Subscribe Menu

Erakonnad ja üksikkandidaadid esitasid nimekirjad valimistele 

Neljapäevaks, 19. jaanuariks esitasid 5. märtsil toimuvatele riigikogu valimistele oma kandidaatide nimekirja üheksa erakonda ning avalduse esitas 11 üksikkandidaati.

foto: vm.ee
foto: vm.ee

Rahvusringhäälingule ütles riigi valimisteenistuse juht Arne Koitmäe, et Eesti 200, Isamaa, Keskerakond, Eesti Konservatiivne Rahvaerakond, Reformierakond, Parempoolsed ja Sotsiaaldemokraatlik Erakond on esitanud täisnimekirjad, see tähendab neil on 125 kandidaati. Roheliste erakonna nimekirjas on 58 kandidaati ja Eestimaa Ühendatud Vasakparteil 25 kandidaati.

Dokumendid on esitanud 11 üksikkandidaati: Mihhail Stalnuhhin (Ida-Virumaa), Andres Laiapea (Järva- ja Viljandimaa), Teho Paulus (Lääne-Virumaa), Vello Kookmaa (Harju- ja Raplamaa), Alar Kookmaa (Harju- ja Raplamaa), Sergei Svjatušenko (Tallinna Kesklinna, Lasnamäe ja Pirita linnaosa), Indrek Nicholas Nurmberg (Tallinna Haabersti, Põhja-Tallinna ja Kristiine linnaosa), Vladas Radvilavičius (Harju- ja Raplamaa), Argo Mõttus (Võru-, Valga- ja Põlvamaa), Tarmo Kalde (Lääne-Virumaa) ja Meelis Kaldalu (Tartu linn).

Järgnevalt vaatab valimisteenistus kõik esitatud dokumendid üle ning 24. jaanuaril koguneb vabariigi valimiskomisjon ja registreerib kandidaadid. Seejärel toimub liisu heitmine, kandidaadid saavad registreerimisnumbrid ning selle järel avaldab valimisteenistus kõik kandidaadid.

Rahvusringhääling on koondanud ja jagab valimisi puudutavat informatsiooni

Välismaal hääletamist puudutav info on leitav nii Eesti kui inglise keeles väliministeeriumi kodulehel

Hääletamise kohta on info leitav ka Eesti Vabariigi Suursaatkonna Kanadas veebilehel: 

•  eesti keeles

• inglise keeles  

Erakondade esindajate debatt diasporaa eestlastele toimub pühapäeval, 29. jaanuaril 2023 kl 1 pl (Toronto aeg, kl 8 õ – Eesti aeg), seda korraldavad EKN ja Ülemaailmne Eestlaste Kesknõukogu koos partneritega. Lähem info kuulutustes selle nädala lehes.

Read more