nimega Lia 505 (Liia 1116). Eva nimelisi on 1787 (Eeva 255) ja neidusid ning naisi nimega Liis on hetkel Eestis 2348.

Nimede statistika seisuga 1. jaanuar 2019 on kõigile kättesaadav Eesti Statistika võrgulehe kaudu aadressil www.stat.ee/public/apps/nimed/. Seal on huvitavalt ära toodud ka nimede esinemissagedus vanuserühmade ja muu järgi. (NB! Rahvastikuregistri ja Eesti Statistika nimede arvude vahel on mõnevõrra erinevusi. Ilmselt, kuna Eesti Statistika andmed on aastataguse seisuga, kuid Rahvastikuregistri andmed peegeldavad hetkeseisu.

 

 

Toimetas Riina Kindlam

 


Kui olete hiljuti (circa viimase aasta jooksul) abiellunud või saanud lapse ja soovite seda rõõmu laiali pillutud kaasmaalastega jagada, andke teada oma soovist nende rubriikide koostajale Riinale, kes paneb kokku teie loo aadressil: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.