SUUR FOTOGALERII - 52. Metsaülikooli nädala teise poole ülevaade

Foto: Tauno Mölder (2019)Foto: Tauno Mölder (2019)

Metsaülikool jätkus pärast teisipäeva õhtul toimunud vägevat Retro Rokk pidu kolmapäeval ajakirjanik ja Jaan Tõnissoni Seltsi juhatuse liikme Epp Alatalu loenguga Jaan Tõnissonist. Jaan Tõnisson, kelle sünnist möödus mullu 150 aastat, on lisaks oma tegevusele poliitikuna jätnud ka märgi kultuuriinimesena, riigimehena ja professorina.

 

Õhtuse loengu pidas Eesti Ekspressi ajakirjanik ja Hille Tänavsuu Vähiravifondi Kingitud Elu asutaja ja juhatuse liige Toivo Tänavsuu. Toivo Tänavsuu põhiliseks loenguteemaks oli viimastel aastatel plahvatuslikult kasvanud Kingitud Elu fondi asutamise tagamaad ja selle fondi tegevus ning rahakogumise meetodid. Viimase viie aasta jooksul on fond abivajajate heaks panustanud üle $12 miljoni. Loengu sisse põimis ta ka huvitavaid juhtumeid oma ajakirjanikutööst president Trumpi 2016 valimiskampaanias, tema kinnipidamisest Secret Service’i poolt, külaskäigust Hugh Hefneri poole, Steve Wozniaki kokkuviimisest tema noorpõlve armastuse Kristi Naelapääga ja palju muud huvitavat oma isiklikust elust.

 

Neljapäevane hommikune loeng algas selle aasta aprillis meie seast lahkunud, pikaaegse Metsaülikooli aktiivse liikme Vello Salo mälestamisega EÜSi liikme Jaan Sudaki juhtimisel. Mälestamisele järgneva loengu pidas ajaloolane Mihkel Truman Eesti rahvusülikooli avamisest ja esimestest tegevusaastatest 1919 – 1925. Mihkel andis ülevaate sõja ajal avatud ülikooli ees seisnud raskustest ning nende lahendustest eduka ülikooli toimimiseks.

  

Päeval korrati esimesel korral väga populaarseks osutunud viski maitsmise huviringi Agu Etsi juhendamisel, samuti said esimesel korral osalejate rohkuse tõttu väljajäänud huvilised massaaži õpetust massaaži-terapeut Tiina Hiisi käest.

 

Õhtune loeng Toomas Eichenbaumi poolt oli Metsaülikooli viimane. Toomase loeng käsitles Vabadussõja lahinguid ida-ja lõunarindel 1919. aastal. Toomas on hariduselt ehitusinsener, kuid tunneb suurt huvi Eesti ajaloo vastu ja on veetnud palju aega Eestis ja Lätis, uurides omaaegseid Vabadussõja lahingukohti.

 

Reede hommikul toimus Sirje Kiini eestvedamisel poliitiline paneel, kus mängiti läbi eelmise aasta Eesti riigikogu valimisvõitlus. Paneelis osalejatele oli määratud erinevate parteijuhtide rollid ja nad promosid oma riigivalitsemise seisukohti ning vastasid rahva küsimustele. Paneeli diskussioon kujunes humoorikaks, ,,parteide juhid“ ei võtnud end õnneks eriti tõsiselt. Diskussioon katkes mõneks ajaks mitteplaanitud korras mustades särkides anarhistide meeleavalduse tõttu. Anarhistid nõudsid kõikide parteide laialisaatmist ja võimu üleandmist rahvale.

 

Metsaülikooli lõpupidu toimus reede õhtul. Peol esinesid laulu- ja rahvatantsurühmad nädala jooksul õpituga, samuti toimus teisi esinemisi nii sõnas kui laulus. Õhtust programmi juhtisid Eestist kohaletulnud EÜSi poisid eesotsas Kristo Veetammega.

 

Metsaülikooli juhataja Maimu Mölder tänas kõiki Metsaülikooli juhatuse liikmeid ja vabatahtlikke. Suure aplausi ja tunnustuse osaliseks sai nädala jooksul Metsaülikooli peret juba 15 aastat toitnud Ülle Veltmann oma kööginaiskonnaga.

 

Metsaülikool annab välja Metsaülikolle väljapaistvatele MÜ lektoritele ja MÜ tegevuse toetajatele. Oma eelmisel aastal väljateenitud Tehnokolli sai kätte Rein Ende. Selleaastase Metsaülikolli sai kauaaegne MÜ rahvatantsuõpetaja ja selleaastane lektor Marleen Kedars.

 

Lõpupidu jätkus seltskondlike mängudega ja ühislaulmistega köögikatuse all ning hiljem suure saunapeoga kuni varaste hommikutundideni.

 

 

Tauno Mölder, Toronto

 


Käesolev veebileht on Eesti Elu paberlehe tellijate toetatud, toeta sinagi ja telli leht juba täna:)


FOTOD: Maimu ja Tauno Mölder (2019)