Subscribe Menu

Juhtkiri: Hiina spionaaži mõjud

Taas on kanadalased ja ka kogu maailm saanud kinnitust, et Pekingist ei tule head. Tänavu – ning aasta on vaid kaks kuud vana, on jahmatavaid näiteid. Üheks on otsus eemaldada ülipopulaarne Hiinas leiutatud ja kontrollitud äpp föderaalsete tööliste ja valitsusliikmete arvutitest, nutitelefonidest.

TikTok on videote jagamiseks mõeldud, peamiselt noortele suunatud. Miks bürokraatidel ja poliitikutel sellist vaja on, pole keegi selgitanud. Kuna äpp, nagu pea kõik sellised, võimaldab juurdepääsu muule materjalile internetiga ühendatud andmebaasis.

Ottawa otsuse taga on riigi infoprivaatsuse kaitse, ent siin on palju rohkemat mängus. Moodne spionaaž, eriti töökohas, on ületanud tavainimese võimeid seda vältida. Aadressimärkmiku krüpteerimine on vaid üks lahendus, mida pakutakse, aga sellest saavad häkkerid lihtsalt mööda ja ümber. Puuduvad turvastandardid. Sest kui juba TikTok tööl, siis on see ka isiklikus, koduses nutitelefonis või arvutis. Ottawa samm on niisiis lühinägelik ning kahtlemata subjektiivne.

Sel nädalal paljastas Global News, et eelmistel valimistel üritas Hiina mõjutada mõnes valimisringkonnas tulemusi. Seda hiina keeles sotsiaalmee...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We're relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Try the first 8 weeks for $1.

Go to Subscription Plans

Read more