Subscribe Menu

Juhtkiri: Haiglad ning kliinikud

Pandeemia aastad on kinnitanud, et nii väga kiidetud universaalne tervishoiusüsteem Vahtralehemaal on üle koormatud.

Patsiendid ootavad pikemat aega, et saada vajalikku operatsiooni. See aga, kui olukord pole elukardetav - nagu silmakae eemaldamine või puusa, põlve krõmpsluu asendamine kunstliku materjaliga, võib neid protseduure isegi määratud ajast edasi lükata, kui haiglas puudub taastumiseks voodikohti. Ent ütelge inimesele, kes näeb vaid läbi vine, kelle iga samm on agooniaks, et tuleb veel oodata.

Demograafia on mitmeti selle taga. Vananev ühiskond ei erine sugugi muust maailmast, igal elul on lõpp, igal puul murduvad oksad, iga katus vajab parandamist. Ent miskipärast heaoluriikides, ka Kanadas, on just tervishoid valusaks teemaks, andestage sõnamängu. Kuna tasemel ravi ning haiguste ennetamine on ju kallis. Haridus samuti, iga inimene pole loodud ajukirurgiks. Ning nemad jäävadki haiglatesse, kus loodetavasti avaneb sellistele operatsioonidest abi saaanud patsientidele voodikohti.

Jah, kliinikud lähevad maksma palju raha, vasakpoolsed juba nimetavad valesti nende olemasolu kui kahe-astmelise tervishoiusüsteemi sündi. Ekslikult aga. Pro...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We're relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Try the first 8 weeks for $1.

Go to Subscription Plans

Read more