Subscribe Menu

Juhtkiri: Meie Eesti 

Kirjastus Petrone Print on lugejale toonud üle saja teose „Minu“ raamatute sarjas. Kanada või Iirimaa, isegi Guatemala on näideteks. Autoriteks eestlased, kes elavad või on töötanud mujal, nende muljed ja tähelepanekud sellest, kuidas elu kulgeb mujal, on tihti väga huvitavad ja väärivad lugemist. 

Paljud meist, kes paguluses sündisid saatuse tahtel, võiks kirjutada samuti, aga mitmuses. Kuidas võõrsil elades on Eesti ikka Meie. Rahvuslik kasvatus nii kultuuri kui keele tasandil ei lubanud teisiti. Kui avanes võimalus okupeeritud kodumaad, vanemate sünni-, isamaad külastada, siis haarati sellest kinni. Jubagi eestlastena sai oma silmaga näha, südamega tunda, mida see pisike aga vägev riik tähendab. Maarjamaa pinnal olid ja on pisarad ja rõõmud ühtesegi.

Okupatsiooni ajastul kinnitas sidet ehk kõige rohkem Vabariigi aastapäeva aktusel osalemine. Kas skaudina/gaidina lipuvalves, koorilauljana, publikus. Sinimustvalge ja hümni laulmine kinnitasid võõrsil vabadusepüüet. Isamaalisust ei saa vägisi õpetada, sellega sünnitakse – ja seda kasvatatakse kodus, koolis ja kirikus, elu põhiväärtuste sambad. 

Kui tänavu märgime EV 105. aastapäeva, tuleb...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We're relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Try the first 8 weeks for $1.

Go to Subscription Plans

Read more