TEPP lasketiir Toronto Eesti Majas läbis edukalt valitsuse kontrolli

Lasketiiru kasutaja püstoliharjutusel. Foto: TEPP (2019)Lasketiiru kasutaja püstoliharjutusel. Foto: TEPP (2019)
Nagu enamikule Torontos ja Toronto ümbruses elavatele eestlastele hästi teada, tegutseb Eesti Maja pööningul juba üle 50 aasta lasketiir. Lasketiiru haldab Toronto Eesti Püssi- ja Püstoliklubi (TEPP). Lisaks TEPP liikmetele leiab lasketiir tihti kasutust ka nädalavahetustel, kui oma oskusi proovivad ja arendavad Toronto Eesti skautide ja gaidide lipkonnad. Lasketiir korraldab ka pidevalt külalisõhtuid teiste eesti organisatsioonidega ning on olnud üheks peamiseks atraktsiooniks detsembris toimuval Rahvajõulupuul. Tänu aktiivsele tegevusele kogukonnas ja tänu hiljuti avatud Seedrioru lasketiirule on TEPPi liikmeskond viimase paari aasta jooksul tunduvalt kasvanud, eriti just ühiskonna nooremate liikmete arvelt.

Hiljuti inspekteeris TEPP lasketiiru Ontario Chief Firearms Office (CFO). Selline ülevaatus toimub tavaliselt iga kahe aasta tagant. Kontrollitakse tiiru ohutust, ventilatsiooni, valgustust, märgistust, dokumentatsiooni ja üldist lasketiiru vastavust föderaalseadustele ja juhtnööridele. Nagu tavaliselt, olid inspektorid äärmiselt rahul lasketiiru olukorraga ega leidnud ühtegi reeglitele mittevastavat elementi.

Teadmiseks laskespordi huvilistele: igal neljapäeva õhtul toimuvad Eesti Maja lasketiirus klubiõhtud, kuhu kõik on teretulnud. Algajatele pakutakse tutvumist erinevate käsirelvadega ja soovi korral ka täpsuspüssidega personaalse instruktori juhendamisel. Samuti organiseerib TEPP relvaloa-kursuseid ja eksameid, mis toimuvad vastavalt huviliste arvule tavaliselt paar korda aastas.

Kes on huvitatud .22cal püssidega täpsuslaskmisest, võivad osaleda TEPPi poolt korraldatud võistlustel. Võistlused toimuvad tavaliselt iga kuu esimesel pühapäeval Eesti Maja lasketiirus. Suvel toimuvad võistlused iga kuu teisel pühapäeval Seedriorul. Järgmised võistlused uuel aastal toimuvad 5. jaanuaril.

Täpsemaks informatsiooniks palun võtta ühendust emailil This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.