Pahupidi pööratud plahvatus

Foto: Tauno Mölder (2019)Foto: Tauno Mölder (2019)  

Eks me kõik ole kuulnud, kuidas kuritegevus aina kasvab ja areneb, mõnel pool mõnel ajal lausa plahvatuslikult. Et sama võib juhtuda heategevusega, tundub uskumatu, kuid ka selle kohta on elus näiteid ja tõendeid olemas. Üks selline näide pärineb Eestimaalt ja seda tutvustati Tartu College’is neljapäeval, 8. augustil. Kõnelejaks oli Eesti Ekspressi ajakirjanik ja Vähiravifond Kingitud Elu juhatuse liige Toivo Tänavsuu.
VEMU loengute tänavune hooaeg pole veel õieti alanud, tegemist oli selle eelmängu ja Metsaülikooli järelmänguga. Loengupublik pole end ka veel suviselt lainelt ümber lülinud ja seetõttu nappis kuulajaid. Kokkutulek kujunes seevõrra hubasemaks: ei kohtutud saalis, vaid naiskorporatsioonide toas, loeng muundus intiimseks vestluseks.


On vana tõde, et pole halba ilma heata ja vastupidi. Et kõneleja kadunud emal, tuntud ja armastatud ajakirjanikul Hille Tänavsuul, kuuekümne viieselt vähktõbi avastati, seda on paremagi tahtmise juures raske heaks uudiseks nimetada. Ometi pani just see avastus aluse heategevusfondile, millest siin juttu.

(Pikemalt Eesti Elu 16. aug. 2019 paberlehes)

 

 

Eerik Purje, Toronto