Subscribe Menu

HÄLL – Kaili Evelin Hildebrandt

Kes sündis? Kaili Evelin Hildebrandt
Kus ja millal sündis? 17. veebruaril 2021 Toronto St. Joseph’s Health Centre'is – Samas haiglas, kus ema Kristiina ja vanaema Linda ka sündisid.
Kellele sündis? Ema Kristiina Kai (n. Nieländer) Hildebrandt ja isa Brian Robert Hildebrandt.
Vanavanemad: Emapoolsed on Vanaema Linda Nieländer (n. Toop) Torontos ja Vanaisa Lembit Nieländer Eloras. Isapoolsed vanavanemad on Grandma Cynthia Roberts ja Grandpa Bruce Hildebrandt, kes elavad Fonthillis, Niagaras.

Kui suured sõidavad vahel seenele, siis väike Kaili käis kiivriga kõrvitsal.

Kuidas laps endale nime sai? Kirjeldab ema Kristiina: „Soovisime valida nime, mis sobiks eesti keeles ja oleks lihtne inglise keeles öelda. Nimekirjad olid pikad. Mulle on alati meeldinud ,,Kai“ nimed – Kai, Kaia, Kaidi, Kaisa, jt. Vanaema Linda seletas, et nimi Kaili oli üks lemmikutest, kui vanem vend Peeter oleks sündinud tüdrukuna. Perre oli ikka nimi Kaili oodatud. Ja kuna see meeldis tulevasele isale ka, siis meile sobis. Inglise keeles on lihtne hääldada ,,Kylie.“ Evelinist pole mingit lugu, lihtsalt ilus nimi.

Elame Kailiga Hamiltonis, kuhu kolisime kui ta oli 4-kuune. Suvel sai ta kohtuda onu Peetri ja tädi Kärdi poistega – kaksikud Lennart ja Taavi, kes tulid Eestist esimest korda külla. Kahjuks pisisugulased on nüüd kodumaal tagasi, aga vähemalt Niagaras elavad isa Briani õe kaksikud Zach ja Hailey! Meie väike pere peab esimesi jõule omas uues kodus, kus Kaili saab esimest korda tuttavaks jõuluvanaga, kuna ta ise on meie väike päkapikk.“

Pisi-statistikat: Hetkeseisuga on eesnimi Kaili 623 naisel ja tüdrukul Eestis. Kõige populaarsem on eesnimi Kaili vanuserühmas 40–44, aga neid on igas vanuse rühmas. 2021. aasta 1. jaanuari seisuga ja siiamaani kannab eesnimi Evelin 1651 naisterahvast Eestis. Neidki on kõige rohkem vanuserühmas 40-44, aga ka tirtsudest daamideni.

Toimetas Riina Kindlam

 


Kui olete hiljuti (circa viimase aasta jooksul) abiellunud või saanud lapse ja soovite seda rõõmu laiali pillutud kaasmaalastega jagada, andke teada oma soovist nende rubriikide koostajale Riinale, kes paneb kokku teie loo aadressil: riina@eestielu.ca


 

Read more