Subscribe Menu

Juhtkiri – Ajalugu kordub

Mida praegu näeme Venemaa agressioonis, invasioonis demokraatlikku Ukrainasse ainult kinnitab, et midagi elus pole uut. Kõik kordub ja inimkond ei oska õppida minevikust. Massimõrvad, sõjakuriteod ei toimu ainult Aasias, Aafrikas, vaid ka Euroopas, nagu oleme jälle Moskva ambitsioonide tõttu saanud kinnitust. Ning asi läheb hullemaks. Põletatud maa taktika on nõudnud süütute inimelusid. Ei leia president Volodõmõr Zelenskõi apellid Läänele kuulajaid. Miks mitte ometi? Ainuüksi Mariupoli linnas hinnatakse tsiviilinimeste surmaarvu enam kui kümnele tuhandele. Vähesed neist on noored mehed, kuna need, nagu ka keskealised on relvaga rindel. Ning nüüd, kuna südid, vaprad ukrainlased suutsid tõrjuda vene väed Kiievist taganema, on uus strateegia mängus.

Mida praegu näeme Venemaa agressioonis, invasioonis demokraatlikku Ukrainasse ainult kinnitab, et midagi elus pole uut. Kõik kordub ja inimkond ei oska õppida minevikust. Massimõrvad, sõjakuriteod ei toimu ainult Aasias, Aafrikas, vaid ka Euroopas, nagu oleme jälle Moskva ambitsioonide tõttu saanud kinnitust.

Ning asi läheb hullemaks. Põletatud maa taktika on nõudnud süütute inimelusid. Ei leia president Volodõmõr Zelenskõi apellid Läänele kuulajaid. Miks mitte ometi?

Ainuüksi Mariupoli linnas hinnatakse tsiviilinimeste surmaarvu enam kui kümnele tuhandele. Vähesed neist on noored mehed, kuna need, nagu ka keskealised on relvaga rindel. Ning nüüd, kuna südid, vaprad ukrainlased suutsid tõrjuda vene väed Kiievist taganema, on uus strateegia mängus.

Hullem neist tegureist on see, et invasiooni nimetati juhtima kindral Aleksandr Dvornikov. Kelle taust on võigas. On teada ta julmusest Süüria kodusõjas. Kus nimetati teda lihunikuks, kuna talle ei läinud korda, keda ta pommitas. Miks seal venelased on osalemas, pommitades jälle elamuid, mitte sõjalisi objekte, on mõistatuseks. Ent kuna keegi mujalt pole vahele astunud, siis ju andis see julgust Ukrainat rünna...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We're relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Try the first 8 weeks for $1.

Go to Subscription Plans

Read more