Markus Pukonen reisib ümber maailma ilma mootorsõidukita: täitunud on 1000 päeva

Markus Pukonen - foto: www.routesofchange.orgMarkus Pukonen - foto: www.routesofchange.org Ajaleht Toronto Sun avaldas 26. märtsil huvitava artikli Toronto mehest Markus Pukonenist, kes on praegu ümbermaailmareisil, mis toimub täiesti ilma mootori jõuta vahenditel. Kuna tal on ka side Eestiga, pakub see lugu kindlasti huvi meie lugejaile ning avaldame siinkohal esmalt refereeringu artiklist.

Beaches’e elanik, 35-aastane Markus Pukonen on oma reisiga praegu poole peal; reisi nimega Routes of Change alustas ta 2015.a. suvel, jalutades oma kodumajast kanuule Ontario järvel. Loo kirjutamise ajal viibis ta Malaisias, kus töötas ka väikeses farmis toidu ja kosti eest ning omas juurdepääsu arvutile, et tegeleda oma filmiga.

Purjetades, jalgrattaga sõites, jalutades ja muud moodi liikudes püüab ta tõsta inimeste teadlikkust keskkonna- ja sotsiaalteemade osas läbi oma blogi ja filmitegevuse.

Reis võttis aastaid planeerimist ja ta ei leidnud ka sponsoreid; ent selline reis ei nõuagi palju raha — kõige suuremaks kuluks on toit.

Ta liigub mööda erinevaid maid ega saa kuskile väga kauaks jääda erinevate maade viisanõuete tõttu. Pukonen pole kindel, kui kaua tema reis veel kestab; tal on veel vaja läbida India, Ida-Euroopa, Venemaa, Aafrika ja Lõuna-Ameerika.

„Ma tahan kindlasti minna ka Eestisse, sest mu isa on seal sündinud,“ ütleb ta. Aga potentsiaalsed marsruudid on ikka veel õhus. (Pikemalt Eesti Elu 27. aprilli paberlehes).


Kaire Tensuda, Toronto