Subscribe Menu

Juhtkiri – Läkski leeki

Ajalugu on olnud Ukraina vastu karm. Rahvas ja maa-ala on olnud sajandeid teiste valitseda, nende hulgas ka Poola, Leedu suurriigid. Kuna mitte ainult Venemaa pole leidnud, et Euroopa viljakorv on nende mõjusfääris. Nüüd on aga jälle hirmtõsine kriis käes.

Pärast kommunismi varisemist, raudse kardina tõusmist said ukrainlased esmakordselt iseseisvuse, rippumatuse. Ukraina, siis küll sotsialistlik vabariik, on ÜRO asutajaliige. Kuulub ikka sinna. Ent ÜRO on hambutu tiiger, nagu kinnitab fakt, et praegustele Venemaa otsestele relvastatud agressioonidele pole suudetud liikme kaitseks samme võtta. Kaua on podisenud sõjakatel, mille alla on Kreml tuld ehitanud. Nüüd on see üle keenud, Ukraina pole aga milleski süüdi.

Pingeline olukord lahvatas leekidesse sel nädalal. Teisipäeval ületasid vene väed Ukraina idapiiri, kus asub arvukalt venelasi. Neljapäeva varahommikul alustati pommitamisega. Sõda, mida kardeti, lasti valla. Inimelusid, mitte ainult Ukraina sõdureid vaid ka tsiviliste, on kaotatud. Vladimir Putin õigustas sõda, et Ukraina soov NATOsse astuda ohustab Venemaad. Ei saa aru kuidas küll, Balti riigid on NATOs, idapiir on neil Venemaaga.

Ent pärast Kr...

Consider digital subscription & you won’t miss out on your community!

 • Digital monthly

  $ 102 per year

  Select
 • Digital annually

  $ 95 per year

  Select
 • Print + Digital

  $ 160 per year

  Select

Read more