Subscribe Menu

Häll: Kalida Eliise Nisbet

Kes sündis? Kalida Eliise Nisbet

Millal ja kus sündis? 8. aprillil 2022 väga tillukesena (4 naela ja 15 untsi) Mount Sinai haiglas Torontos.

Päikseline noorpere Simcoe järve kaldal: Marissa, Taavo ja Kalida Nisbet.
Päikseline noorpere Simcoe järve kaldal: Marissa, Taavo ja Kalida Nisbet.

Kellele sündis? Ema Marissa Jordan Nisbet (n. Auväärt) ja isa Taavo Aedna Nisbet. Pere elab Toronto Etobicoke’i linnaosas.

Vanavanemad: Koidula Aedna (Momma) ja Warren Charles Nisbet (Papa) ning Alan Roy Auväärt (Vanaisa) ja Lisa Kristine Lindström (Emme).

Vana-vanavanemate põlvkond: Vanavanaema Viile Auväärt ja vanavanatädi Elma Süld (,,Tada“), great-grandma Silja Seppi ja great-grandpa Matti Seppi, great grand-aunt Eva Woodside ja great grand-uncle Jim Woodside ning great-grandpa Paavo Lindström.

Kalida ristiti 25. septembril 2022 Toronto Eesti Baptisti kirikus.

Kuidas laps endale nime sai? Seletab ema Marissa: ,,Meile väga meeldis nimi Kalida, mis oli minu vanatädi (Kalida Auväärt Ericksoni) nimi. Soovisime, et lapse täisnimes oleks väike killuke igast vanavanemast. Kalida eesnimi on siis vanaisa perepuu poolt ning ühtlasi on sarnane tema Momma (Koidula) nimega. Tema teine ehk keskmine nimi Eliise sarnaneb Emme (Lisa) nimega ja perekonnanimi on pärit Papa Warrenilt.“

Jätkab ema Marissa: ,,Kalida on väga rõõmus laps! Ta naeratab ja lagistab naerda kogu päeva. Meid on õnnistatud tõelise rõõmurulliga. Talle meeldib käte plaksutamine, klaverimäng ja laulmine – tõeline eesti tüdruk!

Kõige enam meeldib tal õues olla, käia jalutamas ning jälgida, kuidas puud painduvad tuules ja linnud lendavad. Talle ei meeldi väga päevaund magada, sest ta ei taha midagi põnevat maha magada; eriti kui oleme pere keskel – ta armastab kõiki nii väga! Kalida on juba palju kordi suvilasse reisinud ja tal on kavas varsti ette võtta sõit soojale maale, Floridasse.

***

Natukene nimede statistikat Eestist. ,,Rahvastikuregistri andmetel on otsitud nimega inimesi vähem kui viis.“ Ometi pandi ühele väiksele tüdrukule, antud hällilapse vana-vanatädile nimeks Kalida Saaremaa Panga külas aastal 1923. Hetkeseisuga on aga eesnimi Eliise 1283 tüdrukul või naisel Eestis. Seda ütleb rahvastikuregistris olevate nimede statistika päring, kuhu sisenemiseks on vaja Eesti ID-kaarti. Statistikaameti nimede statistika võrgulehele pääsevad vaatlema kõik soovijad, kuid sealseid andmeid värskendatakse iga aasta 1. jaanuaril. Rahvastikuregistrit uuendadakse jooksvalt ja nii ongi võimalik järeldada, et aasta esimese kuuga on juba Eesti tulnud juurde kolm väikest Eliiset! Kõige populaarsem on eesnimi Eliise hetkel vanuserühmas 5–9, aga neid on ka peotäis päris eakaid.

Uus ja huvitav: ka perekonnanimede esinemissagedust saavad kõik uurida võrgulehel, k.a. nimekandjate sugu, vanust ning kus piirkondades seda nime kõige enam esineb. Rahvastikuregistri andmetel on Eestis hetkel 16 inimest, kelle perekonnanimi on Aedna; 155, kellel perekonnanimeks Auväärt; 51, kelle perekonnanimi on Seppi ja 96 inimest liignimega Lindström.

Kui teate kedagi, kes on hiljuti abiellunud või saanud lapse, julgustage neid seda rõõmu laiali pillutud kaasmaalastega jagama. Nad võiksid anda teada oma soovist nende rubriikide koostajale Riinale (riina.kindlam@gmail.com), kes paneb kokku nende loo.

Read more