Subscribe Menu

Järelmõtteid Estdocsile

Erik Norkroos (filmi Veregrupp (Bloodtype) produtsent):
Olin tegelikult esimest korda Estdocsil aga tunne oli, nagu oleks kümnendat korda. Estdocsi publik on kõige soojem kinopublik maailmas! Seda sündmust lihtsalt ei tohi oma kalendrist välja jätta.
Foto: Nicholas Jones


Mike Dell & Kim Bagayawa – võitsid lühifilmikonkursil sel aastal 3. koha (eelmisel aastal auhinnatud ja laialt levinud lühifilmi Kati and Me autorid):

For us, making movies about Estonia is a lot like enjoying a piece of Kringel. You can't have just one, you go back for seconds, and can't help but think about a third.

Vardo Luts:
EstDocs filmifestivali programm oli minu jaoks huvitav. Elu koosneb erinevatest tahkudest ja läbi filmifestivali näidatud filmide oli võimalik neid tahkusid näha. Filmid tõid välja nii elu paremaid kui halvemaid külgi ja ma leian, et see on hea, sest läbi selle oskame enam hinnata seda, milline tegelikkus meid ümbritseb, kuhu suunas tasub meil liikuda ja mida tuleb meil hoida. Eesti rahvuslikke teemasid käsitledes puudutati samas teemasid, mis paljude rahvaste seas olulised. Loodan, et filmifestival kogub üha rohkem tuntust ka väljaspool Eesti kogukonda, läbi mille saab omakorda nähtavamaks Eestimaa ja tema rahvas.

Žürii liige Kip Spidell:

As I was previously unaware of Estonia's documentary scene, I was surprised and impressed with the quality of the films in this years festival. The fact the majority of the films were produced this year indicates a vigorous community of active filmmakers. For such a selection of high quality documentaries to come from such a small country means that, pound for pound, Estonian documentary filmmakers are among the best in the world. It was a real pleasure serving on the jury for this festival.

Kaisa Pitsi, EstDocs vabatahtlik:

EstDocs pakub suurepärase võimaluse hoida kätt pulsil Eestis toimuval ja saada osa seal parasjagu aktuaalsetest sündmustest ja kultuurist. On hämmastav näha, kui palju dokumentaalfilme valmib nii väikeses riigis ühe aasta jooksul. Programmi tiimil oli tõesti raske valikut teha, nii palju omanäolisi ja huvitavaid filme! Väga värskendav oli sel aastal näha suurt huvi väljaspool Eesti kogukonda ja lühifilmi konkursil oli palju eri rahvustest autoreid ja tugevaid filme. Järgmine aasta veel võimsamalt! Näeme EstDocsi juubelil!

Lühifilmide võistlusel teise koha võitnud Steve Zilberman:

This was a great gift because I got to put into words and images how the entire experience affected me. I would never have gotten this opportunity had it not been for EstDocs; not until I began work on the film did I even realize how powerfully impacting the Suvihari experience was on me, and how much I longed for next year's Laulupidu.

Ragne Pajo:
Ma sõitsin Connecticutist kohale, sest Metsaülikoolis räägiti Estdocsist kui väga heast üritusest. Sõit oli seda igati väärt. Festival oli äärmiselt hästi korraldatud, filme oli igasuguseid erinevaid – huvitavad ja harivaid, dramaatilisi ja emotsionaalseid, kergeid ja naljakaid. Ma arvan, et midagi igale põlvkonnale ja maitsele. Eestist pärit eestlasena oli äratundmisrōõmu ja meeldetuletust, aga õppisin uusi asju ka. Huvitav oli see, et moderaator oli ajaloolane, mitte filmikriitik, nii et vestlus sai olla sündmustiku konteksti kohta. Jäin igati rahule ja loodan järgmine aasta jälle tulla! Ekstra suur aitäh läheb teele korraldusmeeskonnale, kes in teinud ära suure töö ja kokku pannud suurepärase, kvaliteetse rahvusvahelise filmifestvali!

Read more