Korporatsioon Sakala 110. aastapäeva tähistamine Torontos

Korporatsioon Sakala 110. aastapäeva tähistamise  kõrgpunkt toimus laupäeval, 16. nov. Toronto Peetri kirikus Sakala lipuõnnistamise näol. Lipuõnnistamise viis läbi Vana-Andrese koguduse õpetaja Kalle Kadakas. Foto: AR (2019)Korporatsioon Sakala 110. aastapäeva tähistamise  kõrgpunkt toimus laupäeval, 16. nov. Toronto Peetri kirikus Sakala lipuõnnistamise näol. Lipuõnnistamise viis läbi Vana-Andrese koguduse õpetaja Kalle Kadakas. Foto: AR (2019)
Korp! Sakala, asutatud Tartus ametlikult 14. novembril 1909 (vana kalendri järgi), pidas 110. aastapäeva suurejooneliselt oma kodumaises sünnilinnas ja vastavalt ka globaalses ulatuses. Torontos toimus tähistamine kolmes olulises osas ning asupaigas. Sündmused toimusid Tartu College'is, Peetri kirikus ja Läti Majas.

Tartu College'is toimus reedel, 15. novembril pidulik koosolek, kuhu olid kutsutud esindajad Eesti Korporatsioonide Liidust. Igaüks neist oli kohal kingituse ja vastava kõnega. Sellise sündmuse juurde on ka põimitud pidulikud kõned, mis on oma liikmete poolt peetud. Kõlasid kõned isamaale, korp! Sakalale ja vennastuse printsiibile, kusjuures lauldi ka Eesti Vabariigi hümni.

Ühendust kodumaaga kehastas noor vilistlane Jaanus Liigand, kes hetkel viib läbi akadeemilist tööd Alberta ülikoolis Edmontonis, kus ta hetkel tegutseb pärast doktorikraadi saavutamist Tartus. Tema peakõne pidulikul koosolekul oli eriti kõrgelt hinnatud.

Laupäeval, 16. novembril taastati komme, mis oli 30 aasta jooksul Torontos vaikseks jäänud. Peetri kirikus viidi läbi korp! Sakala lipu õnnistamine, mis kajastas samal päeval Tartu Jaani kirikus peetud jumalateenistust kodumaal. Lipuõnnistamise jumalateenistuse Torontos avas praost Mart Salumäe ja viis läbi Vana-Andrese koguduse õpetaja Kalle Kadakas, kes ise kuulub korp! Sakala vennaskorporatsiooni (korp! Frat. Estica). (Pikemalt Eesti Elu 22.11.2019 paber- ja PDF/digilehes)


Andres Raudsepp, Toronto