Subscribe Menu

Juhtkiri: Pimesikumäng

Paljudes heaoluriikides paistab, et konservatiivsed erakonnad, parteid, kes ikka soovivad jälgida traditsionaalset, mitte äärmuslikku rada, on tupikteel ega oska ümber pöörata, tagasi helgemale keskteele või vähemalt kesktsentrismi poole. Mis on olnud Kanadas kaua sooviks valijatel, kas vasak- või parempoolseil, aga siiski mitte tsentrismist kaugel. Ekstremism ei sobi.

Kui Kanadas on juba mõnda aega olnud olukord, et kõrbest väljapääsu pole leitud, pole tasemel juhti, kes viiks mõistuse suunas, siis Inglismaal on olukord veel täbaram. Juhid vahetuvad tihti, nagu karussellil. Sel nädalal kinnitas Charles III monarhina oma esimese olulise langetatud poliitilise sammuna ametisse peaministriks Rishi Sunaki. Viimane võttis valitsuse üle Liz Trussilt, kelle kinnitas 10 Downing Streeti haldama hiljuti lahkunud Elizabeth II. Truss oli ametis kõigest 45 päeva. 

Sunak kaotas napilt Trussile, kui Boris Johnson pidi skandaalide tõttu ameti maha panema. Johnson kaalus naasmist areenile, aga pagas oli liigraske. 

Sunak on India päritoluga, sündinud Inglismaal, Oxfordi haridusega, Johnsoni endine majandusminister, vastutav eelarvete eest ning tegi ...

Become a subscriber to continue reading!

Every week we bring you news from the community and exclusive columns. We're relying on your support to keep going and invite you to subscribe.

Go to Subscription Plans

Read more