Subscribe Menu

Hamiltoni Eesti Kooli uus õppeaasta algas uues kodus

Pühapäeval, 2. okt. kogunesid suure põnevusega nii õpetajad kui õpilased koos lastevanematega Hamiltoni Eesti Kooli uue õppeaasta avamiseks meie uues kodus Cotton Factorys.

Hamiltoni Eesti Kooli pere avapäeval. Foto: Kairi West
Hamiltoni Eesti Kooli pere avapäeval. Foto: Kairi West

Siginat-saginat oli enne avamist oma jagu. Õpetajad jagasid omavahel klassitube ja seadsid endid sisse. Leiti sobiv koht laulutunniks. Vaheaja oode sai valmis pandud. Kõik oli valmis, kui esimesed õpilased hakkasid kohale jõudma. Silmad olid suured, kui juhatati õigesse tuppa.

Avaaktusel kõneles kooli juhataja Lia Hess, öeldes tere tulemast Cotton Factorysse. Kohal oli Cotton Factory omanik Rob Zeidler, keda siiralt tänati lahkuse ja abivalmiduse eest. Lia Hess tänas ja tutvustas ka selle aasta õpetajaid: Johanna Kiik ja Karen Must (lasteaed), Martin Kiik (muusikatund), Merike Koger (algkooli-ealised), Ethel Pahk (10a+), Katrin Otsa (täiskasvanud, algajad) ja Lydia Ritso-Kadai (täiskasvanud, keeleoskusega).

Suurt tänu pälvis lastevanem Eero Teene, kooli kassapidaja, koosolekute korraldaja ja alati valmis abi pakkuma. Eero on ka ise õpilane keeleoskusega täiskasvanute klassis. Lia Hess tänas ka kooli toetajaid. Hamiltoni Eesti Ev. Luteriusu Kogudus on palju aastaid lubanud koolil kasutada kirikla maja ja on ka majanduslikult toetanud kooli, mille eest on kool väga tänulik. Eesti Sihtkapital Kanadas on samuti truu toetaja olnud. Tunnistati ka Hamiltoni Eesti Seltsi toetust. Martin Kiik tänas lõpuks Lia Hessi, ilma kelle kindla juhtimiseta poleks Hamiltoni Eesti Kool olemaski.

Õpilased kadusid siis tubadesse ja lastevanemad kolmandale korrusele, kus Rob Zeidler on lahkelt pakkunud koha kohvikuks, muretsedes isegi uhke kohvimasina, mille kasutamiseks barista väljaõpe oleks kindlasti kasulik!

Aeg lendas. Esimene tund, vaheaeg, teine tund, muusikatund ja oligi aeg kojuminekuks. Jäime ootama järgmist koolipäeva 16. oktoobril. Veel on koolis vabu kohti. Kui on huvi ja soovite infot, saatke ekiri aadressile: hamiltoneestikool@gmail.com. Registreerida saab otse: https://forms.gle/bxaKqcCNo1JB7ran9

Read more