Subscribe Menu

Häll: Mateo Tarvo West

Kes sündis? Mateo Tarvo West

Millal ja kus sündis? 14. augustil 2022 Hamiltonis

Pesamunast vennakest Mateot hoiavad väga tema õed Aili ja Eliisa (paremal).
Pesamunast vennakest Mateot hoiavad väga tema õed Aili ja Eliisa (paremal).

Perel on uus kodu Mount Hope'i linnaosas, seal on jupike maad, kus lapsed saavad uudistada ja kanu pidada.

Kellele sündis? Kairi (neiuna Hess) ja Grant West. Ema ja isa.

Vanavanemad: Erik ja Lia Hess (Vanaisa ja Emama) ning Terrie West ja Jeorje Yousif (Grandma ja Papa) Hamiltonis. Suur õnn on, et kõik vanavanemad on küllalt lähedal, nii et saavad kiiresti aidata laste hoidmisega.

Vana-Vanaemad: Hulda Eistrat on Emaja ja Pille Hess on Vana-vanaema.

Vanemad Õed on Aili (7) ja Eliisa, keda kutsutakse Liisuks (6).

Kuidas laps endale nime sai? Vastab ema Kairi: ,,Mateo on Granti kasuisa keskmine (ehk teine) nimi ning Granti keskmine nimi on Matthew, nii et see on kombinatsioon. Nimi Tarvo on kummardus minu kadunud vennale.“

Kairi jätkab: ,,Pärast sünnitust ärgates nägin, et Grant kaisutas meie vastsündinud poisslast. Toimunud oli keeruline erakorraline keisrilõige ja toibumisel oli rõõm vaatepildist kirjeldamatu. Mateole meeldib väga jälgida, kuidas ta õed mängivad ja ta on õppinud ära naeratamise. Ta on toonud meie ellu palju rõõmu ja tema rahulik iseloom mõjub kõigile hästi.“

***

2023. aasta 1. jaanuari seisuga on eesnimi Mateo 48 mehel ja poisil Eestis! Nimede statistika avaneb lehel www.stat.ee/nimed/. Vanim Mateo on hetkel vanuserühmas 35–39 ning noorim vanuserühmas 0–4, kus see on ka kõige populaarsem – see on uue aja nimi Eestis. Tuleneb see aga iidsest nimest Matteus, üks Jeesuse kaheteistkümnest jüngrist ja apostlist. Sellenimelisi mehi on aga Eestis praegu vähem kui viis, sest statistika leht neid ei näita.

Väga populaarsed on see-eest tänapäeval sugulas-nimevormid Mattias (1377 poissi ja noormeest), Mathias (488) ja Matias (48), aga ka Matis (165), mida kannavad suures jaos alla keskealised mehed. MATI on see-eest klassika: 3088 meest ja mitte pigem poissi, sest kõige populaarsem on eesnimi Mati vanuserühmas 75–79. Mainimata ei saa jätta nime Madis (2574).

Selle aasta 1. jaanuari seisuga on eesnimi Tarvo 633 meesterahval Eestis. Neid on hetkel kõige rohkem vanuserühmas 50–54.

Väga tore ja eriline on fakt, et Mattiase (ja seega ka Mateo) nimepäev on 24. veebruar – talvine madisepäev – mis ühtlasi on Eesti Vabariigi aastapäev, täna! PALJU ÕNNE!

(Püha Mattiase / Matteuse päevi on tegelikult veel: roomakatoliku kirikus nihutati see pool sajandit tagasi 14. mai peale (jäi paastule jalgu) ning sügisene madisepäev on 21. septembril. Sel päeval aastal 1217 toimus Viljandi lähedal eestlaste ühendväe ja ristisõdijate vaheline madisepäeva lahing.)

***

Kui teate kedagi, kes on hiljuti abiellunud või saanud lapse, julgustage neid seda rõõmu laiali pillutud kaasmaalastega jagama. Nad võiksid anda teada oma soovist nende rubriikide koostajale Riinale (riina.kindlam@gmail.com), kes paneb kokku nende loo.

Read more